Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lepontozandó, ha egy...

Miért lepontozandó, ha egy kérdező olyan választ kap, hogy ha súlyos problémája van, akkor elsősorban magára gondoljon? .

Figyelt kérdés

... (ne pl. egy pasira, aki átverte és megalázta), a saját érdekeit nézze, vagy ne másokra, amikor pl. abortuszról van szó, és a saját testét/lelkét teszi tönkre, mert pl. a pasi átverte?


Miért kell bíztatni, hogy mindenkire legyen tekintettel, csak saját magára ne? Pont elég baja van már enélkül is. A végén mindenkinek jó lesz, csak ő szív. Akiknek az érdekét meg mindvégig előnybe helyezte, ezt nem köszönik meg és magasról tesznek rá, rosszabb esetben még vissza is élnek vele és belerúgnak még egyet. Ezek után nyilvánvaló, hogy nem érte meg beáldoznia magát, itt mégis ez az "elvárt" viselkedés.

Aki mást ír (pl. én), azt meg lepontozzák. Nem mintha ez annyira érdekelne, csak nem értem, mi a jó benne.


Én nem érzem magam rossz embernek, és figyelek arra, hogy akarattal ne bántsak meg senkit, szándékozan átgázolni sem szokásom senkin, de nem értem, mi a rossz abban, hogy az ember néha gondol magára is, főleg az életét nagyban befolyásoló ügyekben.


A másik, amit nem értek, hogy miért fáj az embereknek az őszinteség. Miért bunkózzák le azt is, aki megmondja a rosszat is (de normális stílusban). Véleményem szerint ha valaki nem kamukérdést tesz fel, hanem valódi problémája van, akkor azzal, hogy benyalunk neki, nem segítünk, sőt, még ártunk is, félrevezetjük.


2011. máj. 17. 10:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Jaj, ne csináljunk már hûhót a pontozásból. Ha véleményed van írd le, és kész.
2011. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Mert az emberek felszínesek. Aki ilyen válaszokat ad, az meg sem fogja érteni a kérdésed.

Más kérdés, hogy őszintén remélem, hogy senki nem az itteni válaszok alapján dönt élete fontos kérdéseiben.

2011. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tinker Bell ***** válasza:
89%

Mert van aki ezzel tölti az idejét, hogy lepontozgat.


Szerintem egyáltalán nem reális ez a pontozgatós téma, mert nem a valós hasznosságot mutatja. Arról nem is beszélve, hogy nem minden kérdésre igen vagy nem a válasz. Mindenkinek meg vannak a nézőpontjai, a gondolkodásmódja.


Engem is le szoktak pontozni és csak nézek, hogy ez mitől rossz...


Egyébként van aki már csak azért lepontoz, mert látja a neved és nem vagy neki szimpatikus.


Tényleg nem kell vele foglalkozni! Én, ha felteszek egy kérdést, akkor az összes választ elolvasom, nem csak azt ami 100%-ra van pontozva.

2011. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Na, ez utóbbi tényleg súlyos lenne!


A pontozást meg eleve letiltanám a nem tényszerű, hanem véleményes kérdéseknél.

2011. máj. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Első, nem a pontozás érdekel, írtam is.


Szerintem egyébként - bár nem a pontozáson van a lényeg, meg a kérdés sem erről szólt - úgy kellene megoldani, hogy csak a kérdező értékelhessen aszerint, hogy neki mennyire volt hasznos a válasz.

2011. máj. 17. 10:29
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerintem azért sok embert befolyásolnak a válaszok. Ha nem is fogad meg konkrét tanácsot, biztosan valamennyire azért szerepet játszanak a válaszok. Különben értelmét veszi a kérdezés is, meg maga az oldal is.


Meg hát sok olyan válasz is van, ami szerintem nem játék. Pl. fogamzásgátlásos vagy egészségügyi részben. Naív kis tini azt akarja hallani, hogy nem terhes, ezt leírják neki 2-en, 3-an meg hogy lehet terhes, erre megnyugszik, hogy nincs baj, mire rájön, hogy igen, addigra meg késő.

2011. máj. 17. 10:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdéstől függ. Például egy abortuszos kérdésnél hiába a nő teszi tönkre a testét a terhesség során én is azt tanácsolom, hogy legyen tekintettel a párjára. Egy férfinek szerintem ugyanannyi vagy közel annyi joga van egy ilyen kérdésben, mint a nőnek. Szerintem vannak olyan élethelyzetek, ahol bármennyire is fáj, de nem lehetek önző.


Az már más kérdés, hogy egy nem racionális kérdés esetében miért nem elfogadható a normális stílusban megírt ellentétes vélemény. Szerintem nagyon sokan magányosak, nem tudják kivel megbeszélni a problémáikat. Kiírják ide kérdésként, de nekik már összeállt a fejükben a megoldás (azt is el tudom képzelni, hogy maguk se tudják, de akkoris így van), és ha mást mersz írni mint az ő válaszuk, akkor már megy a lepontozás, és az ennél sokkal rosszabb leszólás.


Be kellene látni, hogy emberek vagyunk. Különbözünk.

2011. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is kéne odafigyelni a pontozásra!Az embernek a tanácsát úgy is vagy elfogadják vagy nem!Az én válaszaimat is le szokták pontozni mert őszinte vagyok és nem nyalizok!Ilyen a világ!Gondolj csak a munkahelyekre.Ott se a normálisan dolgozó a jó hanem a nyalizós!Tapasztalatból tudom!Sajnos!Persze vannak kivételek,de én ezt már többször megéltem!
2011. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kisebb viharokat kavaró kérdésnél onnan tudom, hogy igazam van, hogy majdnem nullára lepontoznak.
2011. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Valaki azért pontoz le egy választ szerintem (kivéve a hobbiból pontozókat), mert ő nem érzi hasznosnak. Egyszerűen nem vagyunk egyformák, mások a tapasztalataink, a világnézetünk.

Meg vannak rosszindulatú emberek, meg olyanok is, akik hiperjóindulatúak, de a segítségen csak azt értik, hogy egymás sebeit nyalogassák.

De elmondanék egy másik érdekességet:

ha valami párkapcsolati kérdésre azt válaszolom, hogy az én kapcsolatom rendben van, boldog vagyok a párommal, akkor is százegy százalékra vehetem, hogy perceken belül lepontoznak.

2011. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!