Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elmondjam vagy ne?

Szerintetek elmondjam vagy ne?

Figyelt kérdés
Elég nagy probléma van, Húgom 17 éves én 22/F és most csütörtöktől ketten vagyunk itthon mert szüleink vidéken intézik a nagymamánk temetését :,( . Anyám ma este jön haza vonattal mert dolgoznia kell, és jövőhéten megyünk ki közösen a temetésre, húgom tegnap este elment bulizni a barátnőivel én persze elengedtem mert rendes vagyok és a párommal szerettünk volna kicsit kettesben maradni, ez minden szép és jó volt ma hajnali fél 6 körül felébredtem és húgom még sehol nem volt hívtam telefonon nem vette fel, mondom ez marha jó mert azt mondta hogy legkésőbb éjfélre hazajön mi meg persze elaludtunk akkor már. Ma reggel kb fél 7 körül betoppan a házba hát elég részeg volt még a cigi is bent volt a szájába persze meg is lepődtem mert úgy tudtam nem dohányzik, persze mondanom se kell hogy nem egyszer dobta ki a rókát aminek a takarításával kb 1 órája végeztem húgi most éppen alszik, bnőmet nem rég vittem haza. Most azon agyalok tanácstalanul hogy szóljak e erről anyámnak vagy ne, féltem a húgomat nagyon de ez már mindennek a teteje amit művelt, amint felébred el is fogok beszélgetni vele erről arról, de nem tudom hogy szóljak e az ősöknek róla. Mit tanácsoltok mit csináljak??? Bocsi hogy ilyen hosszú lett.
2011. máj. 29. 11:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne szólj róla anyukádéknak, csak a húgoddal beszélgess el.

Hogyha ez rendszeres, vagy az lesz, akkor viszont szólj a szüleidnek.

2011. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval.
2011. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj, intézd el vele te.

De többet így ne engedd el, mert úgy néz ki, hogy nem lehet benne megbízni.

Ha meg okos leszel akkor talán egy kicsit még zsarolni is tudod vele.

2011. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen én is ettől tartok hogy ez rendszeres lesz, de hát nem tudom, elbeszélgetni persze el fogok vele, szerencsére ő nem az a hisztis fajta, hogy most mindenért elfog küldeni a pibe, de hát sokszor hallottam vissza anyutol hogy nem a megbeszélt időben járt haza, mert aszért én hétvégente is járok dolgozni és elég sok mindenről lemaradok. De ez a részeges hazajövetel kicsit sok volt mert ilyen eddig nem volt hogy másnap még részeg volt. Na köszi hogy válaszoltál persze más válaszokat is várok.
2011. máj. 29. 11:16
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen a zsarolás is meg fordult a fejembe majd ha felébred akkor lesz beszélgetés.
2011. máj. 29. 11:17
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy páran le fognak pontozni, de nekem már az is furcsa, hogy valaki elmegy bulizni, mikor a család éppen egy elhunyt hozzátartozót gyászol. Még ha nem is volt jó a kapcsolat, akkor is egy rokonról van szó.
2011. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

11:21

Én pedig a látszaterkölcsöt nem csípem...

2011. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól a nagyi még nem fog feltámadni, hogy ő otthon marad.

Szerintem se mondd el a szülőknek. Nekem egyszerre a zsarolás jutott eszembe:D Lesz egy adu a kezedben, plusz ha nem mondod el még jófejnek is fog tartani, merthogy te vagy a világ legjobb bátyusa, nem mártod be a szülőknél, és remélhetőleg később nem akar csalódást okozni, hamár ilyen kedves voltál vele. És ha felkel a beszélgetés mindenképp... mondd el neki, hogy attól mert a haverjai beleugranak a kútba neki nem muszáj, nem kell azt csinálni amit mások is, mert belőle is egy hatalmas ribanc lesz, mint a mai fiatal lányok nagy többsége. azt meg talán nem akarja. Lehet, hogy még szexelt is valakivel...én a helyedben ezt is megkérdezném.

2011. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos hogy ilyenkor miért ment el épp bulizni, de hát meg ígérte meg minden és nagyon vágyott már erre, mégsem tilthattam meg neki. De remélem tanulni fog abból amit majd tőlem fog kapni, lesz itt fejmosás, mert meg jelent a barátja hogy meglátogatná mert tegnap nem vele ment bulizni pedig nekem azt mondta hogy vele fog menni, na mind1 én megmondom a magamét, anyáméknak nem fogok szólni erről, egyelőre.
2011. máj. 29. 12:08
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ellenkezőleg: szólnék a szülőknek is. A bibi az, hogy elsősorban ők a felelősek a húgodért, másodsorban (esetünkben) Te. A húgod még nem nagykorú, egyáltalán nem okés, amit csinált. Szerintem még most kéne belenyúlni valahogy a rendszerbe, mielőtt nagyobb baj lesz. (Bevallom, ahogy olvastam a soraid, komolyan azt hittem, hogy az lesz a vége, hogy a húgod egyáltalán nem került elő, sajnos az ismeretségi körömben ilyen is van. :( Szóval kizárólag az ő védelmében a helyedben leülnék a szülőkkel, elmondanám, hogy mi történt, és megpróbálnám megbeszélni, hogyan segítsünk rajta... Persze csak ha a szüleitek tudnák ezt értelmesen kezelni, és nem csak kapna pár pofont, aztán kész.


Megjegyzem, hogy szerintem se gusztusos dolog bulizni menni ilyenkor, bár a kérdés nem ez volt.

2011. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!