Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy házasság kívülről jónak tűnik, de belülről rohad?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy külső szemlélő számára egy házasság szép és jó, van csók, kézenfogva séta, mosoly, becézgetés, stb, de valójában rohad az egész? Otthon ölik egymást, és az egyik vagy mindkét fél legszívesebben menekülne, válna?

(Az most mellékes, hogy fog is, vagy nem tud, nem akar valamiért.)

Nem, nem a saját házasságomról van szó, csak elméleti kérdés.


2011. máj. 21. 18:37
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki saját tapasztalat?
2011. máj. 21. 18:40
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ajjajj nagyon sok ilyen van. Fõleg azoknàl lehet érzékelni, akik mindenki elõtt azt mutatjàk mennyire jól meg vannak együtt. Majd késõbb jön a ledöbbenés, hogy elvàltak, megcsaltàk egymàst stb.
2011. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sok hazassag igy mukodik sajnos. Ugyanis az emberek felnek az emberektol, hogy megszoljak Oket, vagy talan gyavak ahhoz, hogy valtoztassanak, igy inkabb igy elnek, mint Te irod.

Mivel foglalkozasom reven sok hasonlo esettel talalkozom, tehat sajnos azt lehet mondani, hogy nagyok sokan igy elnek!

2011. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek...Az anyuéké is ilyen.

Mindenki azt hiszi,hogy milyen jó nekem,hogy milyen jóban vagyunk,pedig már egy emeleten sem tűrik meg egymást(szerencse,hogy van vendégházunk...).Csak akkor beszélnek,ha nagyon muszáj,de a vendégek előtt úgy viselkednek,mint a friss házasok....


14L

2011. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim: Kívülről álompár voltak a szomszédnak is. Aztán meg mikor elváltak, mindenkinek leesett az álla. Minden összejövetel egy színház volt. Becézgették egymást, kedveskedtek egymásnak, nevetgéltek...undorító. Otthon meg ment az ordítozás.
2011. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Óh, persze, hogy van!

Az én volt kapcsolatom például.

Pont ilyen volt, amit a kérdésedben leírtál.


Mindenki azt mondta, hogy milyen szerencsés vagyok a volt párommal, udvarias, jóképű stb...

Kettesben meg agresszív volt, piszkálódó, kötekedő, ordított, csapkodott, mindenért kritizált. Kinézetemet, hangsúlyomat, azt, hogy miért nem megyek ide vagy oda, miért nem szolgálom fel mondjuk egy szál tangában a vacsorát, hogy elcsábítsam. Önző volt az ágyban, rám mászott, és "tette a dolgát." Ennyi volt a szerelmeskedés.


Amikor azt mondták ránk, hogy "De szép pár!", akkor ordítani tudtam volna, hogy bárcsak tudnád, hogy milyen ez az ember ha kettesben maradsz vele.


Örülök, hogy otthagytam, de nem volt könnyű.

De megcsináltam.:)

Erre azért büszke vagyok.

Lehet, hogy másnak ez kis dolog, de én büszke vagyok rá, hogy nem dőltem be annak, hogy a külvilágnak mit mutat, milyen tökéletes mások szemében, hanem szembenéztem az igazi énjével, és változtattam.

2011. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

igazából több ilyen házasságot ismerek, mint másmilyet.

szüleimé is ilyen sajnos, és engem nagyon belekevernek, ez a legrosszabb. :S

2011. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
szüleim díjat is nyertek egy nem tudom milyen cuccon, hogy "legjobb házasság, mintaházasság, stb.", ott lógott a falon. apám folyamatosan csalta anyukám, el is váltak a végére.
2011. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%
Azt szokták mondani, hogy aki a legjobban dicséri a férjét, az lesz a leghamarabb elvált asszony.Egy nőnek nagy a köténye, sok minden belefér.
2011. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én mondok az ilyen házasságnál jobbat...

Az a társkapcsolat, ahol a lány azt hiszi, hogy a kapcsolattal minden rendben, és szereti a fiút, legalábbis így tűnik külsőre, más kérdés, hogy valójában is így van e. A pár megjátssza a társának, hogy mennyire szereti, közben meg mindenkivel megcsalja.

Amiről te írsz az az, hogy amikor két fél elhidegül. De ennél sokkal rosszabbak is vannak. Például az, ahogy leírtam, ha az egyik fél azt hiszi, hogy minden rendben és szereti a másikat, közben az csalja. Mert ez egyenesen aljas dolog. Az amiről írsz, leginkább egy házasság végéhez hasonlít, de még tisztességes.

Szóval az sokkal szörnyűbb, ha az egyik nem tudja, hogy az egész már semmit se ér, és az egész rohadt, ahogy te mondtad.

Nem saját esetem. Csak feltételeztem.

Meg állítólag a családon belüli erőszak sem látszik kívülről.

Bele kell gondolni, hogy milyen anyagi körülmények között élnek az emberek, és akkor érthető, hogy nem akarnak nagyon válni, és örülnek a biztos háttérnek, még ha az egész rohadt is.

Nekem se kell más csak biztos háttér, engem se érdekel az a bizonyos nagy szerelem. Ha az meg nincs, akkor meg bármi közbejöhet, ha a párja az embernek nem olyan erős.

2011. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!