Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az apósomat, miért...

Gyűlölöm az apósomat, miért ilyen? Érdemes elolvasni!

Figyelt kérdés

4 éve élek együtt a párommal, az ő szüleinél. Eleinte minden jó volt, még meg nem ismertem őket. Anyósommal nem lenne különösebb probléma, de apósom... hát érdekes ember.

Mióta párom megszületett, azaz 29 éve, itthon ül, nem dolgozik, nincs egy fillér bevétele sem, nincs bejelentve, meg semmi. Szóval olyan, mintha nem is létezne. Ez még engem nem is zavarna, de ennek ellenére olyan nagyképű, nem ismerek még egy olyan embert aki ennyire az a "ki ha én nem" tipus. Anyósom tartja el majd 30 éve, egy fillért soha nem adott/nem ad se a rezsibe, se a kajába, semmibe. Mikor ideköltöztem, addig nem is hittem volna el, hogy ilyen létezik! Egész nap itthon ül, hol a szobában, hol az udvaron. Ezzel megbékéltem, de mikor azt mondja, hogy ő ezt meg azt jobban tudja, meg hogy ő nem akárki ám, stb. akkor teljesen kiakadok!

Utálom, és az a szomorú, hogy párommal is mindig végette veszekedek, mert teljesen kikészit idegileg, nem birok már vele egy levegőt szivni se:((

Szeretnénk külön költözni, de sajnos egyelőre nem tudunk.

Ja, és azt szokta mondani, hogy ő mennyit dolgozik, mikor egész nap nem csinál SEMMIT!!!


2011. máj. 20. 10:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%

Te meg mit foglalkozol ezzel? Nem ő hívót téged oda. Úgy él ahogy akar.

Költözzetek akkor hozzátok. Ilyen egyszerű.

2011. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
Akkor ne élj együtt a pároddal, ha köpködsz az Apjára. Neked semmi közöd ahhoz az emberhez, és Te az Ő házában élsz,(Akkor is ha nem adott bele egy fillért sem, de Ő él ott meg a párod Anyukája.) nehogy már Te mond meg, hogy Ő hogy éljen. Ha pedig nem tudsz vele egy levegőt szívni, akkor ne lélegezz, vagy lakj a saját szüleidnél.
2011. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%
Én nem értek egyet az előttem szolokhoz! Jol van az igaz, hogy te laksz ott, de hát akkor is, csak sajnos az a helyzet, hogy azt akit szeretünk néha vannak olyan dolgok amiket el kell türnünk, ebben az esetben az ő apja..ahogy látom ez nem egy végleges állapot, nem fogtok ti örökké ott maradni, legyen ez a célod, hogy minél előbb elkerülj onnan, legyél ezen minden erőddel, hátha ez leköt és ad egy kis erőt! KITARTÁS! FEL a FEJJEL!:):):) én szurkolok!
2011. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

Ismerős, féltem a barátomat, hogy mi is ide lyukadunk ki. Ez annak az eredménye, hogy a szülei abszolút nem nevelték, vagy örültek neki, hogy a pici fiuk még mindig anyuci szoknyája alá bújik 20-on évesen is. Az én barátom is hasonló, ha én nem hajtanám, próbálok benne egy kis nagyravágyást ébreszteni, akkor még mindig, már lassan 6. éve bukdácsolna az egyetemen, egy olyan szakon, amit nem is szeret. A diákmunkáról nem is beszélve, eszébe nem jutott volna elmenni, ha én nem utalgattam volna rá. Az anyja válasza az volt a diákmunkára (24 éves a fia!), hogy nem muszáj, majd ő ad neki pénzt (persze, még fogorvosra se akarnak neki adni). Teljesen arra nevelték, hogy ne legyenek igényei, lusta dolgozni, de egyben nincsenek igényei sem, megeszi a legsz*rabbat és elvan, mint hal a vízben, egész nap a szobában, a gép előtt. És mikor látja, hogy a korabelieknek már saját munkájuk, kocsijuk stb van, akkor meg jönnek a kifogások, hogy neki miért nem lehet. Én még próbálom most megoldani a problémát, finoman, de próbálom nevelni, ha már a szülei nem tették ezt meg. Kellene a párodnak is egy kis nagyravágyás, hogy valamit tenni kellene már az életéért, nem 30 évesen is anyuci egyetlen pici fiának lenni. valahogy el kellene érned nála, hogy érezze, itt az ideje cselekedni, munkát keresni és önállósulni. ha máshogy nem lehet, akkor veszekedés árán is - hidd el, ha eléred nála, hogy önálló legyen, később meg fogja hálálni neked. :)

Ja, és én is utálom az após-jelöltet, veszi a milliós motort meg 2 kocsi a háznál, minden éven külföldi nyaralás, de a fiának fogorvosra nem akart pénzt adni, az egyetemre szükséges számológépről nem is beszélve. Persze, a fia már elég nagy elvileg, hogy eltartsa magát, de ők is tehetnek arról, hogy a fiuk ide jutott, abszolút nem hajtották, hogy hát nah, azt a 3 éves képzést el kéne végezni 3 év alatt, meg ne anyucitól kéregessen állandóan, hanem keresse meg. De nagyon elszúrták a nevelését. És ezért jogos, ha a szüleit hibáztatod, miattuk lett ilyen pipogya alak. Próbálkozz nála, hátha sikerül kicsit formálni, egy kis férfiasságot nevelni bele. :D

2011. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%

Jajj, bocs, az írásodból az jött le elsőre, hogy a párod nem dolgozik. :D Bocsánat.

Hát az apóst megnevelni már nem lehet, egy "idegen" meg végképp nem tudna hatni rá, az egyetlen okos megoldás, ha minél előbb elmentek onnan.

2011. máj. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy engem nem zavarna, hogy ilyen, csak az, hogy ennek ellenére is egész nap okoskodik, mindig meg akarja nekünk mondani, hogy mit, mikor, hogyan csináljunk.

Ha bevásárolunk, külön rakjuk a kaját is, mert külön főzünk, mégis eltűnnek a dolgaink, és mikor enni akarunk, akkor derül ki hogy megette. Legalább megkérdezné, mert én sem eszem meg az övét!

2011. máj. 20. 11:06
 7/29 anonim ***** válasza:
28%
Kedves kérdező!Ne számíts semmi jó válaszra,mert itt csak ilyen emberek léteznek, jobb dolguk nincs.Teljesen megértelek,az exem apja ugyan ilyen volt...csak ő nem egész életében,és mág ráadásul alkoholista is volt..elitta a pénzt amit a párommal letettünk az asztalra,de mivel az ő háza neked kell alkalmazkodnod,nem lehet szavazati jogod.Próbáljatok elköltözni,mert anyóséknál soha nem jó élni.Azt hogy mennyire teszi a vagányt,tojd le és ne is figyelj rá..Én ugyan így voltam,és csak a páromat készítette ki(volt pasim) De még egyszer mondom ide felesleges kérdést feltenni,mert úgy is csak oltani fognak,és normális választ nem kapsz!Minden jót neked!
2011. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

"Utálom, és az a szomorú, hogy párommal is mindig végette veszekedek, mert teljesen kikészit idegileg, nem birok már vele egy levegőt szivni se:(("


Arra gondoltál már, hogy abba is hagyhatod? Nem kötelező ám ezen veszekedni, ez a Te döntésed. Ahogyan az is, hogy nem a saját dolgaiddal foglalkozol, hanem másokban keresed a hibát. Ezt mind te döntötted el, te élsz így, élhetnél másképp is, nem értem, miért is panaszkodsz? Mit szeretnél? Ki akadályoz meg abban? Milyen segítséget kérsz? Szeretnéd esetleg, ha én is azt mondanám: "Ez egy milyen semmirekellő ember!" Hát nem mondom. Nem is ismerem, hogyan mondhatnék ilyet róla?

2011. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj távol álljon tőlem, hogy bántsalak, már csak azért sem, mert azt hittem én írtam ki a kérdést. Annyi különbséggel, hogy az enyém basaként uralkodik mindenkin. De sajnos bele kell törődnöd, neked valóban semmi közöd hozzá. összeszorított fogakkal el kell viselned a stílusát. Ő a felvázoltak ellenére otthon van. De mostanában cuccoltál oda, nem ugrálhat mindenki a te elveid alapján. Mondom ezt úgy, hogy tudom, hogy milyen rossz. Engem is sokszor kerülget a sírás, de a leírtak miatt nem szólok.
2011. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%
Ha elkezdi mondani, mit hogyan csináljatok, mondjátok azt, nagy tiszteletet és elragadtatást imitálva, hogy csinálja csak inkább ő, hisz ő sokkal jobban tudja:D
2011. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!