Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párotok nektek sem csinál...

A párotok nektek sem csinál semmit a ház körül? Miért kéne egy férfinak kötelezően "disznóként" élni?

Figyelt kérdés

Ma válaszoltam egy kérdésre, amelyben leírtam, hogy a párom mennyire tisztaságot tart maga körül. Nyilván vannak bogarai ilyen, hogy két sor csempére lehet lépni az előszobában cipővel, felrúgni a szőnyeget nem szabad, ha morzsa lehull, viszi és kirázza a szőnyeget azonnal...

Oké nem mindig, minden helyzetben, de úgy alapjáraton...Ezenkívül naponta 2x biztos letusol, sosincs mosatlan ebéd után azonnal elmosogatja amit összemocskolt. Ilyen dolgok.

Ezen kívül ha úgy adódik kimossa az ingét, kivasalja, ha épp nem vagyok ott...Nem értem, miért baj ez? Neki is van két keze, megtudja csinálni...Miért kéne tetetnie a hozzáérthetetlent?

Szerintem az egész csak nevelés kérdése. És itt nyilván nem arról van szó, hogy én nem csinálok semmit a ház körül, de miért ne csinálhatna ő is valamit? Olyan alapvető, hogy a férfiak egész nap a focit kell nézzék a tv-ben? (na ez az amit a párom nem állhat:D)


2011. máj. 28. 13:37
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

"Nem baj, ellenben te elvárod hogy most egekbe magasztaljunk, milyen szerencsés vagy."

Ne haragudj de nem várom el, hogy az egekbe magasztalj. Ha ebből a kérdésből ezt vetted ki, akkor az olvasással is gondjaid vannak, a szövegértéssel pláne.

Az egyik kérdésbe letámadtak, hogy ilyen férfival nem tudnának élni, innen jött a kérdés, isten ments hogy felmagasztalj...az mért jó nekem?:-S

Ha csak ennyit tudsz válaszolni legközelebb inkább hallgass...

2011. máj. 28. 14:03
 12/42 anonim ***** válasza:
Az én párom mindent megcsinál, mosogat, főz, takarít, DE CSAK AKKOR, HA ÉN NEM VAGYOK OTT. Amikor megyek, akkor minden rám marad egyedül, és nem segít. Ettől már néha frászt tudnék kapni. Mondjuk az is igaz, hogy egész nap kint van az udvaron és pakolászik, próbálja helyzetbe hozni az udvart.
2011. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

13:51

Nem, nem úgy értettem, hogyha ott vagyok ezeket nem csinálja meg. Én szívesen megcsinálom ha ott vagyok időm van, az enyémmel együtt elfér. De ha tanulok vagy más dolgom van, esetleg megkérem, ezeket mind, megcsinálja, szóval nem, nem úgy gondoltam, hogy csak a jelenlétem nélkül és hogy ez csak "női munka".

2011. máj. 28. 14:06
 14/42 A kérdező kommentje:

Feltéve, hogy te magától értetődőnek tartod, hogy fát vágsz, füvet nyírsz, kifested a szobát, ha kell, megjavítod az autót meg a kávédarálót, ha épp elromlik.


Szobafestésre ott a festő, javításra az autó szerelő, tehát magától érthető...:D s akkor most kezdhetnénk, hogy a gombfelvarrás, varrás, főzés...ne menjünk el a végletekig(:

2011. máj. 28. 14:08
 15/42 A kérdező kommentje:

Ja, a két sor csempe engem is kiakasztott eleinte:D de különleges napokon megengedi, hogy az összeset letapodjam:D

Egyébként legtöbbször nálunk is úgy van, felosszuk ki mit szeretne csinálni. De alap, hogy ketten csináljuk.

Szóval erre irányul a kérdés, hogy egyeseknek miért az az alap, hogy a férfi NEM segít...:-S

2011. máj. 28. 14:12
 16/42 anonim ***** válasza:
Mert nekem valamiért jó érzés az, ha gondoskodom így róla. Mintha ösztön lenne vagy nem tudom.
2011. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:56


Füvet egy évben kb. 6 hónapon át kell nyírni, fát vágni esetleg télen, szobát festeni mondjuk 3-4 évente, az autó sem romlik el mindig és a kávéfőző sem.

Ellenben a házimunka mindennapos, mosni, főzni, vasalni, takarítani mindig kell, nem csak hébe-hóba.

A férjem is csak az általad felsorolt "tipikus" férfimunkákat végzi el( bár mosogatni néha szokott), de én nem várok többet, reggeltől késő délutánig dolgozik, én itthon vagyok a gyerekekkel és a női munkát elvégzem.

2011. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
20%

"Szobafestésre ott a festő, javításra az autó szerelő, tehát magától érthető...:D s akkor most kezdhetnénk, hogy a gombfelvarrás, varrás, főzés...ne menjünk el a végletekig(:"


Takarításra a takarítónő, stb.


Én örömmel megcsinálok minden férfimunkát a ház körül. Van belőle bőven. Cserébe ne legyen ELVÁRÁS az, hogy mosogassak, porszívózzak, stb. Viszont szívesen SEGÍTEK benne, ha úgy érzem, hogy szükség van a segítségemre.

2011. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Olvastam azt a válaszod. Nem kell, hogy disznóként éljen, de amit te a párodról írtál az nekem már idegesítően sok lenne. De ha neked, nektek jó, akkor minden szuper.

Azért a foci-nemnézést pl. díjazom :D

2011. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

"Szóval erre irányul a kérdés, hogy egyeseknek miért az az alap, hogy a férfi NEM segít..."

Persze, hogy alap. De ha leesik 2 morzsa, és rögtön rohan takarítani, attól én biztos falnak mennék :D

14:57 voltam

2011. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!