Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudjak a férfiaknak, hogy...

Hazudjak a férfiaknak, hogy végre meg tudjak egyet tartani?

Figyelt kérdés

Szüleim elég jól be tudták osztani mindig a bevételeiket, ennek eredménye lett, hogy van egy lakásunk, és volt egy balatoni nyaralónk, illetve egy autónk. Ez annyiban változott, hogy amikor édesapám 2006-ban meghalt, és mi megörököltük a nyaralót, azt eladtuk és vettünk belőle egy kertes családi házat, a maradékot pedig befektettem. A lakásunkat nem adtuk el, hanem kiadtuk. Másodszorra elég jó bérlőket sikerült találni, aki azóta is rendesen fizetnek. Én egyke vagyok, de nem azért, mert így akarták, hanem mert a testvéremet 15 éves korában elgázolta egy részeg autós. Én akkor 6 éves voltam, anyu pedig utána már nem lett terhes, pedig még fiatal volt. Kocsink most nincs, mert nem sok hasznát vennénk. Én egy ügyvédi irodában vagyok titkárnő, anyu már nyugdíjas. Az még hozzátartozik, hogy ezek az ingatlanok nem Pesten vannak, hanem két Veszprém megyei kisvárosban.

A probléma abból adódik, hogy ha az anyagi viszonyaim kiderülnek, akkor a férfiak azon nyomban elhagynak.

Csak az utolsót mesélném el, a többi majdnem ugyanilyen sztori. Szóval történt, hogy megismerkedtem egy férfival, és fél év után, amikor strandolni mentünk a Balatonra, felhívott a bérlőnk, hogy valamit meg akar velem beszélni. Mikor hazafelé mentünk volna, szóltam a barátomnak, hogy ne arra menjünk vissza, amerre szoktunk, mert a városban még volna valami elintéznivalóm. Míg én a bérlővel beszélgettem, ő a szomszédokkal. Azok persze elmondták, hogy a miénk a lakás, de nem ott élünk, hanem kiadjuk. Egészen hazáig nem szólt egy szót sem hozzám. Aztán azt mondta, hogy majd hív. Persze azóta sem telefonált. Én megkerestem, hogy mégis mi baja lett, erre elmondta, hogy egy ilyen "földesúrral" ő nem tud együtt lenni. Erre megkérdezte, hogy ha elmondtam volna már az elején, akkor is így reagált volna-e. Erre az volt a válasz, hogy jó lett volna, ha tudja, mert akkor nem áldozott volna rám fél évet az életéből. Szóval itt tartok, 30 éves vagyok, és nem tudok egy férfit sem megtartani a pénz miatt.

Volt már olyan férfi is akit csak azért szedtem fel, mert többje volt mint nekem, hátha azzal szerencsém lesz. Kedves fiú volt, megpróbálkoztam vele. De ő meg azért hagyott el, mert kevesellte azt, ami nekem van. Neki amolyan Paris Hilton gazdagságú lány kellett volna.

Én soha egyiknek sem dörgöltem az orra alá, hogy nekik mennyivel kevesebb pénzük, egyebük van. Nekem volt amire kellett, teljesen mindegy számomra, hogy a másiknak mennyi anyagi java van. Nem én tehetek arról, hogyha nekik csak olyan lakásuk van, amin hitel van. Mint ahogy arról sem, hogy ők nem örököltek, én sem akarta örökölni, arról meg nem tehetek, hogy a szüleim jobban gazdálkodtak. Szóval nem tudom, hogy mit tegyek. Hazudjam azt, hogy nekem is hitelből van minden? A barátnőim néha azt mondják, hogy nem értik, őket, nemhogy örülnének, hogy nem kell eltartaniuk. Amúgy ők is hasonló cipőben járnak, mindegyiküknek van valamije (lakása, kocsija), csak éppen pasija nincs a valamijük miatt.


2011. szept. 19. 09:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem értelek, szerintem kicsit rossz körökben forogsz.A gyerekeink is kaptak lakást, bankszámlát, nagyszülőktől örökölt lakások ki vannak adva, a barátok ami házunkat is látták, de még soha senki ezért nem hagyta el őket.

Az egyik lányom barátjának nem volt semmilye. de jó diplomát szerzett és jó állása lett. Az elején elfogadta, hogy a lányom támogatja az egyetem alatt,ma már eltartja a családot.

Normális ember azért nem hagyja el a másikat.MAx.aki beteges kisebbségi konfliktussal küzd.

2011. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%

mondjuk én nem hiszem, hogy ez a pénz miatt van, mert ezek nem akkora hatalmas vagyonok, amiről írsz.

más probléma nem lehetséges?

2011. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Az azért írtam, hogy a pénz miatt van ez. Mert a sokadik után már rákérdeztem, hogy mégis miért akar velem szakítani, és mindegyik azt mondta, hogy azért mert nekem több van mint neki. Más indokot egyik sem tudott mondani.
2011. szept. 19. 09:24
 4/40 anonim ***** válasza:
86%
Ez tényleg nem olyan kimagasló vagyon.Egy családi ház és egy lakás és egy autó.Nálunk több minden van,szintén öröklés miatt,mivel a szüleim mindketten egykék.Egy családi ház,két lakás (örököltük),mindkét helyen nyaraló,csak az egyik a Dunán a másik a Balatonon.Soha nem volt ebből gond,amikor párkapcsolatra került a sor.Nem is szabadna,hogy ez gondot okozzon.Rossz fiúkkal kezdtél,mivel ez nevetséges indok egy kapcsolat felbontására,ha valaki igazán szereti a másikat!
2011. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sem olyan nagy vagyon ez, ami miatt gáz lehetne. Szerintem inkább próbáld még az elején tudatni ezt a pasikkal, persze nem legelőször, de amikor már alakul valami. De szerintem emiatt nem lehet olyan nagy gond.
2011. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Én azt tapasztalom, hogy azok akik engem dobtak, azok utána olyannal jártak, ahol tényleg nem volt a lánynak semmije, és meg tudták mutatni, hogy ők a valakik. Ennyire uralkodni akarnak a férfiak a másik felett, anyagiakra gondoltam. Felettem meg nem tudtak ugye.
2011. szept. 19. 09:42
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez a titkolózás visszafelé sült el, arra gondolhatott hogy ti biztos full gazdagok vagytok, elég lett volna ha megemlíted ha arra terelődik a téma hogy van egy lakásotok kiadva,

De így hogy elmentek egy helyre és a szomszédtól tudja meg hogy a tietek a ház kicsit furcsa

2011. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Én nem titkoltam előtte, de nem miért kellett volna elmondanom, hogy kiadok egy lakást. Annak semmi köze a kettőnk kapcsolatához.
2011. szept. 19. 09:46
 9/40 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg az elején kellett volna elmondani. Csak én úgy gondoltam, hogy az anyagi viszonyoknak semmi köze két ember kapcsolatához. Mert nem azért vagyok vele legalábbis én mert van valamije, vagy nincs valamije, hanem azért mert amilyen.
2011. szept. 19. 09:51
 10/40 anonim ***** válasza:
90%

"Amúgy ők is hasonló cipőben járnak, mindegyiküknek van valamije (lakása, kocsija), csak éppen pasija nincs a valamijük miatt."


Na, ezt nem hiszem el!

Ne haragudj, de nem tudom elhinni sem neked, sem a barátnőidnek, hogy a lakásotok, meg a kocsitok miatt nincs párotok.


Szinte biztos, hogy más oka van, annak, hogy egyedül vagytok.

Ezt nem tudom így megmondani, mert nem ismerlek, de amit írsz az egy önbecsapás, és jó indok neked meg a barátnőidnek, hogy miért vagytok egyedül.


De, hogy nem ez az igazi oka, az tuti!


Lehet, hogy a jellemetekben van valami, ami taszítja a férfiakat.

2011. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!