Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál tippeket? Spórolás

Adnál tippeket? Spórolás

Figyelt kérdés

Valószínűleg felvesznek egy igen hosszú egyetemi képzésre, nos én még nyaralni se voltam soha, így eddig nem tapasztaltam meg milyen az "igazi" élet. Albérletben fogok lakni, de gyakorlatilag annyi pénzt kapok majd, ami azt fedezi, + a rezsit, meg az alapvető létszükségleti dolgokat. Tehát lesz durván max 15 ezrem ételre. Most azt hagyjuk, hogy diákhitel, mert azt nem szeretném felvenni, a szakom mellett dolgozni nem lehet, szobatársat meg nem szeretnék, mert egy nagyon mini szoba, és tanulni megyek. Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt, de főleg családosoktól...nos én nem hiszem, hogy időm és energiám engedi majd, hogy naponta főzzek, meg hát talán az drágább is...Szóval szeretnék tanácsokat kérni, de minden téren, ami csak eszedbe jut. Gondolok itt takarításra, főzésre, rezsire. Hogy tudnék a lehető legjobban takarékoskodni? Mivel takarítsak, ami olcsó és jó is? Itt "alternatív" dolgokra gondolok, mert otthon megvettük ezeket, de nem költhetek több ezret tisztítószerre. Én meg szeretem a tisztaságot. Illetve tudnátok nekem olyan ételeket mondani, amik nem csak olcsók, de könnyen és gyorsan is elkészíthetők és lehetőleg "hasznosak" is? Hasznos alatt azt értem, hogy ne legyen pár hónap alatt óriási vitaminhiányom, ígyis eszem itthon zöldségeket naponta, de mindenféle vitaminhiányom van, nem túl erős az immunrendszerem úgyhogy vigyáznom kell. Ezeken kívül pedig bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadok, ami úgy gondolod hasznos egy "kezdő" egyedülállónak.


Köszönöm, hogy elolvastál!:) Kellemes napot neked!


21L


2011. máj. 29. 07:59
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy ide írtam, de úgy látom, hogy itt sok válasz jön, és nem tudom hova illene ez a legjobban. Kérem a moderátorokat ne rakják át!
2011. máj. 29. 08:01
 2/37 anonim ***** válasza:
86%

Hát...15 e Ft igen kevés megélhetésre, még akkor is, ha nagyon spórolni akarunk. Gyakorlatilag 500 Ft jut naponta. Én azt tanácsolom, ha nem is tudsz dolgoznia a tanulmányaid miatt legalább valami alkalmi rendszeres munkát vállalj pl. hetente 1-2x takarítást, kutyasétáltatást., stb...

A takarításhoz ecetet, fertőtlenítéshez hypo-t használj. a Pronto-t nagyon jól lehet helyettesíteni egy kis /olcsó/öblítőszerrel, amit vízben felhígítasz. viszont főzni olcsóbb, még ha csak magadra, akkor is. a babos, káposztás ételeket 3 napra is főzheted magadnak. Ha eszembe jut még valami ,írok.

2011. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos attól, hogy elmondjuk sokszor, még nem lesz több..ez van, ezt kell beosztani, ha 500ft/nap, akkor is. Nos, valahogy nehéz elképzelni, hogy kapnék közel alkalmi munkát, amire időm is lenne. De persze ha találok ilyet, azonnal elvállalom. Csak túl sok időt nem tudok majd abba se beleölni, hogy keresgéljek. Nyáron mindenképp dolgozni fogok, és azt félreteszem, de azt csak tartalékba, ha bármi plusz kiadás lenne, gondolok itt gyógyszerre és egyebekre...

Egyébként egy nagyon mini garzon rezsije kb mennyi havonta? Ezt csak azért kérdem, mert mi vidéken lakunk családi házban, és sok viszonyítási alapom nincs, pl. fával fűtünk és még sorolhatnám. Csak kb érdekel.

2011. máj. 29. 08:20
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

ami most eszembe jutott:

vízkőoldó helyett ecet (fürdőbe), bár ez időigényesebb mint a tisztítószer



Kaja?

Hát.... h így is vitaminhiányos vagy akkor nem ezen kellene spórolnod!!! (szerintem) : főtt tojás, főtt virsli, rakott krumpli...és itt kezdődik az hogy mit akarsz elérni: időt spórolni szeretnél, vagy pénzt? Mert én 1 adag bolognai spagettit is ki tudok hozni cc. 150 Ft-ból (alapanyagár)...ugyanígy vagyok a pörkölttel is ... bár vagy 30 -45 percembe telik...


Esetleg még úgy spórolhatsz, ha konvektoros lakást keresel, és suli után nem haza mész, hanem beülsz a könyvtárba (ergo addig sem kell otthon fűtened)


Mosásnál, ha előtte egy 1/2 napig beáztatod lavórba a holmiaidat, akkor hamarabb tisztább lesz, akár géppel, akár kézzel mosol... (kevesebb áram)


Nem tudom milyen albiba mész, de ha idősek az ablakok én azért le- vagy újra szigetelném szivaccsal Kb 400-500 Ft egyszeri beruházás...


...most csak ennyi jutott eszembe...

2011. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
25%
Pesten, vagy hol érdekel? (mert nem mindegy)
2011. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 kisnita ***** válasza:
100%

Szia!

Takarításhoz nagyon jó a citromlé és az ecet. Felmosni is lehet vele, mosogatni is, nagyon jól oldja a zsírt és csempéről a vízcsepp foltokat, tükröt is lehet vele takarítani, öblítő helyett ecet a mosógépbe, meg marad az élénk színe is a ruháknak.

Takarékoskodás: kisebb hűtőt vegyél amiben alul van egy pici fagyasztó és gyakran engedd le, ne hagyd eljegesedni mert zabálja az áramot. Minden csak akkor menjen ha tényleg használod, ne menjen éjjel a tv, stb. Zuhanyozz fürdés helyett! Főzz nagyobb adagokat egyszerre, tedd ki kisebb adagokra mikrózható ebédhordóba és pakold a hűtőbe meg a fagyasztóba. Szinte bármit le lehet fagyasztani ( a főtt krumplival vigyázz mert megbarnul) Mindig jól jön ha fáradtan mész haza csak előveszed be a mikróba és már ehetsz is. A kenyeret is le tudod fagyasztani ha marad, be grill-re rakod a mikróban olyan lesz mint a friss kenyér, ugyan így a zömlét kiflit, stb. Ha akció van nagy bevásárló központokban akkor vegyél többet és fagyaszd le!

Olcsó ételeket keress a neten, de általában a tésztafélék, tojásos ételek a legolcsóbbak.

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert! :)

2011. máj. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fözéshez pár tipp: ne minden nap fözzz, hanem csak hetente 2-3-szor, de akkot "fejleszthetö" ételeket.

Pl. megfözöl egy csonag tésztát, akkor ahhoz pár napig tudsz különféle izesitöanyagokat adni (dió, bolonyai mártás, sajt), fözöl paprikás krumplit, akkor másnap a tésztával lehet belöle krumplis tészta. Ha egyszerre nagyobb adagokat fözöl, akkor kevesebb idö és energia kell hozzá. Sok mindent le lehet fagyasztani is adagokban (gyakorlatilag amiben nincs krumpli, azt mindent lehet), akkor hétköznap hamar van fött ételed.

Ilyenkor olcsóbban tudsz zöldségféléket is venni, ezekböl lehet saláta (joghurttal, pici felvágottal, húsmaradékkal, sajttal föétkezésnek is jó), fözelék valami egyszerübb feltéttel (maradék pici húsféleség, száraz kenyérböl bundáskenyér, egy tojás megsütve), megpárolva tojással összesütve vagy tésztára téve olcsó (mert nem kell sok), és jó izü.


A takaritószerekként ecettel, mosogatószerrel és (nagyon kevés esetben szükséges) hipóval bövel ki lehet jönni, apróbb ruhafélék mosásához a hajsampon vagy szappan is megfelel. Ha géppel mosol, akkor mindig teljes adagot moss, mert egyébként feleslegesen fizetsz az energiáért.

2011. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Igazából a szakom 4 városban indul, nekem szinte majdnem mind1 hova megyek, mindenhol színvonalas. Még gondolkodom rajta, de Szeged és Pesten lenne ismerős, akitől tudnék havi 40ezerért bérelni albérletet. Szóval főleg Pest és Szeged. Sorrendet még módosíthatok.
2011. máj. 29. 08:26
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

15000 egy hónapra nem elég kajára.Nem írtad mennyit kapsz otthonról, azt sem, hogy a 15000-ből csak kaját kell venned, vagy mást is.Utazás, tisztálkodás,tanuláshoz cuccok is benne vannak-e.

Az én fiaim hetente hazajártak, 4 évig minden hétvégén mostam, főztem rájuk. Kajásdobozban vitték a heti adagokat, nem kellett mosószerre költeni, kevesebb vizet fogyasztottak.Így is nehezen tudtak megélni.Próbálj a szüleiddel beszélni, hogy csomagoljanak neked.

Egyetemen nemcsak a tanulás van, néha kell a szórakozás is, mert különben idegileg kikészül az ember. Arra is pénz kell.

2011. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%

na még eszembe jutott:


Ha lesz közeletekben pékárus (külön kis bolt) akkor sasold zárás tájékán, mert szoktak olyat csinálni hogy zárás előtt 1/2 órával 1/2 áron adják az aznapi pékárut... igaz kicsit száraz lesz meg szikadt is és már nem válogathatsz., de olykor jól jön másnap reggelire :)))

2011. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!