Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem? Ti hogy kezelné...

Hogy kezeljem? Ti hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Nővérem pár nap múlva érkezik külföldről "látogatóba" (ami általában 1,5-2 hónapot jelent). Már most kiver a víz, mert egyszerűen elviselhetetlen.


1. Soha nem társalog, beszélget velem. Úgy érzem magam mellette, mint valami idióta, aki annyira unalmas és érdektelen, hogy velem abszolút semmiről nem lehet beszélni. Ha bármit is kérdezek tőle, a válasza: "mindegy" vagy "semmi közöd hozzá".

2. Ha megkérem, hogy mondjuk üljön odébb, hogy beférjek a szobába (mert az ajtónál van a számítógép), olyan mintha egy fának mondanám, mert meg se hallja. El kell mondanom legalább 4-szer, hogy aztán nagy sértődötten arrébb tegye magát.

3. Nem eszik semmit, kivéve gyümölcsöt. Most jön a barack szezon, tehát naponta meg fog enni legalább 2 kilót, mert éhes, de kenyeret semmi esetre sem vesz a szájába. Ez meg anyagilag nagyon megterhelő.

4. Vásárolgatja, és órákon keresztül olvasgatja a Joy magazint, a Glamour magazint és ezeket a hasonlóan értelmes szarokat...

5. Naponta órákat (4-5 órát) takarít. Ez abból áll, hogy meg van tiltva nekem, hogy járkáljak a lakásban, mert "összetaposom a munkáját", hogy használjam a konyhát, hogy egyáltalán kezet mossak, mert "összemocskolom a csapot", és hasonlók... ja, és egész nap kerülgetnem kell a porszívót, meg a felmosóvödröt, mert azokat természetesen tilos eltenni.

6. Napokig nem megy az utcára, mert hogy ő ezt az országot gyűlöli. Ha már nagyon unatkozik, előveszi a kedvesebb stílusát, hogy együtt menjünk beülni valahova a belvárosba (egyedül nem megy), de ez is abból áll, hogy csak ülünk és NEM SZÓL SEMMIT.

7. Nem érti meg, hogy anyagilag rosszul állunk: drága ruha kell neki, drága élelmiszer, drága cipő, drága kence-fice....

8. 21 éves, és nem dolgozik (fősulira sem vették fel). Ha kiejted azt, a szót, hogy "munka" neked támad, és az esküdt ellensége leszel azon nyomban.


És még jönnek az egyéb apróságok, például: magán bőrgyógyász, mert pattansásos az arca (egyáltalán nem az, csak ő gondolja így). Vagy például: az internet közelébe se enged, mert "csak valamit megnézek még" - órákig.


2011. máj. 25. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, ez a te lakásod, ahová megy?? Tuti megmondanám, hogy szálljon meg valahol, de komolyan.
2011. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Mit csinál külföldön? Csak van pénze, nem?


Egyébként néhány problémád jogos, néhány viszont nem. Semmi közöd hozzá, hogy milyen magazint olvas, értelmes vagy értelmetlen, amíg nem veled olvastatja, addig legyen mindegy.


Örülj neki, hogy kitakarít, azt a vödröt te is el tudod tenni szerintem.


Az meg, hogy megveszitek neki a drága dolgokat, amikre nincs pénz, a ti hibátok. Nem kell neki megvenni, ha mégis megveszitek, akkor csak van rá pénz valahonnan. Ezt sem neked kell kezelned, hanem anyukádnak.


Miért van külföldön?

2011. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Tele van a csaj gátlásokkal (pattanások, csak drága dologtól leszek értékes), szorongással (nem megy utcára, nem eszik, csak gyümölcsöt), jókora pszichés leterheltséggel, és úgy tűnik ráadásul, hogy jól el is kényeztették őt a szüleid!


Én a helyedben kialakítanám a saját különbejáratú életemet addig is, amíg itthon tartózkodik. Amiben nem sok szerepet engednék neki, addig, amíg ennyire lekezelő velem. Majd, ha respektál, akkor te is közeledj, addig meg éld a "nővérmentes" életed:):)

2011. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szüleid elkúrták a nevelését, te meg amatőr vagy.
2011. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem ez én lakásom. Az apukánké.

Azért van külföldön, mert ahogy említettem, utálja Mo.-ot. Nagyszülőnnél lakik kinnt, de ott sem csinál mást.


Takarítson tőlem, de MINDEN nap órákat?? És még ez se lenne baj, de miután jól kifáradt elővesz engem, és elkezd szidni, meg kiabálni, hogy egy lusta, koszos, önző hülye vagyok.

A vödröt és a porszívót nem engedi eltenni.

2011. máj. 25. 14:50
 6/14 anonim ***** válasza:
És apukád? Csendben tűri? Vagy ő mit szól?
2011. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Direkt nem eszik, mert olyan vékony akar lenni, mint az általa oly nagyra tartott amerikai "hírességek".
2011. máj. 25. 14:52
 8/14 A kérdező kommentje:

Szüleink maximálisan tolerálják. Nem szólnak neki semmit. Amennyi pénzt tudnak adni, szó nélkül oda is adják neki. Sőt, ha elkezdek panaszkodni (és megpróbálom felnyitni a szemüket), én leszek a rossz, mert "nem szeretem a nővéremet".


A lakás amiben élünk nagyon pici. Nem tudom elkerülni.

2011. máj. 25. 14:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Anyukátok? Mióta éltek így? Mármint, hogy ő külföldön, te itthon.
2011. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor azt tudom mondani, végül is nem a te pénzed, hanem a szüleidé, ők meg nyilván költenek a gyerekeikre, legyél ebben az időszakban kevesebbet otthon, és számolj el 20-ig mindig:-)
2011. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!