Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék újra önmagam...

Hogyan tudnék újra önmagam lenni és egyenesbe jönni?

Figyelt kérdés

Férjemmel most már egyértelmű, hogy nem tudunk együtt élni. Ő csak saját magával törődik, későn jár haza, amikor megjön, akkor abban sincs köszönet. Ha megkérdem milyen volt a napja, akkor felháborodtan odavágja, hogy "milyen lett volna, egész nap dolgoztam!" Már odáig jutottam, hogy örülök mikor reggel elmegy itthonról dolgozni és csak késő este jön meg. Minden héten nélkülem jár bulizni, olyankor reggel 6 előtt sosem jön haza, amikor szóvá teszem, hogy én is szívesen kimozdulnék vele, akkor jön a kifogás, hogy a kislányt nincs kire bízni. Nekem már csak annyi jutott, hogy mint valami cseléd csinálom az összes itthoni dolgot, a férfimunkával egyetemben, mert ha szólok neki, hogy valamit meg kellene csinálnia, akkor arra hónapokat várhatnék, ha még cseszegetem érte, akkor azon mindig felháborodik, majd kiabál, hogy én állandóan őt csak b...-ogatom. Régebben többször hazudott nekem mindenféle dolgokban, és szerintem az sem kizárt, hogy van valakije. Persze ha megkérdezném tuti letagadná. Van 1 közös gyerekünk, akivel még itthon vagyok, ősztől menne oviba és akkor tudnék munkát is keresni magamnak. Albérletben lakunk, saját lakásunk sajnos nincs. Idáig is sokat nyeltem, és ha őszinte akarok lenni, akkor csak a kislány és az anyagi függőség miatt nem léptem. Szüleim messze élnek, sajnos hozzájuk nem költözhetünk, mert ott a környékükön semmi munkalehetőség sincs.

Ha belegondolok, mielőtt megismertem őt, nem is olyan rég még egy életvidám, boldog ember voltam, sokat jöttem-mentem, most meg csak szenvedek. A szívem szakad meg, hogy mivel itt a kislányom, a világ legboldogabb emberének kellene lennem, de sajnos ez a férjem miatt nem lehetséges, mert teljesen tönkretett, mind lelkileg, mind anyagilag.

Elnézést, ha kissé kesze-kusza lett az írásom! Tulajdonképpen nem is tudom...azt hiszem csak jól esett kiírni magamból, mert eléggé zárkózott lettem, ezeket a dolgokat senkinek nem mondtam el.


2011. máj. 21. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, voltam hasonló helyzetben, és nem könnyű. Főleg, ha úgy döntesz, inkább egyedül neveled a gyereket, és nem az anyagi része a legnehezebb. Azt gondold végig, hogy 40 év múlva mire szeretnél visszaemlékezni... Én egy dolgot tudtam csak: nem arra, h feláldoztam a boldogságomat azért, h ne csonka családban nőjön föl a gyerekem, és a gyereket sem akartam okolni semmiért sem...

Miután léptem, 6!!! évembe tellett, mire ismét találtam vkit. Ma is együtt vagyunk, szültem még 2 gyereket, és boldogok vagyunk így 5-en :-)))

De azt csak Te tudhatod, hogy a helyzetetek menthető-e, ha igen, biztos mindent megpróbálnék, h megmentsem.

2011. máj. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! jó, hogy leírtad. Arra gondoltam, mikor egyszer nyugodt, pihent, mi lenne , ha megpróbálnád megbeszélni? csak tényszerűen, indulat nélkül, vádaskodás nélkül, amit itt írtál, az érzéseidet: "boldog, vidám voltam, most noha itt a kisgyerek, a világ legnagyobb boldogsága, de te nagyon magamra hagytál, mi legyen? hogyan tovább?" hmm?
2011. máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben egyértelmű,hogy a közös jövőtöknek fuccs,akkor lépj és mielőbb! Feltehetőleg helyes a megérzésed afelől,hogy már nem te és a közös gyermeketek a szíve csücske! Ha mindenképpen padlóra küld,azt előbb-utóbb a nyíladozó értelmű-és öntudatú gyermek is megsínyli.

Az sem elképzelheteten,hogy ha elég értelmes,nem az apját,hanem majd téged fog vádolni a félárva életkéjéért. Ami nem megy,ne erőszakold,nem lesz foganatja,csak böjtje! A magad életét úgy

teszed tönkre,ahogy jólesik,de a gyerekedért felelős vagy.

(Nem kesze-kusza az írásod.Ha mindenki képes lenne hasonlóképpen összefüggően és a te helyesírásod szerint írni ezen a fórumon,az nem kicsit emelne a színvonalon!)

Ha nem veszed tolakodásnak, írj még magatokról, osszad meg itt a"kiírnivalót":biztosan nem ennyi sérelem ért,ami "kikívánkozik"!

Ha csak mások okulására teszed,már nem volt hiába! (merthogy

nem vagy egyedül),ha te is megkönnyebbülsz,méginkább nem!

2011. máj. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok megint: Suspectusnak 100%-ig igaza van!
2011. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!