Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom tartani az ígéretem,...

Nem tudom tartani az ígéretem, most mit mondjak?

Figyelt kérdés
egyik volt osztálytársam megkért, hogy fussak át neki egy cikket, ami angol nyelven van, mivel anglisztikás vagyok (1.éves). mondom hát biztos nem olyan hosszú, persze elvállalom. erre kiderült, hogy 20 oldal, föcis szaknyelven. Persze későn olvastam el hogy mennyire érthetetlen, mindig mondtam neki hogy peeersze, lefordítom. Most meg alig bírok vele. Elvileg mára ígértem neki, és a 2. oldalnál tartok. Ráadásul kedden vizsgám, arra is tanulnom kéne. ha hagyom a francba akkor ő kap egyest, ha ezzel szórakozok, akkor meg én fogok megbukni. Ajjaj!
2011. máj. 28. 17:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszi a hozzászólásokat! Elküldtem neki amit eddig össze tudtam szedni a szövegről, és megmondtam, hogy ez már annyira föcis nekem, hogy nem értem miről szól. De akkor ezek szerint nem csak nekem furcsa, hogy valaki 20 oldal lefordítására kéri meg a másikat.. Az a baj, hogy mindig ebbe a hibába esek. Kérnek valamit, én meg valamiért nem tudom azt mondani, hogy 'bocsi de nem.' pedig tudom, hogy ha megmondanám akkor egy kicsit neheztelne rám, aztán találna vmi más megoldást, így meg hogy elvállaltam hogy megcsinálom de mégsem vagyok rá képes, őt is rossz helyzetbe hozom. :( Nem akarok többet ebbe a hibába esni :(
2011. máj. 28. 18:08
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor ne ess, és neheztelni neked van okod, akinek cikket említett, nem 20 oldalt.

ha nemet mondasz, az nem jelent neheztelést sem ám... Legalább is nem automatikusan. Sokkal inkább az az üzenete, hogy nem lehet téged hülyére venni. ld egészséges önzés.


További jó tanulást!

2011. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

ahogy olvastam nem tudsz nemet mondani. hát tanuld meg.


már túlléptek azon h kóstolgassanak. következőre már pénzt fognak kérni.

2011. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez nem csak neked furcsa ez egyszerűen pofátlanság. Kíváncsiságból megnéztem egy fordítóiroda árait, oldalanként 3300 Ft a szakszöveg fordítása. Közöld, hogy féláron vállalod. :)

Én ezeket úgy szoktam kivédeni, hogy mielőtt igent mondanék megnézem miről is van szó és még így is van amikor belefutok dolgokba. Az, hogy kinek mit csinálok meg az meg függ attól, hogy mennyire komoly barát, van e kapcsolatunk vagy csak eszébe jutottam, mert kell neki valami. A barátaimnak megteszek dolgokat, de kihasználni nem hagyom magam.

2011. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Máskor ne ess ebbe a hibába. Értem, olyan természet vagy aki segíteni akar, és valahol jól esik, hogy megkérnek, bíznak benned, tartanak valakire. De hiddel ez is csak valameddig tart sajnos ( bár ne így legyen, hanem örök jó barátság). No mindenesetre legközelebb mielőtt igent mondassz szivedből bárkinek valamire, először legyél biztos benne, hogy látod mit is kell csinálnod pontosan, és akkor dönts. Nehéz lesz, ha esetleg nemet kell mondj, de még mindig jobb hidd el neki is és neked is, ha nem csinálod meg, mintha azt mondod hogy meg lesz és a végén ez van, ami most. Mindkettőtöknek jobb a nem időnként hidd el. Ebből az is kiderül ki akar kihasználni csak, és ki igazabb barát. Mert ha a nem miatt nem keres, akkor ....

Vigyázz erre, mert rátudnak szállni az emberek arra akit kilehet használni.

2011. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!