Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden szülő ilyen az első...

Minden szülő ilyen az első gyermekével?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, én 22 leszek, húgom még tanul 17. Az a gondom, hogy édesanyámmal nem túl jó a kapcsolatom részben a húgom miatt, részben a munkám és a párom miatt. A húgom miatt azért, mert régebben sokat veszekedtünk, illetve anyám nagyon kivételezik vele. Vannak dolgok, amikben engem még mindig korlátozni akar, de érdekes módon a húgomnak már x évesen mindezt elnézni. Pl. a párjával való alvás stb. Én meg ellenkezek, nem engedem, hogy irányítson, ezáltal vannak veszekedések.

A munkám és a párom miatt azért veszekszünk, mert a munkahelyem állandó költözéssel jár, egyszer 130km-re vagyok a szülőháztól, aztán 60 stb. Így a hétköznapokat csak a munkára tudom szentelni, egyedül vagyok, messze a barátoktól, családtól és a páromtól. Ezáltal otthon is keveset vagyok, ugyanis a párommal minden hétvégén talizunk, egyszer én megyek hozzá, majd ő jön.

Igaz, hogy 4 hónapja vagyunk együtt, de valami fantasztikus, amit egymás iránt érzünk. Nem mondom, hogy tökéletes kapcsolat, mert olyan szerintem nincs, nekünk is vannak/voltak problémáink, de meg tudjuk beszélni és oldani. Nagyon szeretjük egymást, már meg is kérné a kezem, csak most anyagilag nem úgy áll ő sem... Meg aztán én is úgy vagyok vele, hogy részben korai, részben pedig lakva ismeri meg egymást igazán az ember, így nem is akarok férjhez menni, amíg nem laktam együtt néhány hónapot a kiszemelttel.

Mostanában tervezzük azt, hogy odaköltözök hozzá (egyedül él a kutyusával). Nagy kockázatot jelent ez a számomra, ugyanis munkahelyet kell ezáltal változtatnom. Bár ezt idővel úgyis megtenném, mert rájöttem, hogy nekem ez hosszú távon nem megy (költözködé ide-oda).

Szüleimnek elmondtuk a hétvégén... Meglepődtek, de a párom előtt nem mondtak sokmindent, de igen csak meglepődtek. Viszont amikor egyedül mentem haza tegnap (szabin voltam, interjúra mentem), akkor aztán kitört a balhé. Valahol érthető, hogy nem szeretnék, hogy elmenjek, de valahol engem is megérthetnének, hogy nem vagyok már kislány, tudok döntéseket hozni, tudom, mivel jár ez az egész stb.

Miért nem tudnak megérteni? A párom szülei még támogatják is ezt a dolgot, bár sok beleszólásuk nincs, mert nem velük élnénk, egy városba, de nem túl közel egymáshoz... Ők idősebbek, mégis azt támogatják, ami a fiúkat is boldoggá teszi és segítik, ahogy tudják.


2008. júl. 17. 09:25
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!

A kérdésedre, nem minden szülő ilyen az első gyerekével, van aki a másodikkal is ilyen. Én is 22 éves vagyok, és egy nővérem van. Igaz, még nem dolgozom, de anyám nehezen viseli, hogy felnőttem.

A szitum hasonló is, meg nem is. Történt ugyanis, hogy párommal becsúszott egy baba, de közben én még nem végeztem az egyetemmel, még hátra van a szakdolgozatom. És természetesen ezt a párommal beszéltem meg elég részletesen, és nem anyuval. Neki csak annyit mondtam, hogy megtartjuk, mert úgy beszéltük, hogy tudjuk vállalni. Erre úgy nézett ki, hogy örül a babának. Elkezdtük szervezni az esküvőt is, de közben egyre többet volt olyan anyu, hogy látszott rajta, nem tud elengedni, nem hiszi el, hogy a leendő férjem el tud tartani, szóval abszolút nem bízott meg bennük. De a fejmosást csak én kaptam, a végén még azt is a fejemhez vágta, hogy miért nem vele beszélem meg a dolgaimat, pl a babát is, mert ő annyira jól meg tudta volna nekem magyarázni, hogy miért NE tartsam meg... Nos, el tudod képzelni, hogy ezek után nem ő a legjobb barátnőm. Mostanában kezd megbékélni a dologgal, hogy nagymama lesz, de még tőlem kérdezgeti, hogy na örülök-e már a babának, holott ő volt az, aki nem örült neki. Ugyanakkor meg a párom családja befogadott teljesen, persze a távolság nálunk is meghatározó, párom szüleivel egy városban vagyunk, az én szüleim kb 150 km-re vannak innen.

Hát ennyi. Igazából erre nincs megfelelő megoldás. Én pl most alig beszélek anyuval, ő meg amikor utolér, akkor próbál kedves lenni és érdeklődő a még pocaklakó unokája iránt. A párom családja lett most a családom, és nekem ez volt a legjobb megoldás, mert az ő szülei is mindenben támogatnak és segítenek minket.

Csak úgy leírtam, hogy lásd, nem vagy egyedül, és hogy a helyzet nem reménytelen.

2008. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hogy ezt megosztottad velem!

Azért az vígasztal, hogy nem vagyok egyedül, de mégse jó a helyzet.

Elég érzelmes vagyok, bár az elmúlt években történt dolgok megerősítettek, de mégis nehéz belegondolni abba, hogy a szüleimmel rosszba leszünk emiatt. A párom szülei támogatnak minket (nem anyagilag, remélhetőleg arra nem is lesz szükség, de abban is számíthatunk rájuk) és már alig várják, hogy a párommal együtt éljük, nem mintha őket annyira érintené a dolgo, max az, hogy a fiúkat még boldogabbnak láthatják majd, remélhetőleg:D

De majd csak beletörődnek, lenyugszanak és újra jó lesz a kapcsolatunk, ha tényleg emiatt rossz lenne majd...

Mindenesetre én már elterveztem és átgondoltam ezt az egész szitut és akarom, úgyhogy visszatartani nem tudnak, csak egy kicsit lelkileg nehezítik meg mindannyiunk számára. Nem vagyok önfejű, mert sok tanácsot meghallgattam már ezzel kapcsolatban és úgy határoztam így.

2008. júl. 17. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el ez gyakori probléma!Én ezt úgy oldottam meg 23 évesen hogy szónélkül elköltöztem a páromhoz!Azóta lett 3 gyerekünk és 6 éve házasok vagyunk .Boldogan élünk , de anyu a mai napig se ért meg engem , ha őszintén akarok valami problémát kettönk közt tisztázni egyszerűen letagadja hogy az ugy volt!!!Élj boldogan a pároddal és kitartás ,a maga módján szeret!
2008. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


1. válaszadónak: Gratulálok a babához!:) Sok boldogságot az életben!

2008. júl. 17. 14:36
 5/7 anonim válasza:
100%

Nekem még nincs efféle összeköltözési tapasztalatom, de nálunk is ez a helyzet. A párom szülei vele sokkal szigorúbban bánnak mint az öccsével. Persze az indok mindig, hogy Ő még kamasz. Valójában szerintem ennek valamiféle pszichológiai alapja van, talán annak látványa, hogy a nemrég még pici lányuk hirtelen felnőtt nővé vált kikészíti a szülőket. Gondolom az is közre játszik, hogy minden anya arról álmodik, hogy a lánya lesz a legjobb barátja, a bizalmasa, és mikor ez nem következik be, szintén rossz érzésekkel telik meg.

A fiús anyák felől kevesebb ilyet hallani, legalábbis az ismerőseim között. Biztos ott is akad egy-kettő, de szerintem az csak a fiú párja felé irányuló rosszindulatot jelenti.

Hát, csak annyit tudok mondani, hogy ez van. Sajnos szomorú tapasztalat, hogy nagyon megbeszélni sem lehet, mert egy bizonyos kor után a szülők nem nagyon hajlanak a hibáik beismerésére a gyermek előtt, holott az már látja azokat. Az én szüleim hál'Istennek rájöttek, hogy az idő előrehaladtával ráeszméltem Isteni mivoltuk nem létére, és lassan elfogadták, hogy az életemben már nem irányító, hanem tanácsadói szerepet kapnak. Ilyen formán a kapcsolatunk sokkal harmónikusabb lett, és persze a fogadtatás miatt én is szívesebben fordulok hozzájuk tanácsért, mintha meg akarnák mondani, hogy mi a tuti.

2008. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
78%

Helló!

Bevallom, nem a huzonéves korosztály vagyok, mert az anyukád lehetnék, de mert közel sem vagytok a problémával egyedül, így hát ha megengeditek, hozzá szólnék. A különböző generációk különböző érettséget mutattak. Amíg 40-50 évvel ezelőtt egy lány 16 évesen érett volt és a társadalom annak is számította, ez most manapság nem az, mi több, ha a testi és értelmi fejletséget nézzük ma még a 20 éves is igen gyermek, vagy legalábbis gyerekes. A korosztályom többsége 18-20 évesen szült, ma már ez az idő 30 év fölé tolódott. Persze ez nem jelenti azt, hogy egy 22 éves lány nem érett, de különböző szerepvállalásra az. Minden anya arra törekszik, hogy gyermekét megóvja a negatív társdalmi hatásoktól, a csalódásoktól - persze nem sok eredménnyel. Ebben a nyitott világban nem egyedi eset az "összebútorozás" ilyenkor az ember vágyik is erre. Érthető, én is ezt szerettem volna. Ha jól formáljátok egymást tartós is lehet. Tudjátok egy esküvőn az anyakönyvvezető beszédében azt mondta, hogy mindenkinek tisztába kel lennie azzal, hogy az akkor érzett nagy szerelem idővel elmúlik és a párkapcsolatot egy másik érzés fogja össze tartani. (Ha össze tudja tartani, mert már most sokaknak az sem megy). És ezt minden házasságban élő tudja, az anyukád is. Nem tesz Ő mást, mint félt, talán jobban, mint a testvéredet. Idővel megfogod érteni, ezt most egészen biztosan tudom, hogy nem. Én csupán azt kívánom, hogy ha a döntésedben rendíthetetlen vagy, akkor sikeres is legyen. Átgondolni azért nem késő, talán hasznos is.

2008. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Természetesen őket (szüleimet) is megértem valamilyen szinten, de egyszer úgyis kirepülök onnan... Így se nagyon lakok már otthon, mivel a hétből 5 napot a munkám miatt távol 130kmre vagyok a cég által elszállásolva, gyakorlatilag nem is élek otthon. Jó persze a munkahelyváltoztatás megint egy külön kategória. De annyi eszem van, hogy addig nem mondok fel, amíg nincs másik és persze akkor se akármilyen munkát vállalok.

Átgondoltam már egy jópárszor, tisztába vagyok ennek a következményeivel és hogy mivel jár ez az egész.... de úgy néz ki, ők ennyire nem bíznak bennem, és ahelyett, hogy ők is egy kicsit belátóbbak lennének, mégjobban megnehezítik az egészet... de azért remélem, minden rendeződik majd idővel...

2008. júl. 18. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!