Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit rendszeres...

Van itt olyan, akit rendszeresen vertek nevelő célból a szülei? Milyen a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy valakivel pár alkalommal előfordult, hogy a fenekére ütöttek, és nem is arra, amikor az idegbeteg/részeg szülei püfölték, hanem arra, akivel gyakran (minimum néhány naponta) előfordult, hogy komolyan elfenekelték, ha szófogadatlan volt.

Most, hogy felnőttél, hogyan látod ezt? Hálás vagy a szigorért, vagy haragszol a szüleidre érte? Milyen a kapcsolatotok?

Légyszí az válaszoljon a kérdésre, aki tud, és ne elméleti vita legyen gyerekverés témakörben!


2011. máj. 19. 08:43
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
53%
Régen bizony elkalapálták e gyerekeket, ha nem úgy viselkedett. /nem is volt olyan régen.../Ha panaszkodni mert a tanárra, mert körmöst kapott,otthon kapta a másikat. Ma sajnos fordítva van. Ma a tanárt verik a kölkök. /tisztelet a kivételnek/ Ezt a "gyermekvédelmet" az EU-nak köszönhetjük. Járjatok utána: mik a gyerekek jogai? És kötelessége?---- meg fogtok lepődni!
2011. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
42%

nekem van két mostohatesóm. a fiú 30 éves, a lány 24. mindkettőt verte az apjuk, a fiú ezért költözött el 18 évesen, mert elege lett, és amúgysem volt jó a kapcsolatuk. azóta se jó.

a lány is elköltözött mikor 19 lett, az apja 14 éves koráig megverte minden xarért, épp azért, amire ürügyet talált. sosem törődött vele úgy igazán, kb enni adott neki, meg néha ruhákat vett. szegény csaj egész életében nem kapott szeretetet az apjától :(


engem anyum sosem ütött meg csak úgy passzióból, mindig nyomós indok volt rá. pl ha hazudtam, vagy olyan idiótaságot csináltam, ami szó szerint életveszélyes volt. rossz jegyért, kisebb lustaságokért (házimunka "elfelejtése") nem ütött volna meg soha. néha nyomta a lelki terrort, már ha az annak nevezhető, hogy folyton elmondta, h mennyire rosszul esik neki, hogy belexarok a dolgokba, mikor ő a belét is kiteszi értem. és mivel tényleg nagyon jó anya, és mindent megadott, amire szükségem volt, így 14-15 éves koromra beláttam, hogy kötelességem segíteni neki, és normálisan tanulni, hiszen ő minden feltételt biztosít, és szeretne rám büszke lenni.

imádom anyumat, és hálás vagyok neki azért, hogy ennyi szeretettel nevelt.... :)

2011. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
93%

jah, és a mostohatesóm mindig kikapott, ha nem csinálta meg a házimunkát. ezáltal nem azért csinálta meg, mert belső igénye volt rá, hanem azért, mert nem akart pofont.

én meg azért csináltam meg, mert szeretem, ha tiszta a lakás, normális környezetben élhetek.


mint már említettem egyedül lakik a lány. a lakása leginkább egy putrihoz hasonlít, mivel már senki nem fenyíti azért mert nem csinálja, így úgy gondolja, hogy nem is kell. sajnálom érte, hogy az apja rossz irányból közelítette meg a dolgot, de ennyi idősen már igazán illett volna rájönnie, hogy ez a saját érdeke, és nem másé...

2011. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!