Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem ezt túl?

Hogyan éljem ezt túl?

Figyelt kérdés
Több év után szakítottunk a párommal. Jövő héten költözök el tőle,és nem tudom,hogyan engedjem el. Én még mindig szeretem,együtt terveztük a jövőnket,de ő viszont most elbizonytalanodott,ezért döntöttünk a szakítás mellett. Mondogatja,hogy neki is nagyon nehéz lesz,és tegnap láttam,hogy könny szökött a szemébe amikor erről beszélt,sőt még azt is felhozta,hogy ki tudja,az is lehet,hogy még összejövünk. Mondtam neki,hogy ne mondjon ilyet,nem kelthet bennem reményt,mert akkor állandóan csak reménykedni fogok,és nem tudok majd tovább lépni. Napok óta csak sírok,nem eszem,és szinte egész nap csak fekszem. Hogyan szedjem össze magam? Állandóan csak ő jár a fejemben,és elképzelni sem tudom milyen lesz nélküle. :(
2011. jún. 1. 12:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
2011. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Hát ha már valaki elbizonytalanodik,az elég gáz... :/
2011. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
erre sajnos nincs gyógyszer. mondahatnék most hülyeségeket, hogy jön más, de akkor gondolom földhözvágnál valamit, hogy de neked nem kell más. az első hét borzasztó.. a második borzasztóbb, a harmadik héten már csak lebegsz.. de egyszercsak azt fogod észrevenni, hogy már nem sírsz. fáj, de már nem zokogsz. nekem az volt a furcsa, hogy önálló gondolataim születtek. nem voltam másra utalva, nem adhattam jobban más véleményére, mint a sajátomra, nem volt kiére. lassan újra te leszel. próbáld úgy nézni a dolgot, hogy mi fáj, az, hogy ő nem lesz benne a mindennapjaidban, az, hogy egy megszokott élet felborul, vagy a tudat, hogy egyedül vagy? ha megpróbálod szétcibálni őszintén a dolgokat magadban, lehet, hogy nem ő maga lesz az első helyen.
2011. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Sehogy, ezt végig kell csinálnod.

Én is voltam így, két hetet gyakorlatilag végigbőgtem, és nem ettem (pontosabban egy vagy két szelet toast kenyeret egy nap, de azt is úgy erőszakoltam magamba).

De aztán jobb lett.

Adj időt magadnak! Abszurd, de át kell élni az ilyen fájdalmat is. Utána jobb lesz.

2011. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
És mi van akkor,ha én már végre eljutnék a továbblépés szintjére,de mondjuk 2 hónap után ismét megjelenne?
2011. jún. 1. 12:50
 6/26 anonim ***** válasza:

Ha valaki azt mondja egy szakítás után, hogy 'lehet még összejövünk', akkor az egyenlő azzal, hogy esélytelen, hogy összejöjjetek.

Elbizonytalanodott, ahogy írtad több évig voltatok együtt. Valószínűleg nem tudja már, hogy mit is szeretne tőled vagy a közös jövőtökkel. Változásra vágyik, élni akarja az életét, stb.

Amint túllépsz rajta és elfelejted, te sem fogsz arra gondolni, hogy összejöhettek még valamikor, bármikor, talán!

Menny el bulizni, barátokkal; kapcsolódj ki, keress valami hobbit, ilyesmi.


Sz@r érzés, ha valaminek vége van, de változtatni úgy sem tudsz rajta. Ha az egyik fél nem akarja, akkor nincs értelme küzdeni.

2011. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Na, ez amit nagyon gyorsan felejts el!!

Ez én exem is ezzel etett, hogy engem szeretett a legjobban, meg sose fog elfelejteni, meg egyszer majd újrakezdjük, csak össze kell szednünk mindkettőnknek magunkat, meg majd két év múlva találkozunk,meg blablabla..sok b@romság...meg sírt, meg teljesen kivolt,aztán másfél hónapra rá összejött egy másik csajjal.

És itt véget ért a dolog, én is reménykedtem, és sose voltam olyan rosszul mint akkor, 10 kilót fogytam 2 hónap alatt, meg hasonló jó dolgok, én sem tudtam enni, egyfolytában hányingerem volt a gyomoridegtől, sírógörcsök, dühkitörések, én is csak feküdtem, vagy aludtam, vagy átbőgtem az éjszakákat, vagy 3 hónapig ment ez.NEM ÉRTE MEG!

Nem kell elhinni, hogy majd akar még tőled valamit, persze tudom, hogy "ő nem olyan" az enyém se volt olyan, és mégis.

2011. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem akarom én ezt komolyan venni,mármint a "ki tudja,egyszer talán még összejövünk dolgot",de miért kellett ezt mondnia,most akkor majd állandóan ez fog visszhangozni a fejemben,és ebbe fogok beleőrülni.
2011. jún. 1. 13:05
 9/26 teglaalatt válasza:
Hát ha nem akarsz továbblépni, még ne kezdj bele. Tegyél meg mindent, hogy együttmaradjatok, ragaszkodj hozzá foggal körömmel, és ha utána sem jön össze, majd akkor lesz időd azon gondolkodni, hogy hogyan tovább. Minden kapcsolatban vannak lépcsőfokok, és néha a következőre lépésnél bizonytalanodunk el. Ilyenkor jó ha valamelyik fél jobban erősködik... Vigyázz, ne kelljen öt év múlva azon gondolkodnod, hogy 'meg sem tettem mindent érte' és kitudja mi lehetne...(abból indultam ki, hogy elbizonytalanodott a párod)
2011. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ronda dolog így etetni valakit, már bocsi.

Egy kicsit olyan amit leírtál, mintha te egy téli cipő lennél ezért most berak a szekrénybe, majd ha megint kellessz akkor elővesz.

Sajnos ezt az időszakot csak átvészelni lehet. Barátnőzz, sétálj sokat, ha süt a nap, hallgass vidám zenét!

Esetleg szerezz egy cicát.

Csinálj bármit amitől endorfin szabadul fel!

Újra kell építened az életedet. Nehéz, de nem lehetetlen!

Kitarás! én szurkolok neked!

2011. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!