Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek! Van így...

Nem tudom mit tegyek! Van így értelme folytatni?

Figyelt kérdés
33 éves férfi vagyok,14 éve vagyok a párommal.Ebből 10 év házasság.Van egy gyerekünk is.A gondom az,hogy nagyon elegem lett az egészből...a feleségem valamivel idősebb is mint én,ami önmagában nem gond.Csak éppen teljesen más személyiség,én sokkal aktívabb,pörgősebb vagyok,ő meg eléggé melankólikus.A szexuális életünk is nagyon aláment,legutóbb pl. Húsvétkor voltunk együtt.Tudom,érzem,hogy szeret csak egyszerűen nem igényli havi 1-2 alkalomnál többször.Én is szeretem,de már elegem van.Félek felrúgni mindent,de így sem akarok élni,hogy életem alkonyán bánjam...elmondtam neki,mi van.Derült égből villámcsapásként érte...nem akar harcolni sem értem,pedig szeret,azt mondja döntsem el mit akarok s közöljem vele...Szerintetek? Tudom,elég láma vagyok h itt keresek választ,de talán mégis kerül valaki,aki érdemlegeset tud mondani.
2011. máj. 19. 12:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Még ennyit: persze nem csak a szex hiánya zavar,hanem az összes különbség,ami eltérő személyiségünkből fakad...sokáig nem volt kiélezve,de az idő teltével válik hangsúlyosabbá.
2011. máj. 19. 12:24
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg választ keresel? Mert a válasznak belőled kell jönnie. Itt kaphatsz feloldozást, lecseszést, együttérzést, tanácsot, jó és rossz példákat. Attól félek, választ azt nem. (Lehet, hogy én vagyok túl szkeptikus?)
2011. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy láma.


Előszőr is. Környezettanulmány. Nézzétek meg, hogy:


- van-e valami megoldatlan lelki problémátok,

- van-e esetleg valami testi betegsége,

- van-e esetleg neki már valaki más,

- van-e esetleg neki bármilyen régi rossz emléke?


Ha ezek nincsenek, akkor sajnos tényleg gáz. Nem az a baj, hogy nem vagytok egyformák. Az a gáz, hogy téged ennyire nem igényel. Nem bántottad meg esetleg valamivel? Esetleg valamilyen más jó nőt néztél, dicsértél meg és emiatt komplexusa lett? Nagyon sokmindenen múlhat ez.


Viszont ha tényleg semmi baja nincs, akkor gáz. Akkor nem tudom, hogy meddig lesz ennek jövője. Tapasztalatból mondom. Én is ilyen cipőben jártam, le is léptem. Mással.


26 L

2011. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Csak azt érzed ami egy ilyen távú kapcsolat után törvényszerű.A kevésbé intelligensekben még csak a megoldás keresése sem merül fel....bontják sátrukat és csá. Mivel Te már keresed a választ,nem vagy láma!

DE!!!! Fogsz itt olyan választ kapni, hogy ne ülj a langyos szarba, kezdj "bátran" új életet.

A magam részéről úgy gondolom, hogy ahhoz kell a bátorság, hogy a bepunnyadt kapcsolatba új energiát fektetve újra élővé tegyük azt. Újra élvezzük az életet a családunkkal, azzal a nővel aki hajdanán megmágiázott benünket, megkapta a szívünket és gyermekkel áldotta meg a kapcsolatunkat.Sokk lenne mindenkinek ha lépnél. Neked is. Pedig a könnyebb lépni és a nehezebb a közösen elcseszettet ( mert elcseszni is közösen sikerült) helyrehozni. Párterápiát javasolnék. ...és nagyon sajnálom a Feleséged, mert ha őszinte kommunikáció működött volna az elmúlt években akkor nem csak most érte volna hegyomlás szerűen a belőled áradó zuhanás és elégedetlenség. Szaknyelven ezt az állapotot (az évek számától függetlenül) középidejű válságnak hívják.Vagy maradszt és kigyógyulsz, vagy szöksz és keresgélsz valamit ami más. Mindegy mi csak ne ez legyen...igaz? Na és akkor még nem is beszéltünk A Gyermekről. Ő hogy élné meg a család felbomlását? Bizots, hogy a Feleséged minden vágy egyedülálló anyává válni? Biztos, hogy becsületes és igazságos eljárás lenne váltani? Mégegyszer: párterápia lehet a megoldás. A hiedelemmel ellentétben ott az is kederül, hogy van e értelme a kapcsolatot építeni, gyógyítani vagy le kell zárni. Ha ez utóbbi, akkor a lezárásban is nagy segítség.

Remélem elgondolkodtató választ kaptál.....

Mert most az a lefontosabb: gondolkodni és nem zsigerből " hű de mekkore elegem van!" felkiáltással elszaladni.

Sok erőt, kitartást és happy befejezést kivánok!

2011. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
lgen és ez mind szép és jó, ahogy leírtad, csak hiába tesz ő ezért, ha a nő meg ül és csak röhög a markában. Na persze. Sokan azt hiszik, hogy gyerek után már le lehet sz...rni a férfit. S utána meg sírnak ha a szeretett férj a GYIK-en írkálja be a baját s majd utána máshol keresi a boldogságot...
2011. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...helyesek.A gond csak az,hogy egyszer már átmentünk ezen pár éve és akkor fordítva volt...akkor neki volt elege és én pedáloztam hogy helyrehozzuk.Nem tudom,megéri-e,hogy pár év múlva újra itt kössünk ki...
2011. máj. 20. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!