Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a család cselédje,...

Én vagyok a család cselédje, már elegem, van mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 öcsém van (12 és 15 évesek), tök trehány mindkettő. Nem elég, hogy nekem kell megfőznöm 5 emberre, ha nem ízlik nekik, akkor én vagyok a rossz. Kb 1 óráig mosogatok, minden egyes kajához külön kanalat vesznek elő, esznek valamiből, mondjuk levesből, aztán fél óra múlva megint esznek és nem jó az a tányér meg kanál, hanem újat kell elővenni, amit megint moshatok el. Aztán miután ettek, bemennek tv-zni, meg gépezni, én meg mosogatok meg rendet teszek utánuk. Soha nem segítenek és még ki is röhögnek..olyan idegesítő már. Meg ha a szobájukban rendetlenség van, akkor anyu engem cseszeget, hogy miért nincs rend. A kisebbik öcsém elég kövér, de komolyan szinte gurul, amit most nem bántásból írok, de szerintem nem normális, ha egy 12 éves gyerek liheg még akkor is, miközben eszik vagy kettőt lép és folyton leteszi magát valahova és röhög rajtam, meg direkt idegesít. Szeretem mindkettőt, de áh már elegem van, tegnap telt be a pohár. Mindent én csinálok, engem csesznek le folyton miattuk, meg csicskáztatnak, hogy adjak nekik ezt meg azt. Szerintetek mit tegyek, hogy anyáék észhez térjenek? Még ilyen férfias munkákat is nekem kell megcsinálnom helyettük pl. a kerti tó vizét egyedül kellett kimernem, mert bealgásodott, öcsém kettőt mert, aztán azt mondta elfáradt..
2011. máj. 22. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne csináld. Ha majd 2 napja nem ettek főtt ételt, akkor megtanulják megbecsülni azt, hogy a nővérük főz és mosogat rájuk, ami egyébként nem a te feladatod lenne.
2011. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó...

Anyuval jól összeveszel és megmondod neki hogy nem vagy cseléd...

A két öcsédnek két nagy pofon...

És magadnak meg egy nagy elhatározás hogy "NEM CSINÁLOM MEG HELYETTÜK" :)

2011. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Te normális vagy? Első ilyen alkalom után abba hagytam volna a főzést meg a takarítást a helyedben. Itthon is ez volt, csak az a különbség hogy én 20 évesen munkanélkülin voltam itthon, ezért volt időm ezeket csinálni, de én is leraktam a portörlőt amint le lettem b*szva hogy ez meg az miért nincs kész, közbe hugom meg gépezik:)
2011. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Közöld hogy addig sztrájkolsz, amíg nincs munkamegosztás. Látni szeretnéd egy papíron kifüggesztve, hogy milyen feladatok vannak, és ki mikor soros. Addig ne csinálj semmit, ha veszekednek veled, akkor is csak magad után pakolj. Én annak vagyok a híve, hogy mindenkinek közösen részt kell venni a család életében, tehát teljesen természetes hogy neked is kell mosogatni, főzni, pakolni, de az már nem, hogy két trehány kamaszfiú helyett is pakolj.


Hány éves vagy?

Az algapucoláskor meg te is kettőt merj, aztán közöld hogy fáradt vagy/ menstruálsz/fejfájásod van a fronttól, ezért ledőlsz egy kicsit.

2011. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ne csinálj semmit. majd megtanulják hogy meg kell becsülni a másikat.
2011. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezt mégis meddig akarod még tűrni??Rajtad múlik nem máson,ezt ugye tudod?Tessék a családot összetrombitálni,leülni az asztalhoz és elmondani,hogy ez igy tovább nem megy.De anyukád is egy jó fej lehet,már ne haragudj meg érte,hogy ezt szótlanul tűri.Nekem két gyerekem van 8éves és 6éves,de már most nem tűröm,hogy a nagyobbik szórakozzon a kicsivel.Ő is próbálta ne aggódj.Csak,hogy én közbeléptem.Volt olyan eset,hogy órákig szolgáltatta magát a kicsivel mert ő tévézett.Figyeltem egy darabig,majd kivettem a kezéből az üditőt amit éppen a konyhából berendelt a hugával és visszatettem a hűtőbe.Majd ha szomjas kimegy érte....Ezt ne engedd meg,mert ez aljasság veled szemben.Feltétlenűl hangoztasd a véleményedet.
2011. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát ha anyádékkal nincs különösebb bajod, akkor fogsz három tányért, elzárod saját használatra, kaját 3 adagot főzöl, a két kis parasztnak nem adsz, aztán ha már éhen halnak és felfordulnak a kosztól csak lépnek valamit.

Amúgy meg kamaszok. És nem azért, de szüleid csinálnak valamit? Oké, a gyerek segíthet, de nem ebből áll az életed. Mondjuk ha te is pl. munka nélkül vagy, otthon laksz, és ők tartanak el, akkor valamilyen szinten jogos, de öcséidből már látom, hogy tájparaszt lesz. XD

2011. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Előkészíted egy barátnődet egy üveg piával, aztán veszel egy nagy levegőt. Ezután nem fogsz csinálni semmit, de tényleg semmit. Próbálj meg nevetni rajtuk, megőrizni a nyugalmadat és csak mosolyogj ha pörölnek veled. Aztán ha elég volt akkor zúzás el otthonról, jöhet a barátnő a piával :)
2011. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Anyjuk nincs? Miért te csinálod az ő dolgát? Ő mégis mit csinál?
2011. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
17-et töltöttem be 1 hónapja. Kisebbik tesómmal folyton veszekszem, mert ha meglátom, h már megint elterült valahol és gúnyosan röhög, komolyan fejbe tudnám vágni. Nagyobbik meg tök durva dolgokat csinál, átmegy haverjához "gépezni", közben meg leisszák magukat többen, meg olyan dolgokat tudok amiket anyu ha megtudna, felnyársalná. Azért nem csinálnak semmit meg azt hiszik, h ez így van jól, mert anyám azt érezteti, h nekem kell mindent csinálnom, ők a jókisfiúk. Nagyobbik öcsém mindig gépezik, én meg hetente kb 2-szer jöhetek ide mert akkor már rinyál, h jaj nem tud kockulni.
2011. máj. 22. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!