Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kell" miért "elvárás",...

Miért "kell" miért "elvárás", esetleg törvény (? ) hogy együtt kell élni a házastárssal?

Figyelt kérdés

jelenleg el vagyok jegyezve, de a párom annyira uralkodós típus, hogy én szeretném ha megmaradna a saját kis "vackom" ahova el tudok vonulni

jelenleg 3 éve együtt vagyunk totál jól működött ez mindig, hol én mentem, hol ő jött hozzám - (majdnem)minden nap együtt alvás, szerintem a gyerek lelke sem sérülne, elvégre az ember fia nem helyhez kötődik, mint pl egy macska.


örülnék, a lehurrogás helyett logikus válaszoknak


2011. máj. 25. 21:25
1 2 3 4 5
 11/42 napietus ***** válasza:
73%
szerintem a külön hálószoba megoldaná a problémátokat, mi is így élünk (mondjuk mi az eltérő alvási szokásaink miatt). akivel egy ingatlanban sem vagy képes tartózkodni, olyanhoz meg ne menj hozzá. minek?
2011. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

nálunk az együtt alvás az megy. simán.


tudok vele egy fedél alatt tartózkodni, akár napokig is

de azt vettem észre minél tovább nyúlik ez az idő, annál jobban elszigetelődöm a külvilágtól, nincs magánéletem, mossak, főzzek, takarítsak - olyan nincs hogy leüljek tévézni, max elalvás előtt nézzük

egy idő múlva rabszolga lennék, úgy hogy munkám van meg családom, de életem nulla, csak a kötelességek.

ebbe komolyan meg lehet zavarodni, tapasztaltam hogy az őrület határán állok ilyenkor, ha nincs magánéletem is.

2011. máj. 25. 22:37
 13/42 anonim ***** válasza:
90%
Minek akarsz hozzámenni, ha képtelenek vagytok együtt élni?! Tök fura.
2011. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
ő nem a barátom, az uram...
2011. máj. 25. 22:40
 15/42 A kérdező kommentje:
mert szeretjük egymást, mindketten hűséges típusok vagyunk és ragaszkodó jellemek, mindketten családot szeretnénk és sorolhatnám miért ő a nagy ő.
2011. máj. 25. 22:41
 16/42 napietus ***** válasza:
67%

jogosak az elvárásaid. keress olyat, aki megfelelő partner Neked. ha külön laknátok, akkor egyrészt semmi értelme nem lenne a házasságnak, másrészt még több dolgod lenne az ide-oda ingázás, gyerek hurcolása stb. miatt. nyilván akkor sem tudnád elnézni, hogy koszban legyen a gyereked amikor nála van, vagy ne egyenek rendesen, így az lenne a vége, hogy 2 háztartást vezetnél.


tehát szerintem mondd el neki, mit gondolsz erről, ha segítség kell a háztartásban, inkább fogadjatok takarítónőt (nem szégyen az, hozzánk is jár, ettől nem vagyok rosszabb feleség), vagy bárhogyan oldjátok meg. ha erre nem hajlandó, akkor semmi értelme ennek az egésznek, nemhogy hozzámenni, de az egész kapcsolatnak nem sok értelmét látom. az, hogy "de szeretem", kevés egy házassághoz. ahhoz sokkal több kell. a házasságban egy cég lesztek. nézd meg, kihez társulsz...

2011. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

akkor hát a nagy tervem mégsem kivitelezhető :(


és még szakítóoknak is megfelel az oka, ha nincs egyezség:(


kezdem elveszíteni a reményeimet, ez volt a nagy ötletem, hogy boldog legyek hosszabb távon is.

2011. máj. 25. 23:02
 18/42 A kérdező kommentje:
takarító jó ötlet lenne, de a párom elvből nem költene rá én meg nem tudnék.
2011. máj. 25. 23:03
 19/42 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem éltek együtt, az nem házasság. Törvényben is ki van mondva, hogy lefordítva a házassághoz hozzátartozik az együttélés, attól még persze nem kötelező. De szerintem, ha szeretek valakit vágyok rá, és szeretnék minél többet vele lenni, vele együttélni. Ha a párod uralkodó típus, akkor nem illetek össze, vagy ő direkt csinálja, mert így jó kibúvót talál az elköteleződés alól. Mindenkinek lehet saját helye a közös lakásban is.
2011. máj. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
78%

Azt írod:

"de a párom annyira uralkodós típus"


Csak eszembe jutott,

hogy amikor közvetítették Londonból az esküvőt a menyasszony azt mondta volna a hercegnek:

Vazze nem megyek hozzád,

mert szerintem te egy "uralkodós típus vagy" !!

:)

2011. máj. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!