Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik ilyet csinálni, nem...

Illik ilyet csinálni, nem bunkóság ez?

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem, igazából mindenki mást mondott, aztán megláttam a gyk-t, gondoltam ide is felteszem, hátha segít.

Következő a helyzet: Édesapám meghalt és most szombaton lesz a temetése.:(

Az ő családjával, mittomén testvérei, azok családja meg ilyenek, nem nagyon beszéltem sohasem. Van két féltestvérem, velük sem beszélek. Az a kérdésem, hogy a temetéste bunkóság lenne-e elvinnem a barátnőmet? 3 éve együtt vagyunk, ő is ismerte apát, jóban volt vele, de a hátramaradt családomból meg megint nem szeretnék megbántani senkit azzal, hogy egy idegent viszek, még ha nem is beszélek velük.

Köszönöm a válaszod.


2011. máj. 17. 12:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Ebben semmi illetlenség nincs , nyugodtan vidd el.
2011. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem bunkóság.
2011. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Tinker Bell ***** válasza:
95%

Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol! A barátnőd is a családhoz tartozik, ha már ilyen régóta együtt vagytok, igenis ott a helye melletted.


Részvétem!

2011. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is mehet nyugodtan, ha ő is menni akar.
2011. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Hát azt írod, hogy különféle válaszokat kaptál a kérdésedre.


Őszinte leszek: Nekem a fejembe nem fordult volna meg, hogy ezen gondolkodjak. Evidens, hogy ha a barátnőd is úgy gondolja, akkor viszed magaddal.

2011. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem alap, hogy ő is menjen veled. Mivel már 3 éve és nem 3 napja vagytok együtt.
2011. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Fogadd őszinte részvétemet!


Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is egyértelmű,hogy jön velem a barátom.


20/L

2011. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

még szép hogy elviszed a párodat

ha arról lenne szó hogy csak 1 hete ismered azt mondanám

nincs ott keresni valója hisz még egymást se ismeritek


de mivel 3 ÉVE együtt vagytok ez természetes dolog

jóban rosszban.....

2011. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem!


Hacsak nem kifejezetten szűk családi körben történik a temetés, akkor az a szokás, hogy az megy, aki szeretné leróni a tiszteletét az elhunyt felé.

Amikor nagymamám meghalt és a lakhelyünktől 130 km-re volt a temetés, 150(!!) ember jött buszokkal, mert bár őt nem mindenki ismerte, édesapám felé gyakoroltak gesztust, hogy jelen voltak az édesanyja temetésén.

Tehát a temetés a hátramaradottaknak is szól, nem csak az elhunytnak.

2011. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez nem is az együtt töltött időn múlik, elnézést, hogy ezt írom, de azért a temetés nem az az esemény, ahova kísérővel meg párral kell menni. De mivel írtad, hogy a barátnőd jól ismerte apukádat és jóban voltak, így teljesen természetes, ha szeretne menjen ő is. Szóval csak arra akartam rávilágítani, hogy itt nem a ti kapcsolatotok a lényeg, meg hogy mióta vagytok együtt, hanem hogy a barátnőd hogyan viszonyult apukádhoz.
2011. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!