Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit rendszeres...

Van itt olyan, akit rendszeresen vertek nevelő célból a szülei? Milyen a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy valakivel pár alkalommal előfordult, hogy a fenekére ütöttek, és nem is arra, amikor az idegbeteg/részeg szülei püfölték, hanem arra, akivel gyakran (minimum néhány naponta) előfordult, hogy komolyan elfenekelték, ha szófogadatlan volt.

Most, hogy felnőttél, hogyan látod ezt? Hálás vagy a szigorért, vagy haragszol a szüleidre érte? Milyen a kapcsolatotok?

Légyszí az válaszoljon a kérdésre, aki tud, és ne elméleti vita legyen gyerekverés témakörben!


2011. máj. 19. 08:43
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy kicsi gyerekem van, és egy másik házaspárral beszélgettünk erről, egészen más az álláspontunk, azért érdekel, hogy gyakorlatban mi a tapasztalat, melyikünknek van igaza.
2011. máj. 19. 08:44
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Kíváncsiságból: te melyik álláspontot képviseled?


Mivel én nem vagyok érintett, többet nem mondok.

2011. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Én ilyen vagyok. Kb. tízéves koromig elég sokat vertek. Nem volt belőle semmi gond. Pontosan tudtam, hogy ha rosszat csinálok, akkor ki fogok kapni, ennyi.

Ma a kapcsolatunk átlagosnak mondható, nem tűl közeli, de azért jó viszonyban vagyunk.

2011. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

Engem nem, de édesanyámmal sokat beszéltünk erről. Őt nevelő célzattal heti rendszerességgel kézzel, szíjjal verték.

A nagyszüleimmel távolságtartó, és nekünk, a gyerekeinek sem tudta kimutatni a szeretetét. Attól félt, hogy olyan lesz mint az apja, és egyszer jól megver minket.

A férjemet az anyja verte, elég rendszeresen. Nem nagyon tartjuk vele a kapcsolatot.

2011. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Az álláspontomat egyelőre nem szeretném elmondani, mert nem szeretnék befolyásolni senkit.
2011. máj. 19. 08:52
 6/33 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk inkább a sarokbaállítás volt. Verést csak akkor kaptunk,ha nagy disznóságot csináltunk. De ettől nem lettünk lelkibetegek. Igazuk volt a szüleinknek,hogy fegyelmeztek bennünket.
2011. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

Ketten vagyunk testvérek. Nyomós ok hiányában sose ütöttem meg minket. Én olyan tipus voltam, hogy ha azt mondták, hogy ezt vagy azt nem szabad nem húztam ki a gyufát, hallgattam az intő szóra. Testvérem pedig csak azért is. amikor már 40× elmondták neki, hogy nem szabad ezt vagy azt csinálni igenis a fenekére csaptak. Igenis kapott egy pofont, amikor tizenévesen este elszökött diszkóba, jogosítvány hiányában elvitte a kocsit, tiszteletlen volt anyuval.

A felsorolt esetek 1× történtek meg. Szerintem egy jókor jó időben elcsattanó pofonnal semmi baj nincs. Őt is visszazökkentette. Eszébe nem jutott többet olyat csinálni, amiért kapott.

2011. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
minkett "apánk" vert kiskorunkban azt hitte ezzel megoldja a problémát,mindeféle indok nélkül alaposan megvert minkett kb.8 éves korunkig....pár hónapja megint felpofozott(18 leszek) esze,be jutatta a régi időket....hogy mennyire gyűlölöm érte...nem veszt részt az életünkbe és úgy csinál mintha bármi joga lenne .....na mind1 azóta nem szólok hozzá egy szót se ..és soha többet nem is fogok....undorítónak tartom he egy szűlő a saját tehetetlensége miatt veri a gyereket ráadásul még kiskorába amikor még csak védekezni se tud
2011. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

08.58!

Köszi a választ, de nem az ilyen esetekre kérdeztem, hanem arra, akiknél mindennapos volt a komolyabb verés.

2011. máj. 19. 09:01
 10/33 anonim ***** válasza:
86%
A nővéremék a gyereket meg szokták ütni, a popsiját vagy a kezét.(még csak 3 éves), egyenlőre jó a kapcsolat a gyerek szereti a szüleit,de sajnos ugyan olyan rosszaság vana szemében és sajnos ő is kezdi átvenni ezt aszokást h. megüt valakit ha nem tetszik neki vmi.
2011. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!