Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halott gyereket pótolni?

Halott gyereket pótolni?

Figyelt kérdés

Itt van egy cikk:

[link]


Ti mit gondoltok erről?

Szerintem ez inkább csak összezavarja az anyákat, nem hiszem, hogy jó hatással lenne rájuk. Egy gyermek elvesztése amúgy is ép ésszel alig felfogható, erre "csináltat" magának egy másikat. Ez nem lesz kihatással a mentális állapotára? Nem "golyózik" be az ember lánya egy idő után? Úgy értem...annyira szeretné, hogy éljen a gyereke, hogy lehet, hogy a műt is igazinak hiszi egy időt után nem? Nem az lenne a könnyebb és egyszerűbb ha minél hamarabb próbálnánk túl lenni rajta?


2011. máj. 23. 10:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

11:16

Épp ez az, ő egy ajándék. A párom is így született, feltehetően, hisz az ő szüleinek is volt egy kisfiúk, aki babaként meghalt. Utána el kellett betegség miatt vetetni egy babát. Aztán született párom nővére, és végül a párom. Mivel két gyereknél többet nem vállaltak volna, ha az első két babával nem történt volna semmi, a párom sosem születik meg. Akkor ő és a nővére is csak pótlék? Kétlem, én nem ezt látom.

2011. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Undorító és beteges dolognak tartom az ilyesmit. Mégis hogyan pótolhatná egy játék baba egy gyászoló anya halott gyermekét? Egy kisgyermek nem egy pár fülbevaló hogy majd lesz másik ha a régi nincs már meg. Szívtelen és nagyon gonosz dolog ilyet kitalálni. Én betiltanám, hogy képesek mások fájdalmát ilyen mértékben lekezelni. Játék baba halott gyermek helyett hát ez elképesztő.
2011. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy segít, de szerintem inkább beteges - igazából meg adja az ég, hogy sose tudjuk meg.


OFF: Ismerek egy olyan házaspárt, akik a 2. gyerekük elvesztése után (pár hónaposan halt meg) a harmadikat ugyanarra a névre keresztelték - na EZ milyen beteges..?

2011. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha ugyanazt a nevet kapja, az már furcsa. :S A párom nem kapta ugyanazt a nevet. Szerintem rossz ómen is lenne, bár én nem vagyok babonás, meg semmi ilyen. De mégis félnék, hogy a név nem hoz jót neki. Külön gyermekként kezelném a halot babám emlékét és az újszülöttet is, nem pedig valami újjászületésként fognám fel, hogy ugyanazt a nevet is viselje.
2011. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most május 19-én temettem a 4 hónapos kisfiamat. Megszakad a szívem, úgy érzem soha nem állok talpra, másik babán ilyenkor nem gondolkozik az ember, a túlélésre játszik, és menekül a számakozó emberek elől. Ami a cikkben van, bár mindennél jobban szerettem a kisfiamat, soha nem jutna eszembe. De igazából nem ítélem el, aki ilyet tesz. Aki pénzt kér érte azt rettenetesen. Ne tudjátok meg mennyire lehúzó dolog volt a temetés intézése. Nem azért mert volt vagy nem volt rá pénzünk. Hanem a dolog morális megközelítése miatt. Abszolút részvéát nélkül ment a dolog a temetkezési vállalat részéről... Borravalót kértek. (Kértek!!!!!!!!!!!!!!) hogy ne két hét után tudjam eltemetni a gyereket. A halottvizsgálattal együtt az már 1 nap híján 3 hét lett volna... Szégyelje magát mindenki aki a más nyomorán gazdagszik. Aki borravalót kér, és aki ilyen kreálmányokkal még jobban tönkreteszi a gyászoló szülők életét...

2011. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem kedves utolsó. Remélem az idő egyszer majd enyhíti a fájdalmadat.
2011. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!