Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nemrégiben esett át...

Aki nemrégiben esett át terhesség megszakításon, hogy érzi most magát? Gondol rá, bánja, vagy sem?

Figyelt kérdés

Én 1 hónapja voltam. Nem mondanám, hogy bánom, mert nagyon sok mindenkit bántottam volna, ha megtartom. Ennek ellenére, itt az oldalon is, főként a terhes kérdéseket olvasom, képeket nézegetek állapotos nőkről stb.

Lehet, hogy tudatalatt gyermeket szeretnék?


2011. máj. 16. 13:13
 81/100 xStefix ***** válasza:
36%

De mire írjunk ellenérvet? A pandás vagy túlszaporodó Földes marhaságra? Ne süllyedjünk már ennyire mély szintre, hogy erre kelljen reagálni.

A normálisabbakra pedig már írtunk néhányan, szerintem. Olvass vissza.


Arról nem beszélve, hogy itt nem(csak) érvekről-ellenérvekről van szó, hanem egyfajta erkölcsi magatartásról (érzésekről, attitűdről, értékrendszerről) is, amit nem lehet olyan egyszerűen KImagyarázni, mint ahogy egyesek hiszik/teszik.


Én 18 évesen lettem "nagylány", de ha akkor estem volna teherbe, akkor is megtartom, ez biztos. Bár már nem az exszemmel vagyok.

Végül 25 évesen lettem terhes, nem tervezetten, alig 1 év járás után, épp beköltözve a lakásunkba, alig munkába állva (vidékről Pestre). Aztán ugyanazzal a lendülettel jöttünk is vissza vidékre; ami talán nem a legjobb döntés volt így utólag. Nálunk se volt rózsás az alaphelyzet (én gyest kaptam, a férjem egy ideig munkanélküli is volt, 8 hónapig külön laktunk a szülés után) és azóta sincs kolbászból a kerítés. Nagyon komoly kríziseken vagyunk túl, jópárszor voltunk a válás határán is. De sose bántuk meg, hogy gyerekünk lett.

Én nem mondom, hogy cölibátust kell fogadni, de inkább addig ne mélyüljön el senki túlzottan az ágytornában, amíg nem gondolja úgy, hogy fel is vállalna egy babát is, ha "véletlenül becsúszna" (brrr).

2011. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
25%

"De mire írjunk ellenérvet? A pandás vagy túlszaporodó Földes marhaságra? Ne süllyedjünk már ennyire mély szintre, hogy erre kelljen reagálni."


Na látod ez az, hogy nem is tudsz erre mit reagálni. Kérlek, magyarázd el nekem, miért olyan értékes az emberi élet? Hm? Alá tudod érvekkel támasztani hogy globális szinten miért jó az, ha minnél több és több gyerek születik? Miért? Erre válaszoljatok. Az hogy "hát te hülye vagy" tudjátok nem érv. Ezt már egy gyerek is felfogja.

2011. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
22%

19:34


Bocs, de szerintem te eroltetsz egy olyan dolgot amit senki nem mondott.

"A legfobb ertek az ember" pedig torvenybe is van iktatva.

De senki nem irta azt, hogy szaporodjuk mint a nyulak, mindenki a mertekletes es atgondolt nemi eletrol irt az abortuszhegyek helyett.

Tenyleg nem erted, mi?

2011. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 xStefix ***** válasza:
36%

Nem nem tudok reagálni, hanem nem akarok. Én azt gondolom, minden dologról úgy érdemes beszélgetni, ha a két fél azonos szinten áll. Biztos van, aki szerint a panda értékessége meg a Föld túlnépesedése szorosan(!) összetartozik az abortusz kérdésével, de én nem vagyok ilyen, sőt. Az én szememben ezek az "ellenérvek" az egész téma megerőszakolását jelentik, azt sugallják, hogy egyesek kényszeresen, a célon sokszorosan túllőve megpróbálják legitimizálni a saját álláspontjukat. Talán azért, mert maguk is sejteni vélik, mennyire nem jól gondolják, érzik, hogy valami nem kóser az elképzelésükben? Nem tudom (csak remélem).

Bocsánat, hogy így fogalmazok, de szerintem, ha valaki számára neki kell állni megmagyarázni, hogy miért nincs elfogadható kapcsolat a fenti dolgok között, az már régen rossz... Úgy érzem, ezen a szintem már elvileg az általános iskolában túl kellett (volna) jutnunk.

2011. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
17%

20:41


Ismételten egy darab érv se hangzott el. Köszönöm, ülj le, egyes.

2011. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
83%
Ha már iskola: biológia 6. osztály: az első számú elemi ösztön a fajfenntartás. Ez azt is jelenti, hogy a saját fajunk ösztöneinkből kódolva fontosabbnak kell, hogy érezzük, mint más fajokat (ez persze nem jelenti azt, hogy ne vigyázzunk más fajokra). Orvostanhallgató vagyok, mégis abortuszellenes. És iszonyúan felháborít, hogy egyesek képesek a biológiával érvelni az abortusz mellett, miközben semmilyen mély ismeretük sincs. A magzat köszöni szépen, de már a 8. héten minden szervvel rendelkezik, amire szüksége van, csak minden továbbfejlődik. Nem akarok mély anatómiai elemzést tartani, de a 8. hét után abortált magzatok nagyon is megszenvedik az abortuszt. Az számomra a legundorítóbb, amikor megpróbálják beállítani, hogy az csak egy kis sejtcafat (sic!), nem érez semmit. Nagyon is élőlény. Számomra a legdurvább élmény az volt, amikor nyári gyakorlaton egy hónapot töltöttem szülészeti osztályon, és benn voltam abortuszon. Nem kívánom senkinek. Az orvos sem jókedvéből végez abortusz, mert tudja jól, hogy most életet vesz el. Van olyan eset, amikor nem ellenzem ennyire az abortuszt. Pl. amikor a magzat genetikai rendellenessége csak rövid, és fájdalmas életet tenne lehetővé. Az tényleg a magzat érdeke. Beszélgettem abortuszstatisztikákról a nőgyógyászokkal. Egész évben kb. 5% sem tesz ki azoknak a száma, akik védekezés nélkül estek teherbe. Amikor én voltam ott, azalatt az egy hónap alatt egy ilyen esettel sem találkoztam. Annál több volt viszont felelőtlen 16-18 éves, aki minden védekezés nélkül esett teherbe. Nagyon ritka az, amikor valaki tisztességes védekezéssel esik teherbe. A másik végletet sem támogatom, amikor valaki 8 gyereket szül a putriba. A cél a felelős védekezés kéne, hogy legyen. Viszont elég csak átnézni a szex és szerelem topikba, látható, hogy mekkora a szexuális nem tudás. Ha végzek az egyetemmel, szeretnék iskolákba eljárni felvilágosítást tartani. Ha már egy gyerek is figyel rám, és megakadályoznék vele egy újabb élet kioltását, már megérné.
2011. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
81%
Igen, talán kevesebb lenne a pszichoszexuálisan visszamardott, tudatlan tini, ha a kedves szülők a habzó szájjal való tiltás helyett esetleg leülnének beszélgetni a gyerekükkel. Meg ha nem az lenne az első amit kapna az a lány akinek ne adj isten 15 évesen már fiúja van hogy büdös qrva. Igen, akkor egészen más világ lenne.
2011. máj. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 xStefix ***** válasza:
52%
Az még nem derült ki eddig, hogy a Kérdező hány éves és milyen a családi állapota.
2011. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
74%

Sose fogok egyetérteni azokkal, akik képesek egy embert, aki önhibáján kívül teherbe esett, és nem engedheti meg magának... A felelőtlen idiótákról én nem is beszélnék, mert azok mindig is voltak, és lesznek is. Megoldhatatlan probléma, sajnos.

Régen is, sőt ma is vannak sokkkkkkkal drasztikusabb módszerek is, mint az abortusz :) Az jobb, ha például valaki addig üti a hasát, míg el nem vetél? Vagy olyan gyógyszereket szed, amikkel megöli a magzatot? És aki ilyen idióta, az szerintem nem nagyon figyel arra, hogy az a magzat éppen 8 hetes, vagy 18...

Az abortuszt mint olyat, nem lehet betiltani, mert aki ezt választja, általában azért teszi, mert nincs kedve a gyerekvállaláshoz... Az ilyen inkább szülje meg, és egy életen át sz*rja le a gyerekét?... Ilyenek kezei közül kerülnek ki a bűnözők, a lelkibetegek, stb... Ez senkinek sem kell. Biológiai szempontból zsákutcák.. Én azt mondom szüljön az, aki akar. Az orvosoknak amúgysem kötelességük abortuszt csinálni.

(Megjegyezném még egyszer, hogy szerintem se fogamzásgátló módszer az abortusz, de én szükségesnek tartom valamilyen szinten. Én se lennék hajlandó azért 19 évesen szülni egy gyereket, mert védekezek, és becsúszik... Önhibámon kívül, minek szenvedjek? És akárki akármit mondd, az a gyerek is szenvedne, akit én megszülök ugyan, de nem tudom ellátni/szeretni. Sokkal felelősebb döntés lemondani róla, mint beleszülni a semmibe.

2011. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
69%
*akik képesek egy embert elítélni
2011. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!