Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van a "férfiakkal"?

Mi van a "férfiakkal"?

Figyelt kérdés

Csak egy röpke kérdésem lenne. Igaz, hogy ez már a múlt, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Az első nagy szerelmemmel, 17 évesen 2 évig jártunk. Ő 2 évvel idősebb volt nálam. A kapcsolatunkban különösebb problémák nem voltak a 2 év alatt (gondolok itt megcsalásra, hangos vitákra stb.) Viszont egy probléma sokszor előjött, ez is csak részemről, kevésnek találtam az együtt töltött időt, heti 2x délutánonként. A másik probléma viszont a szüleimmel volt, nagyon nem szerették ezt a fiút és foggal körömmel harcoltak azért, hogy minket szétszedjenek. Egy kicsit ez is szerepet játszott a szakításban, mert egyszerűen belefáradtam ebbe a harcba.


Végül a többszöri megbeszélések és ígérgetések ellenére se tudtunk megegyezni hónapokon keresztül, és rá kellett jönnöm, hogy ez így nem működhet tovább a részemről, és szakítottam vele. Békében váltunk el, én rá 2 hónapra összejöttem egy fiúval aki már korábban is tetszett, viszont a volt barátom még 1 év elteltével is folyton azzal "bombázott", hogy szerelmes belém és szeretne visszaszerezni. A szakítás óta 3 év telt el összesen.


Kb. 1 éve nem beszéltünk egy szót se mert ezt ő így látta jónak, viszont a baráti társaságunk részben azonos. Az utóbbi 1 hónapban mást nem hallok az ismerősöktől, csak hogy tudok-e arról miket irkál ki a volt barátom bizonyos közösségi oldalakra illetve, hogy miket híresztel.


Nos, megnéztem mert kíváncsivá tettek és teljesen ledöbbentem. Másról nem ír, nem beszél, csak arról, hogy ő még soha életében nem volt szerelmes, gyerekkora óta nem történt vele olyan, hogy szerelmes lett volna valakibe és még sorolhatnám, de felesleges lenne mert minden mondatának ez a lényege.


Tényleg csak ennyit ér a "férfiaknak" egy kapcsolat? Kicsit rosszul esik ez részéről, mert miatta sokszor harcba szálltam a családommal is, mostmár mint utólag kiderült teljesen feleslegesen. (Szexre csak 1 év után került sor, úgyhogy ez is kizárt.) Minek volt velem 2 évig ha soha nem volt belém szerelmes? Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért hazudott nekem.


Ti voltatok már ilyen helyzetben? Esetleg valaki rájött már a férfiak logikájára? :) Én biztos vagyok benne, hogy soha nem fogom őket megérteni! :)


2011. máj. 27. 19:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Miért pont az lenne színigaz, amit csalódottan, sértetten terjeszt a közösségi oldalakon?
2011. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
12%

Igen, ki kéne irtani bennünket

94/F

magammal kezdem

2011. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

* 1. válaszoló:


Nem tudom, hogy igaz-e csak rosszul esik egy kicsit.


* Igen, ki kéne irtani bennünket

94/F

magammal kezdem


Ilyet nem tudom hol olvastál. :)

2011. máj. 27. 19:14
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

"férfiak" miért férfiakat írsz,amikor konkrétan egy fiúról beszélsz?

Ő ilyen. A "férfiak" nem

2011. máj. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg szerelmes volt. Ha hiszed, ha nem ő rá is kihatott azok a harcok, mert szeretett téged. Hát ez már így alakult.
2011. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jó, igazad van. :) "Akkor mi van ezzel a fiúval?" :)
2011. máj. 27. 19:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálunk egy baráti körben az merült fel, hogy a nőket kellene kiírtani. De félre a (morbid) tréfálkozással. A baj ott van, hogy a férfiak fejében rendszerint egy férfi agy van, anőkében pedig egy női. Ebből következik, hogy nem értik meg egymást. Minél macsóbb a férfi, és minél nőiesebb a nő, annál nehezebb a közös nevezőt megtalálni. Ha ezt valaki tudja előre, akkor bekalkulálja, és akkor nem csalódik. (annyira nagyot)

A romantikus szerelem, szép dolog, de tart egy ideig, és elillan mint a virágok illata. Aki nem ezt akarja, az olyan szerelmet keressen, amire jobban illik a "szövetség" meghatározás. József Attila nyomán: Szövetség már ez, nem is szerelem..) Tudni kell, hogy 17 évesek ritkán képesek erre. Lehet, hogy jársz valakivel, aztán másvalakivel, ki kell próbálnod magad, csalódnod is kell néhányszor ahhoz, hogy megtanuld. Meg azt is meg kell tanulni, hogy ki-ki maga egy önálló ember legyen, bármilyen nagy is a szerelem, ne legyen társfüggő, ne legyen szexfüggő, becsülje meg magát önmagában. Akkor tudja majd a másik embert is szeretni, megbecsülni, szövetségesnek tekinteni. Ehhez egy huszonéves kor kell, vagy esetleg 30 inkább, nem tiniknek való játszma ez..

2011. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Fiatal volt még, úgy érezte, hogy szerelmes beléd, de rájött, hogy tévedett. Logikus, ha szerelmes lett volna, akkor nem csak heti 2 nap akart volna találkozni veled. Az ember a lehetô legtöbb idôt igyekszik együtt tölteni a szerelmével, de rád sajnálta a szabadidejét.
2011. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ennyit ér, de valahogy el kell felejtenie, ezért úgy harcol ellene, hogy tagadja, hogy egyáltalán megtörtént a dolog.



Pszihológus jobban el tudná magyarázni, én nem vagyok az, de hallottam már ilyenről.

2011. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

> Ti voltatok már ilyen helyzetben? Esetleg valaki rájött

> már a férfiak logikájára? :) Én biztos vagyok benne, hogy

> soha nem fogom őket megérteni! :)

Mi se a nőket, nyugi. :)

2011. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!