Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik még manapság normálisa...

Létezik még manapság normálisan működő házasság, kapcsolat 10-20-30-50 év után is?

Figyelt kérdés

Ahol nemcsak a külvilágnak játsszák meg, hogy boldog házasságban élnek, hanem valóban így van? A környezetemben mindenhol azt látom, hogy romokban a házasságuk, kapcsolatuk, már csak a gyerek, vagyon tartja őket össze, csalják összevissza egymást.

egyetlenegy olyan párt ismerek, ahol 22 év után, két gyerek mellett is működik a házasság.


2011. máj. 29. 09:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%
A szüleim több mint 30 éve élnek boldogan. Persze mint mindenhol, itt is voltak problémás időszakok, majdnem válás is lett belőle, de helyrehozták a dolgot, és boldogabbak, mint valaha.
2011. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Vannak rá példák. Például a szüleim házassága ilyen.
2011. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Létezik, de baromira kevés. Miért? Mert a legtöbb ember hírből ismeri csak azt a szót, hogy kompromisszum. Annyi az önző ember, hogy elképesztő... az ilyenektől mást nem is lehet várni, minthogy ha nem azt látja, hogy az ő akarata/kívánsága teljesül, továbbáll, ha van gyerek, ha nem.

A tévé, az összes média azt nyomatja a nőknek, férfiaknak egyaránt, hogy "mert ez neked jár". Az emberekbe beleneveli, hogy nekik lehet ezerféle igényük, elvárásuk, de azt a részt kihagyják, hogy kölcsönös.

Főleg a nőkbe nyomják ezt a maszlagot és mióta a nők ilyen ferdült módon a tudatukra ébredtek, több a válás, kevés pár tart ki egymás mellett élete végéig.

Ezt én nőként mondom egyébként. Régen is a nőnek kellett sokat elviselnie, elnéznie, megértenie, és szerintem legfőképp a nő hozzáállásán múlik egy házasság. A férfit lehet nevelni, jó irányba nevelni, de a mai nőknek erre nincs türelmük, keresik az igazit, aki majd problémamentes, rámegy az életük a keresésre. Akiről azt hiszik, ő lesz az, arra is ráunnak nemsokára, mert kiütközik, hogy az sem hibátlan, lehet lépni onnan is...

2011. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Itt vagyunk mi, soha nem volt válás a családunkban, büszke is vagyok rá, nagyon szégyellném, ha egyszer elválnék, de nekem van annyi eszem,hogy ahhoz megyek hozzá, aki tényleg az igazi és minden baromságért nem válok el.
2011. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
Én csak egyetlen házasságot tudok ami működik. A szüleimé. Körülöttünk mindenki válik vagy szimplán utálják egymást de együtt élnek. Szörnyű.
2011. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik!!! A titka az őszinteség, és tessék nyugodtan vitatkozni, de ki kell tudni békülni és nem ragaszkodni minduhg a saját igazunkhoz!!! TUDNI KELL MEGBOCSÁTANI ÉS LEGFŐKÉPP BOCSÁNATOT KÉRNI!
2011. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

Szüleim 32 éve házasok, az 5. évben anyu el akart válni, de akkor tesóm és miattam benne maradt a házasságba, apum sosem volt otthon és még alig vitt haza pénzt. Aztán eltelt pár év, apukám közelebbi munkahelyre került, és kisimultak a dolgok, mikor kamasz voltam, már akkor is jóba voltak, de miután kiköltöztünk én is, tesóm is, ezek totál szerelmesek, turbékolnak, és körbeutazzák egész Kelet-középnyugat Európát, szinte szét sem lehet őket szedni. Anyukám boldog, és ő is, apu is tolerálták a másik tökéletlenségét, türelmesek voltak a másikhoz, persze szoktak vitázni, mert anyumnak be nem áll a szája. Mi még csak 2 éves házasok vagyunk, de mi is megoldunk mindent, jó így. Nagyszüleim 56 éves házasok voltak, mikor papa meghalt. Mama annyira szerette, hogy ment is utána 1, 1,5 év múlva, látszott, már csak félember ő.

És igen, ahogy az előttem szólók írták: nem önzőnek, mindenáron önmegvalósítónak lenni, tudni megalázkodni a másik előtt, ha bocsánatot kell kérni, és tudni megbocsátani. És ez tényleg olyan jó!

2011. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én eléggé kiterjedt rokonságomban szinte csak jó házasságokat látok.

Mi 10 éve vagyunk együtt, még mindig szerelmesek vagyunk, pedig elég nehéz év áll mögöttünk, 1 gyerekünk van. Anyukámék 35 éve vannak együtt, öcsémék még csak 9. Van olyan dédi párosunk, akik 60 éve házasok, és van sok-sok 10-15 éve elkelt elkelt unokatesóm is :) Válásról a családunkban visszamenőleg sehol nem tudok. Remélem, nem is lesz.

2011. szept. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp az a titka a jó házasságnak, ha először leszűrik a felek, hogy a lángolás elmúltával is képesek-e egymást igazán szeretni, elfogadni egymást a jó és a rossz tulajdonságaikkal együtt, alapvetően egyetértenek-e fontos dolgokban, jól tudnak-e együtt működni a hétköznapokban. Sok házasság ott bukik el, hogy a szerelem az esetek többségében csak egy illúzió, ami hogyha elmúlik, hülyén nézünk, hogy mit keresek én emellett az ember mellett? Ilyenkor pedig jön az elhidegülés, veszekedés, megcsalás, végül a válás...


25 N

2011. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%
Létezik ,csak ritka .Főleg az idősebb generációnál ahol még nem érvényesült az emancipunci nő ,meg a fogyasztói társadalom ,minden eldobható vegyél újat azonnal, szemlélete. No meg az ember nem monogám állatfajta biológiai értelemben ,szóval nem az lenne a természetes ,hogy a férfiak egy nővel örök életükre lekössék magukat.Ez társadalmi vallási elvárás!Eszi a fene őket más nők iránt ,a változatosságra vágynának , ezt el kell nyomniuk ,vagy megy a stikában félreszex.. És ott van a statisztika, ugye :mennyi az esély ,hogy két olyan ember kerül össze adott térben és időben ,ráadásul úgy ,hogy mindkettő független hasonló korú és az egyiknek tetszik a másik és viszont, emellett még mindkettő toleráns és a fent említett hibákat ki tudja és akarja védeni? Szóval valahol a lottó 4-es szintjén van az esély.
2011. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!