Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám semmit nem enged meg!...

Anyám semmit nem enged meg! Nem tudok önmagam lenni. Próbáltam vele beszélni normálisan, hisztisen de reménytelen. Segítség! (? )

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és még mindig anyám öltöztet. Nem hordhatok olyan ruhákat amilyeneket én szeretnék. Hülye bugyirózsaszín pólókat és virágos nadrágot vesz nekem. Nem sminkelhetek és nem hordhatom csat vagy hajgumi nélkül a hajam. Minden reggel kikészíti milyen ruhát kell felvennem. És a hajamat is ő csinálja. Valamikor barbies meg hercegnős hajgumit rak a hajamba. Ha meg kiszedem 1 hétig nem mehetek sehova. Nem mintha gyakran mennék bárhová is. Nincsenek barátaim az öltözködésem miatt. És ha megyek is valahova akkor max. 6-ig maradhatok. Nem kapok zsebpénzt szóval nem tudok magamnak új ruhákat venni. Anya meggyőzhetetlen, nem hallgat rám. Nem egyszer próbáltam vele beszélni de mindig elkezdett ordibálni hogy én még kicsi gyerek vagyok és ne akarjak úgy kinézni mint a mai korombeliek. Most ott tartunk hogy egész nap a szobámban ülök magamra zárt ajtóval. Ez megy már 1 hete. Csak akkor megyek ki ha boltba megy. Ilyenkor feltankolok kajával. Nem tudom meddig bírom még ezt. HELP!
2010. júl. 30. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez durva. én a helyedbe kivenném és ledobnám a földre a hajgumit és megmondanám neki hogy ne öltözztesen barbie babaának.. Ez durva..
2010. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
anyádnak igaza van, semmi szükséged sminkre és ribancos ruhákra, de hogy kezeltetni kéne a virágos gatyák, és a barbis hajgumik miatt, meg amiatt, hogy reggelente ő öltöztet az is tuti :S
2010. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Deus88 ***** válasza:
88%
Szerintem beszélj vele és ha ugy sem megy makacsold meg magad egy kicsit fura hogy 14 évesen is ö mondja mit vegyél fel szerintem tudasd vele hogy nem vagy már ojan kicsi akinek mindent meg kell csinálni. :) és ha ordibál had orditson majd el fárad :))
2010. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Rokontól nem tudsz segítséget kérni? Vagy majd szeptembertől valamelyik tanárodtól. Ha egy hétig nem enged sehova, az már gyerekbántalmazás, nemcsak testileg lehet. Mitől ilyen? Magányos? Kései gyerek vagy? Valami oka biztos van, hogy képtelen tudomásul venni, hogy nősz és a dolgod.
2010. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez egy picit durva..Későbbmég nagyobb gondjaid is lehetnek.. ha lesz barátod,két év járás után foghatod meg majd a kezét..
2010. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Feltéve ha megengedi,hogy legyen barátod..
2010. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

hiába mondod hogy próbáltál vele beszélni mert hatástalan volt!

ha igazán beszéltetek volna, normálisan érett emberek módjára akkor most nem kellene a szobádban r*hadnod!

jó, azért az se normális hogy az anyukád barbis ruhákba öltöztet!

ültesd le és beszéljétek meg!

fontos hogy előtte ígértesd meg vele hogy nem kiabál és meghallgat(persze ez rád is vonatkozik)!

próbáld normális hangon elmondani mit érzel és hogy nem akarod már hogy öltöztessen!

14 éves vagy!

el kell fogadnia azt a tényt hogy felnőttél és már nem egy 5 éves kislány vagy, hogy már van saját stílusod és a szerint akarsz öltözködni!

2010. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
ennek pszihológusnál a helye
2010. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

jézusom!ez durva! az anyukád nem hagyja kibontakoztatni a saját stílusodat, és önmagadat!

ez így nem normális... nem mindenki öltözködik ribancosan, akik maguktól öltözködnek... barbie-s és ilyen kishercegnős stílus...nemcsodálom, hogy nincsenek barátaid! próbálj meg beszélni anyukáddal, hogy hagyja kibontakoztatni a saját énedet, és bizzon benned, hogy nemfogsz úgy öltözködni mint az utcasarki lányok! nemsokára gimnáziumba mész, ha ilyen öltözettel állítasz be cikizni fognak az oszt.társak és stb. már nem vagy 6 éves!!! engem utoljára harmadikos koromban öltöztett az anyám, utána meg hagyta kibontakozni a saját stílusomat, ami nekem tetszik, mert bízott bennem, hogy nemleszek ribancos!és nem is lettem! a te anyukád is egy picit bízhatna benned, végülis ismer és te a lánya vagy!

16/L

2010. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Makacsold meg magad... Szemétség, hogy emiatt nem barátkoznak veled, de sajnos az első benyomás 99%-ban eldönt már mindent, ilyen az élet... középiskolába normálisan menj. :)
2010. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!