Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszik egy fiú, de az Ő...

Tetszik egy fiú, de az Ő családja gazdagabb, mint az enyém. Ez meggátol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Engem anyukám egyedül nevelt fel, kertes házunk van, kocsink nincs, anyunak üzlete van. Sosem éltünk fényűzésben, sőt mindig meg volt húzva az a bizonyos szíj. A srác, akivel most randizom, elég gazdag srác, kicsit sznob is. Mi pl. nem tehetjük meg, hogy 2 havonta külföldön nyaraljunk (sőt..még nagyon itthon sem), ők meg igen, több tízezres ruhái vannak stb. Én is jól öltözöm, anyukám divattervező, de ha nem lenne az, biztos nem kapnék ilyen drága ruhákat. Nem a mi életvitelünket szégyellem, nagyon büszke vagyok arra, amit anyukám elért, csak az zavar, hogy az Ő családja nagyon gazdag és félek, hogy mit szólnának hozzám. Gondolom a legjobbat akarják a fiuknak, és azért megválogatják, hogy kivel állhat le. Ez engem meggátol abban, hogy engedjek a közeledésének..szerintetek ez butaság, vagy jobb lesz tényleg, ha inkább elválnak útjaink?

17L


2011. máj. 18. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Butaság! Az érdekházasságok ideje lejárt, nem hinném, hogy a szülei féltenék ettől/ tőled. Csak bátran! Főleg ha ő közeledik. :)
2011. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 krameri ***** válasza:
43%

butaság

20 évvel ezelőtt meggátolt volna, most már jó esetben nem a szülők választanak párt a gyereküknek.

Ha már randizol vele, akkor nem kell félned, hogy az anyagi helyzet gátolna.

2011. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyilván van olyan család, akiknél ez nem akadály, van akik meg szépen kics*sznek majd veled, nem tudhatjuk neki milyen családja van. Én azt hittem ez nem akadály, aztán a párom családja rácáfolt, és ott tettek keresztbe ahol tudtak, persze tudom tudom szerelem, de az ő szerelme ezt nem állít ki...amúgy meg ez csak mese habbal, hogy a szerelem mindent legyőz, nem romantikus regényben élünk, és sajnos ahhoz, hogy melletted kiálljon mély kapcsolat kell, a mély kapcsolathoz meg idő, az időhöz meg az, hogy közben ne tömjék a fejét minden hülyeséggel. Ez csak egy példa volt.
2011. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit ad Isten,én is ilyen helyzetben vagyok,vagy legalábbis nagyon hasonlóban!:)

A srác gazdag,én meg szegény vagyok,sose voltunk gazdagok,anyu 3 műszakban dolgozik,apu melós,nincs kocsink,csak nyáron megyünk nyaralni,akkor is csak rokonok+Balcsira pár napra.Engem is zavar ez,másokkal ellentétben én egyáltalán nem örülök ennek,hogy ő gazdag.Sokkal jobb lenne ha szegényebb lenne,olyan mint én.De igazából "nálunk",ha van egyáltalán olyan hogy mi,nem ez lesz a döntő dolog szerintem.

Szerintem ti is próbáljátok meg,igaza van az elsőnek,azok az idők már lejártak,amikor ez számított!:)

Sok boldogságot!:))

17/L

2011. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kb ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te. Nálunk a barátnőm szülei kőgazdagok, ami még durvább lehet abból a szempontból, hogy a fiúnak kéne eltartani az asszonyt. :)

Soha nem volt abból probléma, hogy szegényebb a családom.

Szerintem tedd félre az előítéleteidet, amíg nem találkozol a srác családjával, addig úgysem tudhatod, hogy mi van a fejükben. :)

Csak ügyesen!:)

2011. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés... Első nekifutásból azt válaszolnám, hogy ne aggódj, a pénz nem fontos tényező egy kapcsolatban! Ha az a fiú szeret, akkor nem a pénzed mennyisége fog számítani, hanem az érzelmek. Azt elég nehezen tudom elképzelni, hogy a szülei rossz szemmel néznék a kapcsolatotokat csak azért, mert anyagilag nem egy súlycsoportban vagytok! Ellenben értem én azt az oldalát is, hogy nehéz lépést tartani egy kőgazdag emberrel, aki 2 havonta megy nyaralgatni... Minden csak intelligencia kérdése!

Nekem volt egy pasim, aki elég gazdag volt, húsz évesen saját 3 szintes családi háza volt Budán. Ezzel szemben én egy albérleti szobában laktam míg össze nem költöztünk. Eleinte bennem is hasonló gondolatok kavarogtak, mint most benned, de szerencsére a fiú abszolut nem éreztette velem, hogy ő gazdag én meg szegény vagyok. Önmagamért szeretett, és nem az anyagiak miatt lett vége.

2011. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy rólam azt hiszi, gazdag vagyok a ruháim miatt, és majd csalódni fog, mikor rájön, hogy nem több szintes házunk van, mint nekik. Én csak nem akarom, hogy lenézzen, vagy a szülei lenézzenek, mert nagyon hamar magamra veszek mindent és lemegy az önbecslésem.
2011. máj. 18. 22:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne legyél ilyen buta, az ilyesmi ma már senkit nem érdekel, ha pedig mégis, akkor annak egyéb jellemhibája is van, ami miatt nem érdemes vele kezdeni.

Krameri válaszán viszont jót mosolyogtam, nagyon fiatal lehetsz, ha komolyan azt hiszed, 20 éve a szülők választottak párt a gyereküknek. :))))

2011. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem csak annyi lenne a bajom, h sznob. a többi nem fontos. a lényeg, h mindig fizesd ki magadnak az üdítőt vagy a fagyit, ha elmentek valahova, így fel sem merül benne a gyanú, h a pénzére mész.

ha a szülei normálisak, akkor nem az anyagi helyzeted nézik, hanem hogy jól kijössz-e a sráccal, szeretitek-e egymást.


nem panaszkodom, amire szükségem volt eddig az életben, azt megkaptam a családomtól mind érzelmi, mind anyagi tekintetben. lakás, jó egyetem, normális ruhák.

direkt csóróbb srácokkal ismerkedtem szívesen, mert ők nem hordják fenn az orrukat, van bennük becsület, szorgalom. már amelyikben. a barátomban van :D

ő egy csóri panelgyerek, de 1000x jobban érzem magam vele, mint eddig akármelyik úri ficsúrral, aki eddig udvarolt....


lehet, hogy a te fiúd is pont azért vonzódik hozzád, mert elege van az elkényeztetett kis libákból. és sztem a szüleinek sem lesz veled bajuk, mert rólad legalább feltételezhető, h nem büdös a házimunka.

2011. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok egy hamupipőke, meg nem vagyunk szegények, csak átlagosak. Anyám viszont szereti fenntartani a látszatot, ezért mindig is olyan helyekre kellett járnom, ahova nem éppen szegények jártak pl. vívás, balett. Csak az zavar, hogy ők tényleg gazdagok.
2011. máj. 18. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!