Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetne az asszony, hogy...

Mit tehetne az asszony, hogy ne legyen vérontás a vége? Hosszú lesz, de örülnék a segítségnek.

Figyelt kérdés

Ismerősöm válik pszichiátriai eset férjétől. A férjét kényszerkezelésbe nem vonhatják, a gyógyszereit pedig nem szedi, tehát ez az út nem járható. Azért válik, mert többször rátámadott a feleségére (látlelet nem vehető, mert arra mindig ügyel, hogy ne legyen nyoma), törte már be a házablakokat, zárta már be a feleségét két lányukkal (12, 16 évesek) a házba. A válás elindítása óta az elköltözött az asszony a gyerekekkel az anyjához. De a férfi ott is gyakran rájuk tör. Rendőrség nem hívható, mert attól később csak még dühösebb lesz, illetve ha a sokadik alkalommal le is csuknák 1-2 hónapra magánlaksértésért, akkor szabadulása után csak még nagyobb balhét rendezne. Nem akar válni, semmit nem akar, csak hogy az asszony és a gyerekek vele maradjanak. De az újabb dühkitörések miatt nem lehet. Már azzal is fenyegetőzött, hogy az ő tette lesz a legnagyobb hírű gyilkosság a faluban. Nem normális. A bírósági tárgyalásról (válással kapcsolatos) is kiviharzott, meg közbeszólt, stb. A gyerekeket van hogy nem engedi haza, mikor átmennek hozzá láthatásra. A válás még folyamatban van, de valószínűleg sokáig el fog még húzódni. Az asszony fél, hogy megöli őt a férfi. (megjegyzem, nagyon esélyes) Ahogy halad előre a válás, a férfi egyre jobban kezd begőzölni. A rendőrség nyilván nem tesz semmit, mert vér nem folyik. Meg mikor kimennek, a férfi lenyugszik. Majd mikor távoznak, újra kezdi. Valószínűleg egy idő után a rendőrségnek is elege lesz a folytonos kihívásból. Nem tudom mit tehetnének.

Vett maguknak egy gázspray-t, de az is félő, hogy ha használja, akkor legközelebb csak még agresszívabb lenne a férje. Ez elég valószínű is, betegsége miatt. Félelem érzete nincs a pasinak. Nem tart kimondottan a rendőrségtől, börtöntől sem. Fura, mert tudja mikor kell abbahagyni a balhét, mégis nagyon elszánt.

Ami még fontos, hogy ha lezárul a válási procedúra, kifizeti az asszony a házrészt, akkor sem fog elköltözni, illetve ha eltiltják a gyerekektől, abba sem fog belenyugodni. Tehát ha a válás végéig kihúzzák épségben, akkor sem lesznek biztonságban. A rendőrök pedig tényleg csak akkor mozdulnak, ha vér folyik.

Kérlek ha eszetekbe jut valami, hogy mit tehetnének jogi, orvosi, vagy egyéb úton, írjátok meg! Bármi tanácsot szívesen várok.


2011. máj. 30. 10:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igen ez az, amikor előre azt mondja valaki, hogy az úgyse fog működni, meg se próbálom.

Egyébként aki gyilkossággal fenyegetőzik általában gyáva bármit tenni.

2011. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
az olyannak egy jó verés hiányzik és megtanulja a tiszteletet ha fogyi ha nem
2011. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Bemegy a nő az első kocsmába,diszkoba,rugby vlubba,bárhova, viszi a lányait is meg egy kis pénzt,nekem vannak olyan ismerőseim akik ingyért is bárkit szivesen laposra vernek,főleg ha ilyenről van szó. Amugy meg ha ennyire nincs mit tenni,én fognám a gyerekeket,és eltünnék,de ugy hogy SENKI ne tudja. A rendőrség meg kapja be,aztán amikor mennek helyszinelni a feleséget meg a két lányt,majd ingathatják a fejüket hogy jaj-jaj. Azzal a távoltartással is érdemes lenne próbálkozni.
2011. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat itt is, és e-mailben is. Tulajdonképpen nekem is csak ugyanezek jutottak eszembe, csak gondoltam mielőtt tanácsot adok neki, előtte megkérdezem, hátha valaki gondol olyanra is, amire én nem. Azt meg majd meglátjuk, hogy melyik tanácsot fogadja meg...
2011. máj. 30. 11:02
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyerekeket bántja vagy a házastársat a gyerekek szeme láttára, akkor már kötelesek intézkedni.

Az valóban igaz, hogy a "fenyegetően viselkedik" önmagában kevés, de a gyerekeket nagyon védik.

Érdemes lenne bemenni a rendőrségre és mind a feleségnek, mind a gyerekeknek (elég idősek már hozzá) bejelentést tenni, majd ugyanezt a gyámügyön megismételni.

VAN kényszergyógykezelés, de általában bűncselekményhez kötődően, hatóság rendeli el. Errefelé kéne elindulni.

Ha a gyerekek nyilatkozzák, hogy félnek tőle, nagyobb súllyal esik latba, mintha a feleség mondja ugyanezt.


Tudom, hülye a törvény, de sajnos így működik.

2011. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez eszembe se jutott, hogy a gyerekekkel próbálkozzon.
2011. máj. 30. 11:11
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia,mindig elcsodálkozok,ha ilyet olvasok.Igen is ki kell hívni a rendőrséget,a gyámügyön jelenteni kell,ott vannak a gyerekek és elmondják a bántalmazásokat.Már meg is van a láthatás megtiltása.A múltkor az iskola előtt vártam a lányomat,amikor arra lettem figyelmes,hogy egy nő kiabál,hogy hívjuk a rendőrséget.Többen odamentünk,a részeg apa akarta a gyereket elrángatni a kocsijuk elől,a kisfiú sírt és kiabált,hogy nem megy vele,a nő meg próbált az apával szép hangon beszélni.többször berakta a kisfiút a kocsiba,aztán többször kiszállította,hogy elmész az apáddal.A kisfiú továbbra is csak sírt.A nő ezután a gyerekkel együtt beszállt az autóba,a pali meg odament és elkezdte a kocsiból ütlegelve kirángatni,a kisfiú is kiugrott és az apjának ment.Mi hívtuk már előtte a rendőrséget.Aztán pár férfi odament,leszedték a nőről és megkérték,hogy most már üljön be a kocsiba és húzzon el onnan,mert már vagy fél órája ezt kellett volna tennie.De hát akkor megütötte volna a pali,mondta ő.Megkérdeztem tőle,hogy a zárat nem tudja esetleg a kocsiba lenyomni?Hát mi a fészekes fenéért nem kérte már előbb a láthatás megszüntetését,a kisfiú rettegett az apjától,láthatólag nem akart vele menni,a nő mi a rossebért hagyta,hogy idáig fajuljanak a dolgok?Érthetetlen!
2011. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A feleség hívja fel a nanét, kerese fel a gyámügyet lehet hogy egy anyotthonban elhelyezhetik, segithetnek a távoltartási megszerzésében.


[link]

[link]

2011. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!