Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a hozzád legközelebb...

Milyen a hozzád legközelebb álló emberek párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Az én családi,baráti,munkatársi,ismerettségi körömben lévő párkapcsolatok nagyrésze rossz,vagy nagyon rossz,vagy épp hogy elviselhető.

Vannak persze sikersztorik,de ritkaság,a maradék meg azt mondja boldog,beéri ennyivel,járhatott volna rosszabbul is!

Elszomorít!

Ha van időd szánhatnál erre a kérdésre egy kis idő!

Most nem általánosítás érdekel,inkább konkrét példa röviden,vagy csak osztályozással!

Szülők,testvérek,legjobb barátok,barátnők,munkatársak,szomszédok!

Persze csak olyan,ahol van egy reális kép és tudod,nem csak gyanítod a dolgot!

Köszi előre is!


2009. márc. 15. 11:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Csak konkrét kérdésre lehet konkrét választ adni, tehát ha konkrétum érdekel, akkor konkretizáld, ha általánosságban kérdezel, lesz általános válasz is, ami ugyanolyan jó, mint a többi. Ha segítségre van szükséged, akkor meg úgy kérdezz. Bajban vagy? Mi zavar? Befolyásol téged mások kapcsolata? Miben? Miért? Hogyan? Miért hagyod? Belegondoltál jobban is, hogy másoké miért olyan, és abba, hogy téged miért befolyásol? Sokminden van, amit az emberek nem hajlandók elfogadni, mert nehezebb útnak tűnik, de a végső célhoz jobban elvezet, mint a könnyebbnek látszó. Ha magától erre nem jön rá valaki, az élet helyrepofozza, és addig rossz lesz a kapcsolata is, míg hagyja magát befolyásolni. Ha valaki már rájött, hogy nem mindig az a jó, amit az aktuális divat-elméletek sulykolnak, akkor jobb lehet az élete és a párkapcsolata is. Én mindkettőt látom, de az utóbbiból van kevesebb, de ők a boldogabbak.
2009. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

NEM KELL TÚLDRAMATIZÁLNI A KÉRDÉST!

Ez egy egyszerű kérdés és rajtad kívül mindenki érti mire gondoltam és foglalkoztat ez mást is rajtam kívül,mert elég sok választ kapok rá!

Nem vagyok egy buta,éretlen fruska aki azt hiszi mások jó vagy rossz kapcsolata fogja majd az enyémet is befolyásolni!

Erről valóban mindenki saját maga tehet,teheti pokollá vagy "tündérmesévé" a kapcsolatát!

Csupán egyszerű válaszokat várok,ami a kérdésben is szerepel és úgy,ahogy eddig mindenki tette!

Az én lelkiállapotom,sérelmeim,bizonytalanságom,tudatlanságom boncolgatása nélkül!

Köszönöm!!!!!!!!!!!!!

2009. márc. 15. 13:03
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Barátnők: 1. 32 évss,szingli, még nem találta meg az igazit, mert túl nagyok az elvárásai szerintem. Az ő szülei elváltak, anyukája egyedül nevelte, így ez a minta volt előtte, neki ez a normális talán.

2.barátnő 50 év felett

Férjnél van, de a férje csalja, ezt ő is tudja, de nem akarnak változttni a helyzeten

3. Egy jó ismerős: 35 éves pasi, van párkapcsolata, gyereke nincs, csalja a barátnőjét, nem is akar változtatni ezen

4. Testvérem: férje állandóan parancsolgat neki, félelemben tartja a családját, egy 11 éves gyerekük van, aki már látni sem bírja az apját

5. Saját magam: férjemmel 15 éve élünk boldogan, 2 gyermekünk van

2009. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem senki sem lát bele igazán a mások kapcsolatába, annyit tud róluk, amennyit megmutatnak. Rólunk pl. mindenki azt gondolja, ideális kapcsolat, kicsit túlidealizálják... Én meg nem szidom a férjemet másoknak, ahogy másoktól hallom, mert ez nem old meg semmit. A valóság tehát nálunk kicsit reálisabb, de tényleg fejlődőképes a kapcsolatunk.

A régi családomban, amiben szüleimmel éltem, nem jó kapcsolat volt a családtagok között.

Szüleim úgy éltek, hogy az ember csak azt nem értette, miért vannak együtt, és szinte benne volt a levegőben, hogy bármikor elválnak. (Ez meg is történt, de azóta is együtt laknak, csak papíron van változás.) Ellenben másokról a rokonságban senki sem gondolta, hogy bármi probléma lehet, és közben szép lassan mindenki elvált, mi meg csak csodálkoztunk: jé, ki gondolta volna... Ennyit mások megítéléséről. :)

2009. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen rossz!Ha elmúlik a rózsaszín köd,2-3 év után elkezdődnek a veszekedések.Ezt mindenhol így látom.A "boldog kapcsolatokban"az egyik fél alárendeli magát szinte teljesen a másiknak.

Egyik nagynéném,akiknek a több évtizedes jó házasságával példálózódott mindenki...nahát egyszer náluk voltam egy hétig!Még a házisárkányok között is messzi vinné a díjat!Unokahúgomat kérdeztem mióta van ez így hiszen mennyire szerették egymást.Megvonta a vállát,anyu mindig ilyen is volt...csak nem reklámozták!

2009. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én: boldog párkapcsolat

Tesó1: Nem a legfelhőtlenebb

Tesó2: nem tudom miért vannak még együtt

Szüleink: elváltak, de újra együtt, boldogok, néha kisebb surlódások

Férjem tesója1: nincs senkije, fél feladnia függetlenségét

Férjem tesója2: nem tudom

Férjem szülei: boldogok

Férjem nagynénje: elvált, magas a mérce, begyöpösödött

Férjem nagybátyja: elvált, alkoholista agresszív ember

NAgybátyám1: elvált, második kapcsolata nagyon boldog!

Nagybátyám2: nem tudom

Barátikör:

bnő1: folyamatosan cserélgeti a pasikat, nem találja az ihazit

bnő2: már fogadások mennek, mikor szakítanak

barátok: nincs komoly kapcsolat, bnő cserélgetés, keresés

Azt hiszem hirtelen ennyi. A szomszédokról semmit nem tudok :-) nem igazán vannak itthon, meg van ahol nem is laknak :-)

2009. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sok jó modellel tudok szolgálni sajnos. Anyai ágról a nagyszüleim elváltak, viszont nagypapám boldog az új kapcsolatában. Keresztanyám 17 év rettenetes házasság után elvált, azelőtt is volt egy öt éves házassága, mindkét kapcsolat zátonyra futott. Apai nagyszüleim együtt éltek, de csak egymás mellett, értsd külön szobában aludtak, nagypapám sokszor nem tisztelte kellően nagymamámat. Az én szüleim viszonylag jól meg vannak, ha lehet ezt mondani, kiegyensúlyozott a közös életük, jó barátok, viszont testi kontaktus (szinte 100%osan) le merem irni, egyáltalán nincsen köztük. Unokatestvérem folyton az igazit keresi, minden hétvégén mással jön össze egy buliban, akiből hétfőre kiábrándul mondván mégse ő az igazi.

Nekem szerencsére ritka jó a párkapcsolatom. Ennek talán az az oka, hogy sok rossz modellt láttam, és nem akarom ugyanazokat a hibákat elkövetni!

Párom szülei szintén elváltak, anyukája tizenéve egyedül él, nem is volt ez idő alatt senkije, most alakul egy komolyabb kapcsolata, apukája folyamatosan keresi az igazit, de nem sikerül megállapodnia. Két barátnőmnek szintén jó a párkapcsolata. Ebből az egyik pár folyamatosan szidja egymást, mégis érezni a ragaszkodást köztük, a másik barátnőm csak két havonta találkozik a párjával, mivel elég messze laknak egymástól, nyolc hónapja élnek igy, itt már történt egy megcsalás, de ennek ellenére túljutottak a dolgon, habár alig találkoznak, akkor is csak hétvégente, minden nap legalább 3szor beszélnek telefonon.

Még anyukám barátnőjét tudnám példaként felemlegetni. Ő háromszor házasodott, mindhárom férjének szült 1 gyereket, a legutóbbitól most vált el nemrég, a férjei még gyermektartást se hajlandók fizetni.

2009. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire rossz.Mert ha nincs gond akkor csinálni kell,akkor faja.
2009. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!