Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám hozzánk akar költözni...

Édesapám hozzánk akar költözni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a születésem után elhagyott minket egy másik nő kedvéért. Egy-két évente találkozunk, de olyan is volt, hogy gyerekkoromban 10 évig felém se nézett, nem is érdeklődött, hogy mi van velem.

A második kapcsolatából született egy fia, aki gyakorlatilag egy bűnöző, már börtönben is volt, alkoholizál, nem dolgozik, mégis ő a mindene. Minden pénzét odaadja a fiának, aki elissza, eljátékgépezi azt.

Apukám most súlyos beteg lett, és telefonon célzott rá, hogy - miután nincs hova mennie, mert a fia elitta az albérletet a fejük fölül - szeretne hozzánk költözni, persze, "csak míg lábadozik"... Én ezt nagyon nem szeretném, főleg, hogy kisbabát várok, és szerintem elég dolgom lesz a kicsivel is, nemhogy még apámat is gondozzam.

Ha gyermekként velem lett volna, természetesen támogatnám, de így....?

Viszont lehet, hogy hajléktalan lesz, ha kiengedik a kórházból, mert a fiára sem számíthat.

Mit tennétek a helyemben? Nagyon gonosz vagyok, hogy nem akarom vállalni?


2011. máj. 21. 14:15
1 2 3
 1/30 napietus ***** válasza:
50%

abszolút igazad van. ennek ellenére nekem lesülne a bőr a képemről, ha az apám súlyos betegen az utcán élne. szóval inkább befogadnám.


29/N

2011. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Én nem engedném, hogy hozzánk költözzön. Max. anyagilag támogatnám.
2011. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%
keress neki egy munkásszállót és add oda a telefonszámot neki...több dolgod nincs ezzel, ha erősködik, hogy hozzátok akar költözni, akkor mondj egyszerűen nemet...
2011. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 napietus ***** válasza:
78%
ja, vagy kivennék neki egy albérletet, ahogy a második írja, de én személyesem fizetném a tulajnak, nem adnám a kezébe a pénzt, nehogy elvegye tőle a drága fia.
2011. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az előzővel és neked is teljesen igazad van. Kényes téme mert ugye mégis csak édesapád szerintem maradj veleannyiban,hogy jöjjön amíg nem épül fel utána pedig mennie kell és arra is figyelj,hogy ne cseléd szerepet tölts be a végén.
2011. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszi!

Van jövedelme, tehát nem kellene feltétlenül az utcán laknia, de a fia miatt előbb-utóbb hajléktalan lenne.

2011. máj. 21. 14:22
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Én nem engedném.Már csak a fia miatt sem. Mi van, ha ő is megjelenik? Ezek szerint neki sincs hol laknia. Ha eddig nem volt rád kíváncsi, akkor most már oldja meg az életét, ahogyan akarja.Főleg, hogy még baba is jön.Lesz neked elég gondod-bajod apád nélkül is.
2011. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

nem fogadnám be.

eddig rád se hederített, most meg kellenél neki amikor bajban van. és ő hol volt amikor neked lett volna szükséged apára??????


nem és nem. ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.

2011. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
44%

Szomorú és csúnya a történeted. Sőt, abban is biztos vagyok, hogyha oda költözne hozzátok, ott is ragadna.

De azt én meg biztos nem tudnám elviselni, ha apámat látnám kukázni az utcán...

Talán egy esélyt megérdemel.

2011. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 napietus ***** válasza:
53%
akkor állapodjatok meg úgy, hogy amíg felépül, addig nálatok lakhat, de a jövedelmét kezeld Te (csak így lesz az a pénz biztonságban), utána pedig adja Neked a kártyáját, felveszed a pénzét, kifizeted az albérletet, a többit odaadod neki. így nem kell attól félned, hogy az utcára kerül, ill. végképp Rátok marad, mert a lakhatása biztosítva van.
2011. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!