Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fejemre nő az anyósom! Mit...

Fejemre nő az anyósom! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Két éve élünk anyósoméknál, aki az elmúlt pár hónapban egyre erőszakosabb lett. Nagyon kedveltem őt, mindig tudtunk jókat beszélgetni, ami még most is előjön, de mostanság már rám akarja erőszakolni a véleményét, hogy értsek vele egyet, akkor is, ha én azt nem úgy gondolom. Ráadásul azt veszem észre, hogy a személyes emlékplüsseimet sem tartja tiszteletben. Ha valamelyik unokája jön, rögtön a kezébe nyomja, hogy játszon velük, azzal a megjegyzéssel, hogy "Szeretnél a Lili plüsseivel játszani? Biztosan odaadja, ugye?". Most erre mondjon nemet az ember. Igazából, nem is ez lenne a gond, mert ha nem olyan plüssökről lenne szó, amiknek számomra hatalmas az eszmei értéke, akkor nem lenne gond, szívesen oda is adom bármelyiket, nem vagyok irigy. Ezek direkt el is vannak rakva, mert fontosak (évfordulós ajándék, 18. szülinapomra kapott ajándék...), de ő képes átmászni az ágyunkon, emiatt! Arról még nem is szóltam, hogy egyszerűen a konyhában mindenbe beleszól! Mondtam neki már szépen, hogy legyen kedves hagyni, hadd csináljam a személyes elképzeléseim szerint, de mintha a falnak mondanám. Kiveszi a kezemből a fakanalat és csinálja, mondja a maga elképzelései szerint! Eddig nem értettem a nőket, hogy miért problémáznak az anyós miatt és szörnyen szerencsésnek éreztem magam, de most kezdem átérezni a helyzetüket. Nem tudom, hogy változhat meg valaki ennyire! A páromnak szóltam és ő azt mondta, hogy az anyukája csak jót akar. Én ezt elhiszem, de miért kell a másikra erőszakolni a "jót"? Szeretnék magamtól is megtanulni pár dolgot, és ha kell valami, kérdezni fogok, ahogy eddig is kérdeztem. Kérlek, segítsetek, mert ez így napról napra csak rosszabb lesz!
2009. márc. 16. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
old meg!
2009. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azt mondom vele ,hogy kiabál vagy szidd le van ennek értelmesebb módja is:P Én ajánlanám neked ,hogy menj be egy dili boltba ott lehet base ball ütőket venni amibe bele van írva ,hogy anyósnevelő függeszd ki a falra úgy ,hogy észrevegye ezzel finoman elmondod neki ,hogy mi a véleményed róla=)lehet ,hogy visszább fogja magát:)
2009. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kezdeném sorrendben!

Kedves első válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm ezt a terjedelmes, mindenre kiterjedő, bőséges és alkalmazható választ. Azt hiszem, ennél jobb tippet nem is olvastam. Örök hála érte!


Kedves második válaszoló!

Ez egy nagyon frappáns és vicces megoldás! :) Nekem tetszik! :) Lehet, hogy venni fogja a lapot... :D

2009. márc. 16. 18:03
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
sértődés nélkül sajnos szerintem csak a költözés fog megoldást hozni, addig úgy érzi, hogy ott laktok, ő az idősebb, "okosabb", tapasztaltabb, és jót tesz, ha segít és beleszól a dolgaitokba
2009. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, unatkozik a mama! Nem hagyja elni a fiatalokat. Iszonyat. Talan eddig is ilyen volt, de most kezded eszrevenni hogy igazabol milyen is o. Koltozzetek el, mert tonkremegy a kapcsolatod a paroddal. Tenyleg nincs mas megoldas(((
2009. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki irta a basbellutost?:)))) Folynak a konnyeim, te mar kiprobaltad?
2009. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
az elso vagyok.a rossz viccen kívul gyorsan állj a sarkadra és nyisd ki jól a szád addig amíg nem késo. a leírtak alapján az a problémád, hogy túl kozel engedted magadhoz az anyósodat és már kezd a fejedre noni.ne hagyd!mondd meg neki, hogy te így akarod és kész! ha másképp nem megy tedd "suketne" és akkor valósítsd meg a saját akaratodat majd megszokja./sajnos nekem nagyon rossz anyósom volt, egy udvarban laktunk aztán már csak bírosági végzéssel szabadultunk tole úgy , hogy vettunk neki egy kulon házat/ idáig ne fajuljon nálatok a helyzet és kívánok neked sok erot és energiát az "anyósirtáshoz".koszi , hogy vetted a lapot!
2009. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem régóta viselkedik így az anyósod, akkor szerintem a változó kor a ludas a dologban. Az enyémmel is az van, más lett. Én is csak a költözést tudom javasolni. Ha nem megy, legyél nyílt és őszinte vele. Ha nincsenek ott az unokái akkor mond meg neki, hogy ne adja oda a plüsseidet.

Legyél határozott, szigorú vele. Biztos sírni fog, de nálunk ez vált be. A szemébe mondtam mindent, nem udvariaskodtam. Nálunk a gyereknevelésbe akart beleszólni, ezt pedig nem hagyhattam.

Még időben helyre kell tenned, mert később rosszabb lesz/lehet.

2009. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, változókor
2009. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én attol félek soha az életben nem fogják észre venni magukat.Az anyos téma örök marad.Vagy elfogadod a helyzetet vagy mikor betelt a pohár költöztök.De addig még rengeteget fogsz nyelni.Ha maradni akarsz,nagyon lazára kell venned a dolgokat és ne érdekeljen.Tanulj meg mosolyogni,ha például kiveszi a fakanalat a kezedből,és csinálj mást.Az unokáknak vegyél másik plüssöket és mond meg ezeket odaadhatja a gyerekeknek ha jönnek.
2009. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!