Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, ha egy anya...

Normális az, ha egy anya megkérdezi a gyerekeitől, hogy "hány bőrt húztok még le rólam?! "

Figyelt kérdés

Röviden és tömören, mint minden nap, ma is nagyon feszült állapotban van/volt az anyukánk, amit általában rajtunk vezet le. (Hárman élünk még itthon a négyből gyerekek) Ma a legkisebb öcsém, alig 8 éves, megkérdezte, hogy "Anya, ma mi lesz a vacsora?" mire Ő magából kikelve kezdett el dobálózni sértő szavakkal, mint, hogy miért nem szúrjuk le inkább egymást a nagy késekkel, sokkal egyszerűbb lenne minden, illetve a "hány bőrt húztok még le rólam?" kérdés.

Normális, hogy így bánik velünk? Az meg a másik, hogy sokszor említi, semmire se fogjuk vinni, segédmunkások is kellenek, stb... (Én négyes, egyik öcsém kiváló, másik öcsém szintén jó tanuló, pedig még csak elsős... mind a hárman 14 év alattiak vagyunk.)


2011. máj. 31. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk is mondta már ezt anyám, bár mi már nagyok vagyunk. De nem, nem normális. És sajnálom, hogy egy ilyen nőre kényszerültök. Valahogy bírd ki felnőtt korodig, tudom, nehéz így, hogy az emberrel állandóan éreztetik, hogy csak egy kolonc, és elveszik teljesen az önbizalmát, nálunk is ez volt, de valahogy kibírod. Aztán éveket tölthetsz azzal, hogy valahogy leküzdöd anyád rossz nevelését, a sok gátlást, én is így vagyok 19 évesen. Egyébként valami gond is lehet anyukád fejével, ez a késes dolog nagyon durva. Ismertem olyat, aki megölte a saját anyját, a saját lányát, majd öngyilkos lett, hát gondolom ő is ilyeneken törte a fejét. :( Ha pedig fáradtság neki vacsorát csinálnia, csinálj te valami az öcsédnek, segíts neki kicsit, hátha megenyhül.
2011. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úristen ilyenekt mondani :O igazából ez a késes dolog még abszurdabb... :S
2011. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagy átok az ilyen hozzáállás, én is állandóan ezt hallgattam otthon (mármint, hogy semmire se fogom vinni, most itt vagyok egyetemen, mérnök informatikusként, négyes átlaggal...). Ha nem omlotok össze az állandó negativitás alatt, hanem "csakazértis megmutatom" hozzáállást alakítotok ki magatokban, és összefogtok, még hasznot is húzhattok belőle: szoros testvéri kapcsolat, és sok későbbi pofon elől térhettek ki az életben, ha már most megtanultok küzdeni. Csak kitartást tudok kívánni!
2011. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva már, nincs kizárva hogy teljesen be fog kattanni, feszült ideges, nem piheni ki magát ez itt a nagy probléma.
2011. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván volt ma valami munkában, ami nagyon felidegesítette. Nem rajtatok kéne levezetni, de hát ilyenkor sokszor mond, tesz olyat az ember, amit nem is gondol komolyan.

Amennyire tudtok próbáljatok neki segíteni. Pl megterítetek mikor kész a vacsora (közben ő ül, pihen), mikor mosogat valamelyikőtök megy és törölget neki. Ha van leszáradt ruha, elpakolhatjátok helyette. Apró kis házimunkák, amit már ti is simán meg tudtok csinálni. Biztosan jól fog neki esni, hogy látja van sok "kis" segítő keze.

Amúgy egyedül nevel titeket? Mert akkor meg pláne jó ötlet a "segítsünk anyának a házimunkában" program.

2011. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Durva, de sajnos nem ritka eset. Egy dolgozó nőnek iszonyatosan sok munkája van. Gondolj bele, nyolc órát dolgozik, aztán várja az otthoni műszak, a munkahelyén benn tartja a főnök túlórázni, és ha nem akar maradni, azt mondja neki, kirúgja. Akkor ott maradtok egy fillér nélkül.

Tudom, hogy a suli is nehéz, de igyekezzetek neki segíteni, amennyit tudtok. Egy anyának minimum napi 12 órás a munkaideje mindennel együtt, és hétvégén sincs pihenése. Próbáljátok meg megérteni, és ha látjátok, hogy fáradt, akkor segítsetek neki, ne a vacsorát kérdezzétek.

2011. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, apuval nevel minket együtt (bár ő folyton dolgozik, alakítgatja a házat itt, ott, stb.) Próbálok segíteni, de csak a szemrehányást kapom, hogy rossz. Ha nem magára akarja vállalni a munkákat, akkor viszont mindent rám hagy, az öcséimnek meg szószerint kiny*lja a seggét, amikor nem ideges rájuk. Ha meg minden munkát magára vállal, akkor nem engedi, hogy átvegyek tőle valamit, mert "menjél csak a számítógépedhez, az a barátod" amikor a gépen csak tanulok, vagy a barátaimmal beszélgetek sulin kívül is.

Az meg a másik, hogy vagy azért ideges a sulival kapcsolatban, mert "sosincs házi, de jó nektek" vagy "aha, te persze mindig tanulsz"... nem értem :(

Már-már azt fontolgatom, hogy elszökök, vagy minimum középsuli után elköltözök (addig pedig diákmunkát végzek).

2011. máj. 31. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!