Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért vetik állandóan...

A szülők miért vetik állandóan a gyerekeik szemére, hogy "Semmit sem csinálsz"?

Figyelt kérdés
Az örökös, tipikus jelmondat a szülőktől, amit akkor is hajtogatnak, ha az nem igaz. De miért?
2011. máj. 28. 14:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
Hát én nem 6 évesen kezdtem részt venni a házimunkában, de ugyanúgy örömmel segítek, és például mosogatni kifejezetten szeretek, meg porszívózni, főzni, törölgetni. nem szeretem a koszt, ennyi
2011. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek, az én szüleim is olyanok, mint amit előttem leírtak. Sosem kellett segítenem, sőt mikor kicsi koromban még kifejezetten élveztem, hogy segíthetek, akkor félre lettem tolva, hogy inkább ne, majd ő (anyám) megcsinálja. Csak mert nehogy vmit rosszul csináljak. -.- Aztán olyan 13-4 éves korom táját feleszméltek, hogy hoppá, azért nem ártana valamit a gyereknek is csinálnia. Csak hogy akkor már hozzászoktam a kényelemhez, hogy mindent megcsinálnak helyettem, és bár takarítani, mosni, vasalni tudok, de pl főzni egyáltalán nem. Soha nem állított oda anyám maga mellé, hogy tanítson, neki egyszerűbb volt maga csinálni a dolgokat. Utána meg én vagyok a lusta dög, mert hát miért nem álltam oda 6 évesen anyám mellé főzőcskézni, szörnyű... :o

Egyébként meg a legtöbb szülő örök elégedetlen, az enyémeknek pl az se lenne elég a jó tanulmányi eredményeim mellett, ha eltartanám magamat, sőt őket is suli mellett, mert hát igen unják már a munkát, az se lenne elég, ha tanulnék, dolgoznék, itthon én vezetném a háztartás, mellette pedig egy mukkot ne szóljak nekik, de persze hagyjam meg a jogukat, hogy mindenbe beleszólhassanak. Sok szülő valami távoli bolygón él sajnos, és egy kutyának nézi kb a gyerekét. Apám is azt hiszi, ha ad pénzt a gyereknek, az a gyereknevelés. Azonkívül a kisujját se...

2011. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki gyereket vállal, és a gyereke már 14-15 éves akkor azért ne hárítsa rá a házimunka nagy részét. Persze, segítsen a gyerek otthon, egy 11-12 éves is be tud már ágyazni maga után, vagy kivinni a szemetet, meg ha a szülőnek épp nincs ideje akkor átvállalhatja, de azért az túlzás, hogy a gyerek semmit nem csinál. A normálisabbja tanul, ami szerintem olykor sokkal megterhelőbb mint egy munka.
2011. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!