Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a család cselédje,...

Én vagyok a család cselédje, már elegem, van mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 öcsém van (12 és 15 évesek), tök trehány mindkettő. Nem elég, hogy nekem kell megfőznöm 5 emberre, ha nem ízlik nekik, akkor én vagyok a rossz. Kb 1 óráig mosogatok, minden egyes kajához külön kanalat vesznek elő, esznek valamiből, mondjuk levesből, aztán fél óra múlva megint esznek és nem jó az a tányér meg kanál, hanem újat kell elővenni, amit megint moshatok el. Aztán miután ettek, bemennek tv-zni, meg gépezni, én meg mosogatok meg rendet teszek utánuk. Soha nem segítenek és még ki is röhögnek..olyan idegesítő már. Meg ha a szobájukban rendetlenség van, akkor anyu engem cseszeget, hogy miért nincs rend. A kisebbik öcsém elég kövér, de komolyan szinte gurul, amit most nem bántásból írok, de szerintem nem normális, ha egy 12 éves gyerek liheg még akkor is, miközben eszik vagy kettőt lép és folyton leteszi magát valahova és röhög rajtam, meg direkt idegesít. Szeretem mindkettőt, de áh már elegem van, tegnap telt be a pohár. Mindent én csinálok, engem csesznek le folyton miattuk, meg csicskáztatnak, hogy adjak nekik ezt meg azt. Szerintetek mit tegyek, hogy anyáék észhez térjenek? Még ilyen férfias munkákat is nekem kell megcsinálnom helyettük pl. a kerti tó vizét egyedül kellett kimernem, mert bealgásodott, öcsém kettőt mert, aztán azt mondta elfáradt..
2011. máj. 22. 12:20
1 2
 11/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

12:34


Szóról szóra írhattam volna ezt! :-)))


Nekem 1,5 év van a gyerekek között, a nagy is bepróbálkozott csicskáztatni a kicsit, de azon melegében leállítottam. Egyszer még azt kezdte tanítani a kicsinek, hogy "ha azt kérem tőled hogy hozd ide a macimat, akkor erre és erre a macira gondolok, legközelebb ezt hozd ide, ne a másikat".

Én nem is értem a többi szülőt, hogy hogy engedik, hogy az egyik gyerek a másikat kihasználja vagy rendszeresen sértegesse, piszkálja (volt már hasonló kérdés itt).

2011. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
mondd meg a nagyobbik öcsédnek hogy ha nem segit be neked a házimunkába akkor elmondod anyudnak hogy miket csinál a haverjánál. sztem hatásos lesz :-)
2011. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az öcséidet nem neked kéne ellátni és nevelni, hanem a szüleidnek. A szüleid nem "befognak segíteni", hanem kihasználnak, Veled végeztetnek mindent.


Ráadásul még az alacsonyabbrendűséget is beléd akarják nevelni, csak mert lány vagy. A két fiúból meg igazi hímsoviniszta, nőket lenéző köcsögöket nevelnek.


Ez azért van így, mert Te jó és szótfogadó vagy,ők meg, hála a remek nevelésnek, trehány disznók, így Téged könnyebb kezelni, mint őket. Visszaélnek azzal, hogy Te nem vagy olyan, mint a tesóid. KÖnnyebb Téged lecseszni, mint őket megrendszabályozni.


Komolyan beszélgess el a szüleiddel. Azért mert lány vagy, még nem vagy cseléd, és nem veszel részt abban sem, hogy a "kistesóid" majd felnőve bunkók legyenek a barátnőjükkel. Ha őket védik a szülők, köpd be szépen a nagyobbat. Ha semmi nem hoz eredményt, sztrájkolj.

2011. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad, nem normális, hogy így dolgoztatnak. Tudom, hogy nehéz ennyi idő után, de állj ki magadért. Anyud nem értem, hogy miért hagyja ezt... A pasikat sajnos értem. A műszaki egyetemre járok és napi szinten próbálnak engem is csicskáztatni a srácok. A múltkor úgy nekiálltam üvöltözni az egyikkel gyakorlaton, hogy a tanár is elkezdett szakadni a röhögéstől. Azóta nem próbálkozik. Sajnos ha érvényesülni akarsz, nem lehetsz kedves, jólnevelt kislány, vagyis a te családodban semmiképp... Meg kell tanulnod nemet mondani, de mivel gondolom már jó ideje fennáll ez a rendszer, nehezen fogsz kijönni belőle.

L/20

2011. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én minden egyes cuccot amit szét hagynak zsákba vagy szatyorba tenném és bevinném a szobájukba sőt egyenesen az ágyukba. A szüleimnek meg megmondanám hogy én össze szedtem ők meg majd elpakolják. Vagy nem hagynék elől csak egy egy evő eszközt.
2011. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én gyűlölném ha ilyen családom lenne! És természetesen NEM CSINÁLNÉK SEMMIT!!!

Mi lenne, ha sztrájkolnál? Nem lenne semmi! agyon vernének? Akkor menj a gyámhatósághoz és egy évet tölthetsz nevelőintézetben ahol király életed lehet!


Én a két öcsédet szarrá verném!!! Mit szeretsz ezekbe a parasztokban?

Betöltöd a 18-at keress munkát, költözz albiba egy lánnyal vagy többel (úgy olcsóbb) és szüntesd meg velük a kapcsolatot!


A szüleid is szemetek, az nem szülő, aki cselédet csinál a gyerekéből!!!

26.L

2011. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A főhibás az anyukád, aki ezt megengedi.
2011. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!