Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám hozzánk akar költözni...

Édesapám hozzánk akar költözni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a születésem után elhagyott minket egy másik nő kedvéért. Egy-két évente találkozunk, de olyan is volt, hogy gyerekkoromban 10 évig felém se nézett, nem is érdeklődött, hogy mi van velem.

A második kapcsolatából született egy fia, aki gyakorlatilag egy bűnöző, már börtönben is volt, alkoholizál, nem dolgozik, mégis ő a mindene. Minden pénzét odaadja a fiának, aki elissza, eljátékgépezi azt.

Apukám most súlyos beteg lett, és telefonon célzott rá, hogy - miután nincs hova mennie, mert a fia elitta az albérletet a fejük fölül - szeretne hozzánk költözni, persze, "csak míg lábadozik"... Én ezt nagyon nem szeretném, főleg, hogy kisbabát várok, és szerintem elég dolgom lesz a kicsivel is, nemhogy még apámat is gondozzam.

Ha gyermekként velem lett volna, természetesen támogatnám, de így....?

Viszont lehet, hogy hajléktalan lesz, ha kiengedik a kórházból, mert a fiára sem számíthat.

Mit tennétek a helyemben? Nagyon gonosz vagyok, hogy nem akarom vállalni?


2011. máj. 21. 14:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
82%
Én sem fogadnám be, sajna nagy az esély, hogy utána nem fogod tudni kirakni, mert megszokja a kényelmet. Viszont az albérlet keresésében segíthetsz neki, és ahogy az egyik válaszoló írta, kérd el a kártyáját, vedd fel a pénzét és fizesd ki az albérletet, a többit meg add oda neki, hogy ossza be.
2011. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ne hagyd, mert téged is tönkretesz. Ha eddig le se sz@rt, akkor most is hagyjon békén.

Lehet, hogy genetikailag az apád, de amúgy egy vadidegen.

2011. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
71%
Állja a sarkadra és legyél egészségesen önző. Ha befogadod, halálbiztos, hogy utána naponta fogod a fejed a falba verni. És kell, hogy bűnöző fia ott koslasson? Körülnéz párszor, aztán egyszer csak az üres lakásba mész haza.
2011. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%

Szomorú a történet de ha ő nevelt volna fel azért más lenne a helyzet.Amikor te gyerek voltál és szükség lett volna egy apára ő sehol sem volt.Szerintem nem vagy gonosz ha nem vállalod.Így meg,hogy kisbabát vársz!Párod mit szól?

Első most a születendő kisbabád és az ő jólétének megteremtése.Lehet csak tönkretenné a családot.

34 hetes kismama

2011. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
84%
Befogadnám, amíg fel nem épül, de tudatnám vele, hogy ez ideiglenes állapot, mert ő sem foglalkozott veled. Talán kinyílna a szeme, hogy milyen rossz apa.
2011. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

én is nagyon hasonló viszonyban vagyok az apámmal. igaz, neki normálisak a másik családjából származó gyerekei, de akármi történne, nem venném magamhoz. ő sem segített nekem gyerekkoromban semmit, a gyerektartásért is úgy kellett könyörögni. kb annyi közöm van hozzá, hogy ő "csinált".

lehet, h gonosznak tűnök. akiknek normális apjuk van, azok talán le is fognak pontozni. de én így is vállalom a véleményemet.

2011. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
92%
15:07-es 34 hetes kismama vagyok!utolsónak üzenem nem pontozlak le mert teljesen igazad van.Nekem rendes édesapám van és az teljesen más dolog.Az ilyen nem nevezhető apának tehát ne is várja el,hogy gondoskodjanak róla!
2011. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem az ilyen kérdéseket és bizonytalanságokat. Neked tényleg az hiányzik most terhesen meg amúgy is hogy a nyakadba vegyed apádat. Nem is amiatt mondanék nemet hogy feléd sem nézett. De gondolj már bele a veszélyekbe. Biztos van más megoldás is.
2011. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek!

Úgy látom, a legtöbben hasonlóan gondolkoznak, mint én.

Férjem egyébként "pár napra" befogadná... hát sajnáljuk, mint embert, de hozzánk nem költözhet, azt biztos.

2011. máj. 22. 09:39
 30/30 anonim válasza:
0%
költözz el
2011. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!