Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom tartani az ígéretem,...

Nem tudom tartani az ígéretem, most mit mondjak?

Figyelt kérdés
egyik volt osztálytársam megkért, hogy fussak át neki egy cikket, ami angol nyelven van, mivel anglisztikás vagyok (1.éves). mondom hát biztos nem olyan hosszú, persze elvállalom. erre kiderült, hogy 20 oldal, föcis szaknyelven. Persze későn olvastam el hogy mennyire érthetetlen, mindig mondtam neki hogy peeersze, lefordítom. Most meg alig bírok vele. Elvileg mára ígértem neki, és a 2. oldalnál tartok. Ráadásul kedden vizsgám, arra is tanulnom kéne. ha hagyom a francba akkor ő kap egyest, ha ezzel szórakozok, akkor meg én fogok megbukni. Ajjaj!
2011. máj. 28. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell mondani őszintén, hogy ez most nem megy, nem gondoltad, hogy ilyen hosszú, mellesleg ő is megemlíthette volna.Az egyenes út mindig járhatóbb, mint a görbe.Ezt neki is meg kell értenie.
2011. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha csak most adta oda és most tudtad meg,hogy ilyen sok oldal és ennyire nehéz akkor egyszerűen mondd meg neki,hogy ne haragudj de ez kifog most rajtam mert nincs ennyi időm.
2011. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy már 1 hete elküldte, de vizsgáim voltak és nem nagyon volt időm/indíttatásom belenézni hogy mennyire nehéz..
2011. máj. 28. 17:14
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Vagy megmondod, hogy tul hosszu, nem erre szamitottal, vagy atfutsz rajta, leirod a fopontokat, odaadod neki, hogy dolgozzon O is rajta egy kicsit/tovabb. Meg szanj az osztalytarsadra egy orat, hogy megbeszselni mi az amit a fopontokon nem ert. Tobbet ne szanj erre, mert Te fogsz rosszul jarni. Szserencsetlen eset, de ez van.
2011. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi,szerintem megfogja érteni :)
2011. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj, de miért te oldod meg az ő problémáját???Ő nem képes rá?Neked is van elég gondod ahogy látom, nem kell még pluszba!Én ezt nem értem?!!!
2011. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

föcis szaknyelv. gondolom neked is úgyanúgy fordítanod kell mint bárki másnak.


énszerintem azzal van baj aki szerint az a természetes h csak úgy megkérek vkit és lefordít 20 oldalt.

2011. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Igaza van az utolsó(?) válaszolónak. Nagy baj van azzal aki megkér, hogy 20 oldalnyi nehéz szöveget lefordíts. Ez úgy kihasznál téged, hogy észre sem veszed. Nekem is mondták már, hogy segítsek fordítani. Csak az úgy volt, hogy a barátnőm az elvállalt szöveggel (amit pénzért csinált) nagyon rosszul állt,így mondta, hogy segítsek. Viszont a pénznek azt a részét ide is adta és persze el is vártam volna valamit érte, mivel úgy 30 oldalnyi szakszöveg fordítása helyett mást is tudtam volna csinálni. De te teljesen ingyen, vizsgaidőszak közepén el akarod vállalni hogy lefordítsd? Nem mellesleg a "barátnőd" szépen elfelejtette közölni, hogy 20 oldanyi szöveg, és nagyívben l.szarja, hogy vizsgaidőszakod van. Ez csak magának akar jót, te meg úgy buksz meg ahogy akarsz.
2011. máj. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Hívd fel, és mondd meg neki, hogy "B..szus, nem mondtad, hogy ez ilyen hosszú." Amúgy meg ollózza be google fordítóba, akkor kb. képet kap arról, hogy miről szól a szöveg.
2011. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

pontosan u. azt akartam írni, amit utolsó. ne szúrj ki magaddal. Továbbá az egy dolog hogy nem mondta, hogy 20 oldal, de nyilván tudta, hogy kiderül. Mit gondol rólad? Hogy akkor is lefordítod, ha 20 oldal a "cikk"??


Érzésem szerint jó lelkű vagy, különben magasról tennél rá és ide sem írtál volna, de azt is érzem, hogy ő finoman szólva a jó lelkeddel élt vissza. ha a kisujjad olt a kérés, akkor ne akarja az egész karodat.


..és ezt el is lehet mondani szépen kulturáltan, jelezve, hogy anglisztikás vag, nem pedig lúzer szakra jársz.

2011. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!