Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki 80-90 között született...

Van aki 80-90 között született és még otthon lakik? Miért? Mit gondol a Pán Péter-szindrómáról? :D

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 19:51
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Na és akinek (ff) stabil (legalábbis szerintem) állása van ? Két félállás.
2011. máj. 29. 20:07
 12/30 anonim ***** válasza:
*otthonlétre
2011. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
77%
Én 82-ben születtem, az apámtól örököltem egy házat, aki kiskoromban meghalt. Abban lakom az édesanyámmal. Családom még nincs, ketten éppen fenn tudjuk tartani. Egyelőre jól megvagyok. Mivel késői gyerek vagyok, valószínűleg én sem fogom elsietni a családalapítást, főleg a mai viszonyok közt. Valahol olvastam, hogy épp a mi generációnk van rossz helyzetben, mivel nehéz az elhelyezkedés, emiatt nem is merünk, mi fiatalok családot alapítani, gyereket vállalni, többségünk inkább a karrierjét akarja kicsit felépíteni, élni akar, világot látni, stb., majd amikor már biztosabbak a körülmények, akkor jöhet a gyerek.
2011. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Miért törölték az előzőt?
2011. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Elég bénán határoltad be az életkort.. teljesen más 21-22évesen, de még 26évesen is, mint 30 körül..

Továbbá az is hülyeség, hogy egy 30-asnak már családja kell legyen.. nézz körbe, és meglátod, hogy ez eléggé kitolódott manapság legtöbb esetben az anyagiak miatt...

(Egy komoly párkapcsolatban, szülőktől külön élő 28N)

2011. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok, párom 23. Még iskolába járunk, jövőre diplomázunk. Ő is melózik nyáron, remélhetőleg én is fogok. A szüleinknél élünk, bár én több időt töltök náluk, hivatalosan is itt vagyok "albérletben". És nem Pán Péter szindrómánk van.

Neki jelenleg 0 Ft spórolt pénze van, nekem 20ezer. Elvették az ösztöndíjam, mert magasabbra húzták a határt, amit akkor sem tudtam elérni, ha orrvérzésig tanultam.

Ha lesz pénzünk, elmegyünk albérletbe, közös életbe kezdünk, amíg nincs, nem verjük magunkat adósságba.


Kérdező.. te nagyon el vagy tévedve a mai világban. Vagy esetleg te 90ben születtél, és már van munkád és saját lakásod?

2011. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem Pán Péter szindróma, hanem puszta pénztelenség, és praktikum a legtöbb családban. Bérből, és fizetésből két jól kereső szülő sem tudja önálló lakással "kistafírozni" a felnőtt gyerekeit. Néha még akkor sem, amikor a többgenerációs egymás nyakán élés, családi tűzfészekké változtatja az életüket. Ebből a szempontból, egy esetleges örökölt lakás sem jelent azonnali megoldást, mert annak is van egy fenntartási költsége.

A már kereső gyerekek, amíg nincs stabil párkapcsolatuk, praktikus okokból maradnak otthon. Részben megosztják a megélhetési költségüket a családtagok között, részben végre lehetőségük nyílik valamit megtakarítani a későbbi önálló életükre.

2011. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
96%
a legújabb marhaság ez a szindróma.inkább az áll háttérben,hogy nincs miből elköltözni,s ezért kényszerül több generáció együtt élni.
2011. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%
88-ban születtem, egyetemista vagyok, ha felvesznek mesterképzésre, akkor még 2 évig az is leszek. Albérletben lakok a távolság miatt, emígy meg otthon. Ha elvégeztem a sulit, nem lesz annyi pénzem, hogy saját lakásba költözzek. Nem tudom, hol fogok munkát kapni a szakmámmal, de ha otthon, akkor a szüleimmel fogok lakni addig, amíg nem tudok venni saját lakást. Mondjuk készülök rá, fizetem a lakástakarékosságit, szóval a szüleim is látják, hogy nem az a célom, hogy náluk dekkoljak még évekig. Sajnos kevés az állás, szinte minden szakmában, az árak csak egyre emelkednek, nehéz elhelyezkedni és megélni, nem egy 30 év körüli ismerősöm arra kényszerült, hogy hazaköltözzön, mert az albérletet nem tudja fizetni, saját lakást meg még nem tud venni, mert nem akar hitelt felvenni. Inkább az otthoni rezsibe fizetnek bele. Szerintem ez kevésbé gáz, mint hitelt felvenni és eladósodni.
2011. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
69%

Én 83- ban születtem lassan 6 éve nem élek otthon.

Most szervezek osztálytalálkozót bár már dolgoznak otthon laknak és nincs családjuk.

Férjem is 83-as.

2011. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!