Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem ezt túl?

Hogyan éljem ezt túl?

Figyelt kérdés
Több év után szakítottunk a párommal. Jövő héten költözök el tőle,és nem tudom,hogyan engedjem el. Én még mindig szeretem,együtt terveztük a jövőnket,de ő viszont most elbizonytalanodott,ezért döntöttünk a szakítás mellett. Mondogatja,hogy neki is nagyon nehéz lesz,és tegnap láttam,hogy könny szökött a szemébe amikor erről beszélt,sőt még azt is felhozta,hogy ki tudja,az is lehet,hogy még összejövünk. Mondtam neki,hogy ne mondjon ilyet,nem kelthet bennem reményt,mert akkor állandóan csak reménykedni fogok,és nem tudok majd tovább lépni. Napok óta csak sírok,nem eszem,és szinte egész nap csak fekszem. Hogyan szedjem össze magam? Állandóan csak ő jár a fejemben,és elképzelni sem tudom milyen lesz nélküle. :(
2011. jún. 1. 12:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kérdező és sorstársai!


Tudom, hogy most nagyon nehéz nektek, de tényleg van kiút!

Majdnem két éve ugyanez megesett velem is. Az én volt barátom is sírt, mondta hogy nagyon szeret, meg talán egyszer még újra együtt leszünk. Nekem az első három hónap maga volt a pokol. Én is azt kérdeztem, tényleg jobb lesz-e később. Nekem a zenehallgatás, a barátok, meg a macskám segített nagyon sokat. Végleg akkor dolgoztam fel, amikor a húgom fényképen megmutatta egy külföldi ismerősét, aki irtó helyes volt, és megígérte, ha Magyarországra jön, bemutatja. Végül erre nem került sor, de rajtam a puszta létezése is sokat segített. Aztán gyökeresen megváltozott az életem, kezdett minden jóra fordulni, kijutottam külföldre ( már régóta terveztem) aztán visszajöttem, és új egyetemre mentem. Abban a városban ismertem meg a jelenlegi páromat, akitől mindent megkapok amit az extől nem.


Én ugyanúgy sírtam, ugyanúgy reménykedtem, hogy újrakezdjük. Ma meg már nem értem miért voltam érte annyira oda, és ha most jönne vissza hozzám, már nem akarnám, akkor sem ha egyedülálló lennék. Nem haragszom rá, csak végleg túlléptem rajta. Remélem az én történetem erőt ad nektek.

27/N

2011. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Kedves szenvedő lányok! Nekem egy praktikus tanácsom van, ami hasonló helyzetben bejött a lányomnak is, és bár nem a saját tudományom, ennél jobbat nem tudok javasolni.

A koplalva, fekve zokogás a lehető legrosszabb megoldás, eltekintve attól az apró haszontól, hogy az ember szinte észrevétlenül lead néhány kilót.

Az ilyen nagy drámákat úgy kell túlélni, ahogy a szenvedélybetegek az elvonókúrát. Ugyanolyan iszonyatosan sz@r is lesz. Az elején.

Tudatosítani kell magatokban, hogy ennek a kapcsolatnak vége. Az életnek viszont még nincs.

24 órát kell kibírni, hogy ne hívd, ne írj neki, ne olvasgasd a korábbi üzeneteit, leveleit, ne nézegesd a képeit sem papíralapon, sem monitoron. Ne ellenőrizd naponta százszor, hogy mit ír ki a közösségi oldalaira, és töröld, vagy tiltsd le msn-en. A barátnőidet pedig kérd meg, hogy ne beszélgessenek róla veled. Ha teljesen gépiesen is, de végezd el a napi feladataidat, hogy kénytelen légy mással is foglalkozni, mint a fájdalmaddal.

Ha eltelt az "elvonókúra" első 24 órája, megdícséreheted magad a kitartásodért, még akkor is, ha utána sírva alszol el.

És megint csak 24 órát határozz el; újra csak ennyit kell kibírnod, ugyanígy. Az első hét végére, még nem lesz sokkal jobb, de már nem sírva alszol majd el.

Aztán elmúlik a 2., 3., hét.

És egyszer csak eszedbe jut, hogy ezer éve nem csaptatok egy igazi csajos estét a barátnőkkel, szörnyen néz ki a hajad, el kéne menni velük a strandra, mert csokibarnán sokkal jobban nézel ki, és...

És lassan, gyógyulni kezdesz.:-)))

2011. jún. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor az önsajnálat miatt borul ki az ember. Nem is biztos, hogy azt a pasit sajnáljuk annyira, hanem a megszokott helyet, hétköznapokat. Azt, hogy elvárt dolog egy huszonévestől, hogy kapcsolata legyen és ennek a társadalmi elvárásnak újra nem felelünk meg.

Az embernek biztonságot ad, ha valaki ott van az oldalán. Ilyenkor nevessük ki magunkat, hogy ebben a pasiban bíztunk?

Szerintem az billenthet ki a fájdalomból (ugyanúgy, mint a halált, a szkítást is meg kell gyászolni, túl kell tenni magunkat), ha azt mérlegeljük, mi az, amit nem tehettünk meg a volt párunk oldalán. Mint ahogy pl. az előttem szóló is írta, hogy már régóta akart külföldre menni. De lehet ez egy hobbi, barátnőzés vagy strand is. Ha mérlegel az ember, akkor kiderül, mennyire úzsba is volt kötve!

Engem is az lendített át egyébként, amikor a nővérem megkérdezte, hogy lenne-e kedvem elmenni vele délután szórakozni, majdnem lekéstük a buszt, de a programnál találkoztam egy régi ismerősömmel ...

2011. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

először is: BARÁTOK

legyél velük, amennyit csak tudsz! menjetek el mindenfelé szervezzetek programokat. sokkal többet segít mint gondolnád!

2011. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
00:31- nek maximálisan igaza van a terápiát illetően. Nekem is ez a taktikám, ha valami iszonyúan fáj. Mindig csak a következő percet, órát kell túlélni. Nem kell arra gondolni mi lesz holnap, arra elég lesz holnap. És akaraterővel meg lehet tenni, hogy ne süppedj bele az érzéseid tengerébe, hanem tudatosan, akár hangosan mondd magadnak, hogy ez a történés az életed egy része, ebből tanulhatsz, valamiért pont ÍGY kellett lennie. Pont így jó, mégha most nem is érzed. Ha erre koncentrálsz, meglátod hamarabb elmúlik, mintha sajnálod magad hónapokig. Persze kell az is az elején, de ne túl sokáig csináld, mert csak magadnak ártasz. Arra is gondolhatsz, mik voltak azok a tulajdonságok amit nem szerettél benne, és örülj, hogy mostantól ezeket nem kell elviselned. Kitartás, sok szép dolog vár még rád az életben, és ha ezt kibírod, csak erősödsz általa. 37/nő
2011. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Túlélted?
2017. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!