Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkre mehet egy 15 éve tartó...

Tönkre mehet egy 15 éve tartó barátság 5000 forint miatt?

Figyelt kérdés

A történet egyszerű. A barátnőm kislányának keresztelője volt. Kért kölcsön neki sapkát. Adtam is volna, de vettem is neki ajándékba, de végül nem kellett, mert az anyukája is vett. Meg sütöttem egy adag süteményt. És ő mindezt egy pulóverbe rejtett 5000-sel hálálta meg, amit emailben írt meg. Én meg visszaküldtem neki postán az 5000ret. Azóta nem beszélünk, nem ír semmi. Pár szót váltottunk msn-en, de éreztem azt, hogy haragszik. De én nem azért vettem a sapkát meg sütöttem a sütit, hogy ő kifizesse!!!!

Szerintetek lesz ebből még az az igazi régi kapcsolat????


2011. máj. 23. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél az 5 ezren valami ajándékok a gyereknek,vagy pelenkát vagy valami baba dolgot amit használni fog. De ne mondd meg neki h azon vetted, és te is megnyugszol és ő is.
2011. máj. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ezt vele kell megbeszélned...
2011. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

De mi, az 5000-et hálából és ajándéknak szánta elsőre?

Te meg ugyan ne hülyéskedj címmel visszaküldted? Na de postán??? Ez azért így furán nézhetett ki, az biztos. És eztán nem jelentkezett?

Lehet azt hiszi, te haragudtál meg amiért pulcsival küldte neked, aztán dühből visszaküldted, és inkbb hallgat.

Ez az egész hülyeség.


Sokaknak lényeges, hogy minden garas ki legyen fizetve. És ezért én is hülyén érzem magam, ha tartozom. Ezért megpróbálom visszaadni az ilyeneket, de ha 2-3szor azt mondják, hogy hagyd, akkor hagyom. És ha én adok kölcsön, de inkább oda is adnám, mert nem halok bele, akkor már eleve mondom, hogy ezt most én fizetem. Ha meg vissza akarom kapni, akkor azt mondom, hogy majd holnap lerendezzük, vagy legközelebb te fizetsz, ennyi.


De ha elfelejti, nem fogok haragudni rá, vagy ilyesmi... A küldözgetés meg igen ciki, már már megalázó.

Beszélj vele inkább!

2011. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Fúú, hát nekem se esett volna jól, ha a barátnőm ilyen aranyos, elrejt egy 5.000-est a szekrényemben, biztos nem postán küldöm vissza. Hanem inkább veszek a gyerekének valamit kb. ennyiért...
2011. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Saját (férfi) vélemény: A legközelebbi személyes találkozásnál kellett volna (kedvesen) megbeszélni és visszaadni a pénz. Email, sms erre nem való...

Ez a postai bennem is ellenérzést vált ki. Embere válogatja, de lehet rámegy a barátság. Nálam volt rá példa, több is. De én már korosabb vagyok.

Mielőtt ilyen dolgok megeshetnének, a másik bőrébe képzelem magam - én hogyan reagálnék rá. Mint egy sakkjátékos - mit léphet erre a másik. És ha rosszul lép, legyen meg a válaszom rá, hogy elkerüljem a konfliktus. És sok barátod lesz (egy darabig).

2011. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha tényleg 15 éve vagytok barátok, ( ami ha jól gondolom, kb az életetek fele lehet talán ) akkor elég nagy szamárság egy ilyen ügy miatt sutba dobni az egészet, és postázgatni, meg msn-en előadni a sértettet.

Ha már ő elkövette azt a tapintatlanságot, hogy "kilóra" kifizette a te jó szándékkal adott ajándékodat, akkor legalább te ne tetézted volna egy "hivatalos" válaszlépéssel.

Fel kellett volna hívnod, hogy " Te tudsz róla, hogy véletlenül egy 5 ezres volt abban a pulcsiban amit adtál? Ja, hogy nem volt véletlen? Akkor csak a 15 éves barátságunkra való tekintettel nem küldelek el a sunyi p..ba. Egy módon engesztelhetsz ki; együtt elsütizzük, elfagyizzuk az egészet. Vagy ha nem, akkor a lányodnak egy bádogdobot veszek belőle a következő szülinapjára. Mit választasz?"

Ez a sértődött "énseszólok", "őseszól" állapot még mindig menthető valami hasonló telefonnal, vagy email-lel. Ha egyikőtök sem hajlandó rá, akkor elég buták vagytok. Vagy annyira tele vagytok megbízható jó barátokkal, hogy eggyel több, vagy kevesebb nem számít??

2011. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!