Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a sogornom?...

Hogy kezeljem a sogornom? Kerek tippeket

Figyelt kérdés
nos,a helyzet egyertelmu.nem birjuk elviselni egymast.o 24 en 20 eves vagyok,es a paromnak a huga.kulfoldon egyutt elunk mar lassan egy honapja.tobb problemam is van vele,pl. Miota itt lakik mi tartjuk el,semmibe nem ad bele egy forintot sem csak alkalmi munkai vannak(konyhai kisegito,takaritas),holott lehetne teljes idos is.a fozesbe nem segit,mondjuk nem is nagy gond mert fozni nem igazan tud(par napja csinalt gombocos kaposztat,ment is a szemetbe olyan rossz volt).utana meg ilyet mond,hogy azert nem tud itt fozni,mert nem erzi magaenak a konyhat.tervbe van hogy jon ki az apja meg az unokaoccse is ide,es meg van egy ures szoba.szoval o rajuk is ergo fozni kell majd.erre megemlitettem neki a minap,hogy nem fogok tudni 5emberre egyedul fozni.erre o feldugta az orrat es azt mondta nekem,nem vagyok vele egy szinten es elszaladt.ma pl. Reggel mosott persze az en mososzeremmel es most ilyen moso kapszulat hasznalok,mosopor helyett es hat lattam hogy 3darab kapszula ki volt szakadva.ma delutan mikor haza ert,rakerdeztem mi tortent a mososzerrel o gunyosan kozolte,majd mondtam neki figyeljen ra jobban maskor legyen szives(elotte meg nem szakadt ki sose magatol)o pedig neki allt szabalyosan uvolteni,hogy hat nem erted hogy kiszakadt?mondtam neki velem ne uvoltozzon.paromnak is mondtam,hogy nem jo ez igy pedig csak azt mondta nem kell vele foglalkozni.csak bosszant,hogy mi tartjuk el es akkor o hordja fenn az orrat a semmire,meg lenezz.szerintetek hogyan tovabb?beszelni nem tudok errol vele mert elszalad.bocsi ha hosszura sikeredett,koszonom a valaszokat elore is.
2011. máj. 22. 17:59
1 2
 1/13 kisnita ***** válasza:
Dobd ki a fenébe! Nem tudsz vele mást csinálni ha nem hallgat meg és nem akarja megoldani a problémákat. Kérd meg a párod, hogy intézze el ő mert az ő testvére. Beszélje meg vele és ha nem tud vagy nem akar alkalmazkodni akkor tegyétek ki. Ennyi. Jobbat én sem tudok :S
2011. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak az a baj,hogy nem lenne hova mennie.meg a parom szereti tudom,hogy nem dobna ki.meg nem akarok hisztisnek se latszani hogy ra usszitom a batyjat,de ez nem allapot.nem tudom mi tevo legyek sajnos:(
2011. máj. 22. 18:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Beszélj a barátoddal, de ne hisztisen, és mond meg neki, hogy nem tudtok együtt élni a tesójával, és találjatok ki erre egy megoldást.
2011. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pedig a legjobb megoldás az, ha beszélsz a pároddal! Most még odaköltözik 2 "rokon" is! Úristen! Miért mégy bele ilyen helyzetekbe? Nekik lesz munka? Ha meg az ő apukája és unoka testvére, akkor nézzenek maguknak lakást és hagyjanak benneteket a fenébe!

Én tuti nem egyeznék bele! Nehogy már te mossál-főzzél, takaríts 5 ember után!

Állj a sarkadra és ne hagyd magad kihasználni!

2011. máj. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hat ez az.a paromnak is a rokonai,mivel a sogornonek a batyja a parom.de viszont a lanynak nincs normalis munkaja,de azert hozna az apjaekat mikor azok meg beszelni se tudnak igy ergo nagyon pici az esely hogy kapnak melot.de viszont a lany nem tud fozni,igy mindennap en ram var az is.meg a bevasarlas a fozes elott,aztan utana mehetek dolgozni.amikor meg haza erek nezhettem ennek a nonek a flegma arckifejezeset.na igen es mondanom se kell,hogy mi tartjuk el de tiszteletet nem ad,helyette kiabal velem,lenezz meg vagja a pofakat es csodalkozik hogy elegem van belole.
2011. máj. 23. 11:36
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a pároddal felesben (!!) viselitek a lakás, és a háztartás költségeit, akkor mondd meg neki, hogy nem vagy hajlandó eltartani a családját. Ha a húgának van munkája, akkor legyen egy határidő, amíg kereshet magának saját lakhatást, utána menjen oda. Nyilván nem fogja a párod utcára tenni, amikor veszekedtek, mert mégiscsak a testvére. Az reálisabb, ha azt mondod, hogy ok., eddig segítettétek lakással, kajával, de mostantól van egy hónapja, hogy megoldja a saját életét.

Azt már végképp nem tudom, hogy még 2 rokon mi bánatnak költözik a nyakatokra munkalehetőség, és nyelvtudás nélkül??? Miért nem lehetett nekik eleve megmondani, hogy a saját zsebükre menjenek ki, mert - gondolom - ti sem kerestek annyit, hogy 3 felnőtt embert és magatokat eltartsátok. Nem tudom melyik ország a "külföld" de egy olyan országot sem ismerek, ahol nyelvtudás nélkül, az utcán lófrálva, vagy a rokonok nyakán élve lehetne munkát találni.

Az már más kérdés, hogy ha nem a saját lakásotokban laktok, akkor előbb utóbb a főbérlőnek is feltűnik majd, hogy nem ketten vagytok. Vagy a lakbért fogja megemelni brutálisan, vagy felmond az egész családnak.

2011. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az a helyzet,hogy Angliaba elunk.nos itt szobakat lehet berelni,es mi julon berlunk egy szobat,a parom huga is egyet.ennek a fizeteset nagy nehezen megoldja.majd ha jonnek a rokonok azoknak is lesz egy kulon szobajuk,de abba mar be kell segitenunk nekunk is sajnos.mivel eddig mindig kuldtuk haza fele a penzeket,a parom szuleinek most kitalaltak hogy kijon az apjuk,aztan majd berakjak valahova.hiaba mondom es ha nem lesz neki munkaja?akkor mi lesz?es a hugocska akarata mikor meg ot is mi tartjuk el,mar egy honapja nem kepes megoldani maganak a kajajat.csak setalgat a baratjaval,meg fenn gubaszt a szobajaba,de segiteni nem segitene.mikor majdnem mindennap itthon ul.aztan ennek tetejebe meg velem uvoltozik.igaz,hogy en vagyok a 20 eves,de viszont o viselkedik ugy mint egy ovodas.ha nem tetszik neki valami akkor egybol panaszkodik az anyaeknak a neten,persze azok meg engem utalnak gozerovel,mert az o lanyuk maga a tokely.de az nem szamit hogy a tavalyi keresetunk,jo nagy reszet haza kuldtuk nekik.es mivel egy kasszan vagyunk,ugyanugy bele szamit az a penz is,amit en kerestem.mar elegem van,ha nem lennenek ok a rokonok meg a hugocska a nyakunkon,mar reg talpra birtunk volna allni,mert nekunk is van fizetni valonk.de a paromnak hiaba mondom ezeket,o segiteni akar,ha rakerdezzek meddig azt valaszolja mindig hogy meg egy ket honap.szoval orokke,mert az anyaeknak mindig lesz fizetni valojuk,meg mindig lesz egy kis hugocskaja,aki tonkre tesz mindent amit felepitenenk.
2011. máj. 24. 13:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Mond meg a barátodnak, hogy innentől kezdve külön kasszán vagytok és nem vagy hajlandó fizetni a családja költségeit. Gondolom te is szeretnél gyűjteni valamire egy kis pénzt, vagy csak simán pihenni munka után. Én aztán nem nyalnám ki senki seggét azért hogy nem csinál semmit, pláne nem pénzelném őket. Mond meg a barátodnak, hogy ideje a saját jövőtökkel is törődni. Ha nem megy szép szóval költözz el, vagy állítsd választás elé. Neked nincsenek rokonaid akiknek haza küldhetnéd a pénzed?
2011. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
dehogynem.anyueknak kene segitenem,meg van otthon 3tesom is.de amikor kuldeni kene nekik a penzt mindig csak ilyen 6000ft-okat tudok,mert a parom anyjaek mar bejelentik elore,hogy nincs egy forintjuk se kajara meg ilyenekre.ki akarjak lakoltatni oket,de viszont meg a futes szamlajukat is nekunk kell fizetni.szoval eleg volt.
2011. máj. 24. 14:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Oké, hogy a családot nem hagyjuk szarba, de nehogy már kedves párod családja kiköltözzön a ti költségetekre. Tudom, hogy itthon nem könnyű, sőt nagyon szar a helyzet, de ha én kimennék teszem azt unokatesómékhoz ausztriába a férjemmel amíg nem találnék lakást (1-2 hét max) addig is adnék a kajába, meg a rezsibe, hisz ott élek és használom. Meg kell beszélned a pároddal, hogy ez nagyon szép és nagyon jó, hogy jön ki a család és szeretnének kinn boldogulni, de neked nem kell egy csapat felnőttekből álló gyerek, akire főzni, mosni kell és el is kell őket tartani. Ez nem állapot. Az ember a családtagjaira nem telepedhet csak úgy rá, mert azoknak van pénze. Ezt meg kell értenie.
2011. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!