Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek hasonló helyzetbe...

Mit tennétek hasonló helyzetben? Mi az a lépés, ami nem fordul át a primitívségbe, de elég erőteljes ahhoz, hogy a másik fél végre megértse, hogy mit akarsz?

Figyelt kérdés

5 évig tengődtem egy kapcsolatban, ami a végére már borzasztóan rossz lett. Még mindig együtt élünk. Mindketten tudjuk már, hogy nincs jövőnk és talán már nem is akarjuk, hogy legyen, mégsem vagyunk képesek elszakadni egymástól.

Jobban mondva, inkább ő nem képes, tőlem...

Az okokat és történéseket most nem részletezném, a verésen keresztül a legcsúnyább megbántásokon át, nálunk már minden megtörtént, pedig valaha nagyon szerettük egymást.

Az utolsó cseppet a pohárban az töltötte be nálam, hogy nemrég új albérletbe költöztünk, mondván, az mennyire jó lesz és biztos helyre tudjuk hozni a kapcsolatunkat is.

Időközben kiderült, hogy nem. És én már nem is akarom, annak ellenére, hogy borzasztó gyengének érzem magam, és mindezek ellenére is tudom, hogy egy részem belerokkanna a szakításba. De elhatároztam magam.

Az albérletben az án bútoraim vannak egytől egyig, én fizettem ki a kauciót, fizetem a rezsit, és minden, ami a pénzzel és megélhetéssel kapcsolatos. Talán kicsinyesen hangzik, hogy ez az a szituáció amin végleg kiborultam, de jelenleg majdnem 300 ezer forintom van benne a költözésben, mondván, ő majd oda adja a felét, ha tudja..

Belementem, nem vagyok normális, tudom...

Ma reggel egy olyan veszekedésünk volt, mint még eddig soha, a végén miután lehiggadtam megkértem, hogy mire hazaérek a munkából, már ne legyen ott.

Nem képes megérteni és kijelentette, hogy ő bizony nem hajlandó onnan sehova elmenni és ezt felejtsem is el, pedig tényleg semmi joga nincsen ott élni, hiszen 3 hónapja én tartom el..

Mit tegyek? Egyszerűen tehetetlennek érzem magam, nem tudom mit kezdjek.. Már nem érdekel, hogy mindig csak én fektettem a kapcsolatunkba, már nem foglalkozom ezzel.. Csak tűnjön el az életemből. De kirugdosni nem tudom.

Soha nem gondoltam volna, hogy felnőtt, erős nő létemre el fogok követni egy ekkora marhaságot, hogy eltartsak valakit és még "megszabadulni" sem tudok tőle.

Mi lenne a helyes megoldás?


2011. máj. 16. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha a te neveden van a lakás szerződése, és csak a tiéden, jogilag neki semmi keresnivalója nincs ott.

Ezt a kapcsolatot már nem lehet megmenteni, és ezt te is tudod.

Tehát vagy kizárod, és ha balhézik, kihívod a rendőrséget, vagy felmondod a szerződést, keresel egy másik lakást. Én az utóbbit ajánlanám inkább, még akkor is, ha egy csomó pénz van benne.

Amíg nem képes megérteni, hogy vége, kerülném, ahogy csak tudom, mert meg is verhet akár.

Ezért ajánlanám inkább a költözést.


Kolléganőm ugyanígy járt, csak ott van gyerek is. A hapsi nem akart elköltözni, 2 éve nem dolgozott. Ő felmondta a szerződést, és elköltözött a gyerekekkel.

2011. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Költözz el te, rakasd ki a főbérlővel, rakasd ki rokonokkal, szólj a családjának, ilyesmik. És NE tartsd el!!!
2011. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az én nevemen van a bérleti szerződés és minden más.

2011. máj. 16. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek! Tulajdonképpen mire adjunk tanácsot? Hogyan távolítsd el a lakásból?
2011. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Amikor te otthon vagy, Ő pedig nincs, összecsomagolod a holmiját szépen, és kiteszed az ajtó elé. Ha ebből sem érte, akkor semmiből. Nagyon ügyelj arra, hogy tényleg minden holmiját csomagold össze, ne vádolhasson semmivel! Miközben te csomagolsz, egy ügyes kezű mesterember lecseréli a zárat. (Amihez viszont a főbérlőnek kell majd adnod egy kulcsot, hiszen a lakás az övé, joga van hozzá, hogy bejuthasson. Nem szégyen, nyugodtan meséld el neki, hogy miért volt szükség erre a drasztikus lépésre, én pl. biztosan megérteném, ha én lennék a főbérlőd.)
2011. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Beszéld meg a főbérlővel, hogy lecseréled a zárat, és keress valami erősebb pasit aki megvéd egy ideig töle, mert ilyen bántalmazó selejtnek tünik.

Ja, és érzelmi zsarolásnak ne dőlj be!


És költözz olyan helyre amit nem ismer, minél hamarabb.

2011. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Voltam hasonló helyzetben, mint te. Költöznék, mert hiába fizettem mindent akkoriban én, a párom abszolút jogosnak érezte az ott lakást. Ha nem akarsz állandóan veszekedni, ne adj' Isten verekedni, akkor neked kell lépni. Tőle megértést, belátást ne várj, hiszen akkor szégyenében -hogy te tartod el- már rég lépett volna.
2011. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A rendőrök sem rugdosnák ki, ha hívnád őket?
2011. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

a) lehetőség (ez az egyszerűbb): amíg elmegy otthonról (haverokkal, vagy a boltba cigiért), zárcsere. Biztonság kedvéért pár napig egy férfi családtag vagy barát nálad alszik.

b) lehetőség: felmondod a szerződést és elköltözöl. Csak a saját cuccaidat viszed, az övét otthagyod és majd kidobják.


*Jobban mondva, inkább ő nem képes, tőlem...


És ez hol érdekel téged? Mert ha érdekel, akkor te sem vagy képes. (Őszinteség magaddal szemben!!)


Engem egyszer ütne meg a párom, 5 perc múlva szedegethetné a holmiját az ablak alól.

2011. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kapcsolatfüggő vagy. Az új albérlet kivételekor már tudtad, hogy vége, MÉGIS magaddal cipelted oda is. Szerintem megy utánad mindenhová, mint kullancs, bárhová költözöl. Ő is be van jelentve az új albérletbe? Mert ha igen, neked kell továbbállnod, de szerződésbontással, különben ő bér- és rezsifizetés nélkül százezres tartozást halmoz fel majd a mostani albiban, csakhogy mindezt a bérbevevő, azaz a te nevedre.

Ha nincs bejelentve, akkor végképp nem értem, miért ide irkálsz. Mire hazajön, az ajtó elé kiteszed mindenét, és ha elkezd dörömbölni, rendőrt hívsz magánlaksértés és fenyegetés miatt. Ennél finomabban meg nem fogsz tőle szabadulni.

2020. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!