Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom egyszerűen elviselhete...

A húgom egyszerűen elviselhetetlen. Csúfol, beszólogat és nehezen bírok vele. Mit tegyek? (részletek lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és van egy nálam 4 évvel fiatalabb húgom. Az elmúlt nagyjából másfél évben nagyon elszállt vele a ló. Azt hiszi hogy ő a valaki és hogy mindent megtehet. Arra jó vagyok neki, hogy a cuccaimat hordhassa, de ha valami mégsem úgy lenne ahogy azt ő akarja akkor egyből a r*banc, k*rva jelzővel illet (hozzáteszem egyáltalán nem jogosan). Nem mondom hogy csúnya lány, mert nem, talán még nálam is szebb, de már túlságosan szépnek és hibátlannak gondolja magát. Egy rakat pasival beszélget kitudja mikről, hány évesekkel, akik ráadásul nem valami szerény gyerekek, inkább beképzeld diszkós görények. A húgom jóval idősebbnek tűnik mint amennyi idős, plusz két-három év simán rajta lehet.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy mégis mit csináljak vele? Próbáljam meg nevelni, vagy inkább ne is vegyek róla tudomást? Hozzáteszem, a sok gúnyos megjegyzése miatt még van hogy sírok is, ráadásul a szüleim a legtöbb esetben még őt is védik. Köszönök előre mindent.


2011. máj. 22. 20:12
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Tudom hogy a szüleid neki adnak igazat de ha nem lesz otthon a szüleiddel megbeszélheted hogy ez fáj és hogy támogassanak téged mert amit ő csinál az eléggé pofátlan dolog.És ha sikerült megbeszélni velük ezt a dolgot kérd meg hogy beszélgessenek el a hugoddal sok szerencsét!
2011. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A verés szerintem sem megoldás. Én a helyedben szólnék a szüleidnek, hogy miket művel. Talán jobban odafigyelnének rá. Aztán ha ez nem válik be, egyszerűen nézd levegőnek. Ha kérni akar valamit ne add oda neki, ne tegyél neki szivességeket. Ezt csináld kb. 2 hétig, megtanulja, hogy neki van szüksége rád és nem fordítva, utána talán megváltozik. Egyébként nem irigyellek, egy hisztis kiscsajnál nem sok rosszabb van.
2011. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, találtam hasznos megjegyzéseket :) Azért előtte nem sírok, erősnek mutatom magam. És kipróbálok egy pár tanácsot, egyik csak bejön :D
2011. máj. 22. 20:37
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia.


Hmm. Én is 14 éves vagyok, ha megvered, szerintem nem megoldás. Korral jár az elviselhetetlensége, bár ő "enyhén" túlzásba viszi. Ha lesüllyedsz a szintjére, nem fogja megunni, ha indulatos vagy, akkor meg csak lejáratod magad. Inkább szembesítsd a hibáival, hogy lássa, milyen szánalmasan viselkedik. Nem nagyon lehet jobban megbántani egy 13-14 éves lányt, mintha valaki közli vele, hogy mások szemében nem ő a tökéletes, sőt, inkább nevetséges, amit csinál. Vagy, tudom, hogy nem őt kéne védeni, de lehet, hogy nem minden oké vele mostanában, és így vezeti le. Ha az első nem jön be, akkor próbálj meg barátkozni vele, ha nem az ellenséget látja benned, százszor elviselhetőbb lesz.

2011. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Örülök hogy pont egy vele egyidős is írt :D Tudod, az az érdekes hogy van olyan hogy kifejezetten jóban vagyunk. Néha még én is meglepődök rajta mennyire jóban. Aztán bekattan és elkezdődik a veszekedés. De nem fogom magam hagyni, tök sokat segítettetek :D
2011. máj. 22. 21:09
 16/21 anonim válasza:

20:36


NA ÚGYE ?:))

Mondom én MEG KELL VERNI !!!

ITT NINCS MÁS MEG OLDÁS !!!!!

bye bye ^^

2011. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Ugyan már egy ilyen hülye kis nemmondomkimin nem tudsz azzal segíteni hogy leülsz és megdumálod vele a dolgokat. Nekem is van egy öcsém régebben egyfolytában kuvaanyázott aztán mikor anyuék nem voltak otthon elvertem a papucsom műanyag részével, ha meg normálisan bírt beszélni jópofiztam vele. Most meg ha nincs itthon még hiányzik is=D
2011. máj. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek,nem fog menni a "gyereüljünkleésbeszéljükmeg".Oda kell csördíteni módszeresen,tördelni a szarvait...meglásd lapulni fog,mint kutyagumi a fűbe..
2011. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
14 éves még csak.. Ne használj erőszakot az hiba lenne mindig maradna egy lyuk nála bent a lelkében és szerintem haragudna ezzel csak rontanál a helyzeten.Beszélgess vele legalább próbáld meg elösször megbeszélni!!!Ne halgass azokra akik azt azt mondják verjed meg.
2011. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Lora1328 válasza:
Verd meg kicsit. DE CSAK EGY KICSIT. kamaszkorban van. vagy ne foglalkozz vele. mond a szüleidnek hogy beszéljenek vele. vagy beszélj vele te. lehet a barátai vannak rá rossz hatással.
2012. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!