Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyakori az, hogy nem az első...

Gyakori az, hogy nem az első gyermek lesz a szülő után elnevezve?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem arra irányulna,hogy mennyire gyakori az,hogy két vagy többgyermekes családoknál nem az első gyermek kapja az anya vagy az apa keresztnevét? Nem olyan régen felhívták rá a figyelmemet, hogy furcsa, hogy én olyan nevet kaptam, ami eddig még nem volt a családban, a húgom viszont anyukámét. Nekem ez eddig sosem tűnt fel, de most belegondolva, tényleg nem ismerek mást, aki ebben a cipőben járna. Bár én nem bánom, imádom a nevem, apukám választotta még azelőtt, hogy tudta volna, hogy lánya lesz,vagy egyáltalán gyereke lesz :)
2011. máj. 20. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Semmi furi nincs benne, egyik ismerősöméknek 3 fiuk született és csak a 3. kapta az apja nevét.Ilyenkor szerintem a szülők úgy gondolkodnak, hogy kiválasszák nagy kínnal annak a gyereknek a nevét és ha a másik is azonos nemű lesz az elsővel, akkor már nem akarnak furibbnál furibb neveken gondolkodni, hanem akkor anya vagy apa neve öröklődik tovább.
2011. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ma már egyáltalán nem szokás a szülők után nevezni a gyerekeket, akármennyien is vannak. Nekem nincs is olyan barátom, akit úgy hívnának, mint az apját vagy anyját.
2011. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok ilyen van, én már találkoztam párral, bár az gyakoribb, hogy az első szülöttet nevezik el a szülőről.
2011. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is észrevettem, hogy manapság nem divat a szülőről elnevezni a gyereket, nekem sem tetszik maga a gondolat, mert szép gesztus, de az ember egyedi és megismételhetetlen, tehát hiába a szép gesztus, ha mondjuk nem passzol, vagy nem hasonlít arra, akitől kapta.

Bár én még mindig inkább ezt választanám, mint a Leokádiát az elsőszülöttemnek :D

Abban is lehet valami, amit az első válaszoló mond, hogy az elsőnél talán izgalmasabb a névválasztás.

2011. máj. 20. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Hagyomány ide vagy oda, elég szegényes fantáziára vall, ha ugyanazt a nevet adják a gyereknek, ahogy őket hívják, és nem tudnak kitalálni egy megfelelőt.
2011. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy élő rokon után se adnám a gyerekeknek nevet.

Pl ugyan tetszik az Izabella, mégse lett a lányom Iza.

Az én keresztneveim sem kapta:)

A fiunk se lett sem apja, sem nagyapja...

2011. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a rokonságban van több olyan család is, ahol az elsőszülött fiú az apa nevét kapta. hagyomány, vidéki emberek, náluk ez volt a szokás.

nagyimék családjában is így működött a dolog. ott az első lány az anya nevét, az első fiú az apa nevét kapta.

a többiek pedig az épp akkor "divatos" neveket.

Lídia, Margit, Éva, Julianna, Etelka, Gyula, József, István, János. 9-en voltak tesók :D


ami nagyon kiborít, hogy egy másik rokon családban 3 generációt hívnak Évának. a legfiatalabb Évának van egy lánytestvére, ha lehetett volna sztem az is Éva lenne. mi meg alig bírjuk őket megkülönböztetni.

2011. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk anyukám, (aki a kisebbik lány) kapta a nagymamám nevét. de csak azért, mert a nagymamámnak megtetszett egy ritka név (Hilda), és a nagyobbik lánynak azt adta. erre a nagypapám meg begurult, és mikor anyukám megszületett, még mielőtt a mama kitalálhatta volna a nevét, gyorsan elment regisztrálni anyukámat, a nagymamám nevén:)


én nem adnám a saját nevemet, meg a rokon neveit se (Anita vagyok, szóval nem lenne se Anna, se Anett, Anikó, stb.)

2011. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!