Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum rengeteget bánt engem,...

Anyum rengeteget bánt engem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hosszú lesz, de remélem azért lesz, aki elolvassa és ad vmi jó tanácsot.:)

25 vagyok, még szüleimmel élek. Nem élősködök rajtuk, beleadok a rezsibe, mosogatok, takarítok, néha én főzök.

Apuval nincs bajom, de anyu nagyon fel tud idegesíteni, előtte nem mutatom, de néha lefekvéskor elgondolkodom és sírok, lehet nagyon érzékeny vagyok nem tudom.

Gyerekkoromban sose vert meg, de sokat kiabált velem, pl. egyszer kedvenc játékomat összetörte dühből, akkor nagyon fájt, egy gyereknek azért ez sérelem.

Hogy felnőtt lettem, semmit se változott, nagyon bele akarna szólni az életembe, de én nem hagyom, s ez sokszor okoz összezördülést.

Van párom, akit nagyon szeretek, hétvégenként nálam alszik. Na anyunak ez is baj, minden apróságba beleköt, mindennek elmondja a háta mögött, előtte meg jópofizik. Mindig mondja, hogy nem lehetek ilyen hülye, hogy leragadok mellett, s ismerősi körében keresgél nekem pasit... Ő az első komoly kapcsolatom, nagyon szeretem, házasságot tervezünk, de erről még nem szóltam, mert meglenne a botrány. Nagyon nagyon fáj, hogy nem fogadja el, meg mondja ő adott magára annak idején, ilyen pasival szóba se állna... A barátom kedves, gyengéd, másokkal is barátságos, tanul és dolgozik mellette, nem link alak, megbízható, udvarias, nem iszik, cigizik. Minden ismerősömnek szimpi, csak anyunak nem.

Még sorolhatnám, amiért megharagszik anyum, ilyen aprsógág pl.: párommal étterembe ettünk, nem otthon, mikor ő főzött vacsorát. De nekem előtte erről nem szólt, honnan tudtam volna???

Most megint csak csekélységen veszekedett. A szobámba tette mindig a nagymamától kapott terítőket, ilyen pici hímzetteket. Már nagyon sok felgyülemlett. Mondtam neki szortírozom, s néhányat hagyok kint nálam, a többit bedobozolom, de majd nézze meg, hogy neki is megfelel-e így. Belement, minden rendben volt. MA felutaztam vizsgámra (most levelezőn is tanulok), erre felhív, csop.társaimmal kávéztam, annyira, de annyira égő volt!!! Kihallatszott az egész!!! Elmondott mindennek, sz@rházi, hálátlan gyereknek, mondta ne is jöjjek haza. Mondtam neki, még én kértem bocsánatot, h. mindent visszateszek akkor, ebből nem kell ügyet csinálni. De tovább ordítozott. A képemről meg égett a bőr, mert ugye kihallatszott a telből, persze félrementem, de az eleje akkor is. Hazaértem,halál fáradtan. Minden könyvem szanaszét dobálva a szobába. Mondta, azért tette, h. szortírozzak én is. Csak hogy én nem az ő szobájában tettem rendet a terítőkkel! A sajátomban!!! Egész délelőttöm a rendrakásra ment. Most meg anyu úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Apu hallgat, mint mindig ő soha semmibe nem szól bele.

Én már ezt nem bírom.:( Mit tegyek szerintetek? Én vagyok a hibás? Elrontottam vmit? A barátaimnak, a páromnak se merem elmondani a problémám, annyira szégyellem.:( És a csopotásaim mit gondolhatnak rólam? Egy szót nem szóltak, de biztos megvan a véleményük.:(


2011. máj. 29. 14:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést látva azt hittem, majd egy 12 éves kislány ír arról, hogy az anyukája bántja.

25 éves vagy, van párod, munkád, mégis mire vársz? Gyerekkorod óta mocsok veled az anyád, de te még mindig otthon élsz? Én ennek a tizedéért elköltöznék otthonról. Keress vagy csak magad, vagy a pároddal albérletet. Anyád nem fog megváltozni. Nem kell otthon laknod és többé el sem kell viselned. Segíts magadon!

2011. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
tegnap utaztam vizsgára, lehet van pár nyelvtani hiba is, bocs, fáradt vagyok...
2011. máj. 29. 14:50
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ideje költöznöd, a szüleidet már nem tudod megváltoztatni, csak te léphetsz.
2011. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csakhogy most lehetetlen lenne költöznöm. A sulim fiezős, az sokat elvesz a fizetésemből, nem tudnék mellette albit finanszírozni. A párom szívesen összeköltözne,de nem akarom ezt még, 1 éve vagyunk csak együtt, korainak tartom, meg szeretném a sulit megcsinálni, még 1 év van a mesterből.
2011. máj. 29. 14:54
 5/21 A kérdező kommentje:
Egy albi bérletet nem tudnék megoldani, így is nagyon szűkösen vagyok.:(
2011. máj. 29. 14:55
 6/21 anonim ***** válasza:
Próbálj elköltözni, akár a párodhoz akár ő vele. anyud furcsa, és ha megalázz akkor ne tűrd el. a pároddal meg nyugodtan beszéld meg, lehet hogy ő fogja mondani h költözzetek össze. Nekem apum elég sűrűn ivott nagyon szégyelltem titkolni próbáltam, a barátaim előtt mindig megalázott, a párom előtt ideig darabig tudtam titkolni, de hát apum akkor se kímélt mikor a párom ott volt. Így már teljesen kész voltam idegileg és a párom mondta, hogy költözzek oda hozzá. Két éve együtt vagyunk és együtt is maradunk.
2011. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor költözz össze barátokkal, vagy valami... 20ezerből kijön mindennel együtt egy szoba, ha keresel. Meg azért házasságról már beszéltek pasiddal, de a problémáidat nem mondod el és össze se akarsz vele bútorozni... érdekes.

Akkor szenvedj otthon, mást nem tudsz, anyád nem változik meg.

2011. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Van saját kereseted, már rég dobbantanod kellett volna.
2011. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Anyukádnak senki nem lesz jó amíg együtt laktok!
2011. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen, beszéltünk a házasságról, de még várnánk vele, legalább egy évet.

Lehet igaz, meglehetne oldani a költözést. Sprólnom kéne még inkább. Lehet ez lenne a legjobb, igazatok van.

Mondjuk, ha így lelépek, tuti örökre búcsút mondhatok a családomnak, akkora botrány lesz.:( Pedig én szeretem anyumat mindennek ellenére, olyan rossz ez az egész és nehéz is leírni.:((((((((((((((((((

2011. máj. 29. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!