Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik ilyet csinálni, nem...

Illik ilyet csinálni, nem bunkóság ez?

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem, igazából mindenki mást mondott, aztán megláttam a gyk-t, gondoltam ide is felteszem, hátha segít.

Következő a helyzet: Édesapám meghalt és most szombaton lesz a temetése.:(

Az ő családjával, mittomén testvérei, azok családja meg ilyenek, nem nagyon beszéltem sohasem. Van két féltestvérem, velük sem beszélek. Az a kérdésem, hogy a temetéste bunkóság lenne-e elvinnem a barátnőmet? 3 éve együtt vagyunk, ő is ismerte apát, jóban volt vele, de a hátramaradt családomból meg megint nem szeretnék megbántani senkit azzal, hogy egy idegent viszek, még ha nem is beszélek velük.

Köszönöm a válaszod.


2011. máj. 17. 12:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

őszinte részvétem! :(

furcsa,hogy eltérő válaszokat kaptál,itt meg gyk-n mindenki egy véleményen van :) szerintem is melletted a helye a barátnődnek,hogy miért azt már előttem leírták :)

2011. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp ott a helye. Szerintem az volna bunkóság, ha azt kellene mondanod a barátnődnek, hogy ne gyere.
2011. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Gondolj bele, ha egy év után vagy kettő után elvetted volna feleségül, fel sem merült volna a kérdés igaz? Mi öt éve vagyunk együtt, 3 éve meghalt apai nagyanyám, akivel én 2 évente egyszer ha találkoztam, párom nem is találkozott vele. De ott volt a temetésen, el szeretett volna jönni, egyrészt hogy ne csak én legyek az egyetlen, aki egyedül ácsorog ott, a párja nélkül, másrészt meg szerette volna nézni a temetőt, ami egy hegyoldalon van (elég meredek). Fel sem merült, hogy esetleg illetlenség a családomban sem. Ha pedig ismerte, szerette, még inkább egyértelmű, hogy elmehet.


Részvétem édesapád miatt, nem tudom, mennyire álltatok közel egymáshoz, de egy szülő elvesztése az esetek többségében rossz élmény. Idővel megszépülnek az emlékek.

2011. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%
ha ismerte, jóban volt vele, akkor az lenne bunkóság, ha nem vinnéd.
2011. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

Mivel ismerte természetes, hogy menjen. Ez nem is lenne kérdés számomra.

Én a volt barátom apukájának a temetésére is elmentem, hiszen évekig része volt ő is az életemnek, úgy éreztem, hogy illik tőle "elbúcsúznom". A családja is hálás volt ezért a gesztusért.

2011. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%
először is: sajnálom, hogy apukád meghalt. másodszor pedig szerintem ez egyáltalán nem illetlenség. sokan a párjukkal, illetve legjobb barátjukkal is osztoznak a fájdalomban temetéskor, aki tök normális dolog.
2011. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
Akinek fontos volt édesapád, az ott lesz a temetésen, akár illik, akár nem. Vidd a barátnődet, ha ő is menni akar!
2011. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
83%

A temetésre az elhunyt ismerősei, családja megy el, nem csak az, aki beleszületett a családba, vagy ismeri a család összes tagját.

Mivel a barátnőd ismerte apukádat, ott a helye.

2011. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom az édesapádat:(

Szerintem egyértelmű, hogy a barátnődnek is ott a helye. Ismerték egymást, és gondolom ő is szeretne tőle végső búcsút venni. Majdhogynem családtagok voltak.. Senki egyetlen rossz szót sem szólhat ez ellen, nem is igazán tudom, hogyan lehet megszólni valakit egy temetésen. Általában nem szórakozásból megy oda az ember, hanem az elhunyt iránti tiszteletből..

2011. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem írokhoz,ott a helye


(párom nagypapáját 1x láttam pár órára,de evidens volt hogy megyek vele,hisz nem azért vagyok vele több éve hogy pont ilyenkor ne legyek mellette)


részvétem

2011. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!