Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyerekének nem...

Elvált szülők gyerekének nem lehet normális értékrendje?

Figyelt kérdés
Anyósomnak az a kifogása ellenem, hogy a szüleim elváltak, apámmal nem tartom a kapcsolatot, és szerinte elvált szülők gyerekének nem lehet normális értékrendje, lelkivilága, csak akik egész családban nőttek fel.
2011. máj. 26. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Baromság.

A gyerek teljesen normálisan nőhet fel, abszolút megfelelő értékrendje alakulhat ki, ha úgy nevelik. Ehhez nem kell együttélnie a szülőknek, sőt, ismerek nem egy nem két olyan embert, aki befordult felnőtt lett, mert a szülei miatta nem váltak el, és az egész gyerekkora hatalmas feszültségben telt.


Ésszel kell gyereket nevelni, és egészséges felnőtt lesz. Anyósod téved. Persze valószínű erről nem fogod tudni meggyőzni.

2011. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A kovetkezo 10 evben mar tobb lesz az elvalt szulo, mint akik hazasok, vagy egyuttelnek.
2011. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez hülyeség


nekem is elváltak nagyon régen,most anyám második házassága is tönkremenőben

ettől mi még harmonikus kapcsolatban élünk (és eszébe nem jut anyósomnak ilyen baromság)

2011. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez lenne,akkor anyósod gondolom kitalálna valami mást. Ne törődj vele és ne vitatkozz.Értelme nincs.

egyik füleden be, a másikon ki.

2011. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze. És gondolom anyósod szerint csak az a becsületes, aki tempolomba jár, és csak az tud főzni, aki hagyományos módon (sok zsírral) csinálja a töltött káposztát, stb.

Egy kis nyitottság jót tenne neki.

2011. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Anyósodnak nincs igaza. De az tény, hogy az elvált szülők gyerekeinek nagyobb arányban lesz problémája később.

A páromnál például az jelenik meg, hogy egyszerűen nincs mintája a normális párkapcsolatról, engem rendszeresen úgy kezel, mintha az anyukája volnék.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálad is problémák vannak. De azt azért el lehet fogadni, hogy nagyobb az esély rá.

2011. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is elváltak a szüleim de ettől nem hinném hogy ne lenne normális értékrendem... Szerintem egy gyereket nem csak az alakít, hogy a szüleinek milyen az értékrendje, hanem az hogy maga hogy tudja kialakítani a sajátját..
2011. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is elváltak, amikor 4 éves voltam. Az értékrendem szerintem teljesen normális. Az tény, hogy kapcsolatfüggő vagyok, rettegek attól, hogy elhagynak, egyedül maradok, és ez valószínűleg a korai válás miatt van. De ettől még ember vagyok...

Tudom, hogy nehéz, de próbálj nem foglalkozni ezzel, nem az anyósoddal jársz, hanem a pároddal...

23L

2011. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben az egészben egy szó a lényeg: "szerinte".

Szerintem (elvált szülők gyereke vagyok) meg nem így van.

Részemről ez anyósod problémája.


Ha a rosszat keressük a másikban azt találunk; ha jót, akkor meg azt. Mert mindenkiben van rossz és jó is. Ha anyósod a rosszat keresi benned, az elég nagy baj, szerintem semmi köze a konkrétumhoz, elváltak a szüleid. Tenni se nagyon tudsz ellene. Mások problémáit másoknak kell kezelni. Ami ebből a Te problémád, azt próbáld meg kezelni, a többivel ne törődj! (Nem érdekes, mit mond, mit gondol. Amit tesz, az a fontos.)

2011. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

van egy nagyon durva csavarral ellátott sztorim:

volt egy barátnőm a gimiben. az apja nagyon szigorúan fogta, és egyszer csak kitalálta, h a lány ne barátkozzon velem, mert nekem elváltak a szüleim. mintha tehetnék róla, de komolyan!

aztán ugyanez az ember összejön anyámmal pár év múlva :D mivel a fickó özvegy volt. anyum meg a csúúnya gonosz elvált asszony. szép kis öngól, mi?

ne barátkozzon velem a csaj, de a mostohatesóm azért még lehet :D

2011. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!