Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, hogy folyton...

Elegem van, hogy folyton beleszól az életembe. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nagyon öszevesztem anyummal és érdekelne a véleményetek.

Még mindig úgy gondolja, hogy 5 éves vagyok és neki kell elrendezni mindent és irányítani az életem.

Fél éve nem találok munkát, folyamatosan küldöm az önéletrajzaimat és érdeklődök ismerősöknél, de mégsem jön össze. Bár biztos vagyok benne, hogy nemsokára lesz mert addig nem adom fel. (És már végre szeretnék elköltözni itthonról)

Anyu következővel talált meg " Aki tényleg dolgozni akar, az talál munkát és hogy már nagyon unja, hogy engem kell eltartania én meg nem csinálok semmit és a hozzáálásommal van a baj... ő már ennyi idősen...."

Azt mondta induljak el az önéletrajzommal és menjek el minden nagyobb-közepes vállalathoz hátha akad munka."

Mondtam neki, hogy ezt felejtse el nem fogok házalni munkáért olyan helyere, ahol nem is hirdetnek, illetve azért van az internet.

Ő erre azt reagálta, hogy ilyen hozzáálással ne csodálkozzak, hogy nem találok munkát.

Ti erről mit gondoltok?

(24/N; Közgazdász diploma; Nincs munkatapasztalat)


2011. jún. 1. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen munkákat keresgélsz? Csak közgazdasági jellegűeket (tehát ami a diplomádba vág)?
2011. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem se házalj, hozzánk is szoktak beesni így, a HR-s teljesen ki van bukva tőle.

Ne add fel, fogsz találni munkát. Anyud meg biztosan tudja (ha néz/hallgat híreket), hogy a gazdasági helyzet még mindig nem túl jó, sok helyen még most is létszám-stop van (nálunk is).

Gondolom voltál gyakorlaton valahol, oda nem tudsz visszamenni? Meg szoktak lenni ilyen állásbörzék is, nem tudom pontosan hol és mikor, de azt is érdemes lenne megpróbálni!

23L

2011. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van. Csak az interneten keresni munkat, az lustasag. Azt hiszem, Te ugy gondolod, hogy a "hazalas"sal le lennel nezve. Nincs munkatapasztalatod, nagyon nem valogathatsz. A munkaert erte kell menni, nem fog bekopogni, "Hej, van kedved dolgozni egy kicsit". Sokan kaptak mar munkat ajtozassal, onkentes munkabol. No, de olvasva irasod, ez alattad lenne.
2011. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elsősorban igen! (Megszenvedtem ezért a diplomáért) De már kezdem belátni, hogy más munkát is néznem kellene mert már nem sokáig bírom ki itthon.
2011. jún. 1. 14:12
 5/15 anonim ***** válasza:
A munkák 80% nincs meghirdetve, ez a rejtett munkaerőpiac. Anyukád jó tippet adott, miértne házalnál? Nincs abban semmi. Én is így találtam. Hívogathatsz is vállalatokat. Elmondod ki vagy, mi a végzettséged és érdeklődni szeretnél van-e vagy lesz-e a közeljövőben munka. Kérdezd meg beviheted-e személyesen az önéletrajzod(így lesz alkalmad személyesen beszélgetni), ha nem küldd emailbe.
2011. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Mondtam neki, hogy ezt felejtse el nem fogok házalni munkáért olyan helyere, ahol nem is hirdetnek, illetve azért van az internet. "


Pedig érdemes beküldeni olyan helyre is az önéletrajzodat ahol még nem keresnek embert, de tényleg erre van az internet, nem házalni kell a kinyomtatott önéletrajzoddal.


Egyébként nehéz lesz most nyáron, nekem is alig volt interjúm ebben az időszakban. Szeptembertől van nagyobb esély.

A másik ilyen időszak a december, én december elején jöttem haza külföldről, azonnal szétküldtem az önéletrajzomat, de vissza se jeleztek. Január első munkanapján meg még délelőtt több interjúra megbeszéltem időpontot.

2011. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok visszamenni a gyakorlati helyemre. Sajnos létszám-stop van.
2011. jún. 1. 14:14
 8/15 anonim ***** válasza:

próbálj meg gyárakat megkeresni,soknál van felvétel úgy,hogy nem is hirdeti a neten.ki tudja,hátha kifogsz valami jót!

írsz egy listát,a lehetséges jelöltekről,rászánsz egy napot,és sorban végig mész!

anyukád is legalább megnyugszik,mert látja hogy megpróbáltad,nem a te hibád,hogy most épp sehol se keresnek embert!

sajnos nem mindegyik szülő tolerálja ha otthon van a gyerek,nagyon sokan még a legszarabb munkába is belekergetik,csakhogy ne legyen otthon.

egyik barátnőm is friss diplomás,de a tescoban pénztáros...

2011. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Nyelveket mennyire beszélsz? Mert ebben a szakmában angol + egy nyelv nélkül nehéz elhelyezkedni. Ha jól tudsz, akkor van esélyed, de ha a diplomához kötelező nyelvvizsgád épphogy megvan (esetleg lovári vagy hasonló), akkor érdemesebb lenne egy évre kimenni, akár bébiszityónak.
2011. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez butaság:xD.Én is akarok dolgozni,már mindent elvállalnék,de nem vesznek fel sehova(2,5 éve munka nélkül vagyok,közben 13 hónapot jártam egy tanfolyamra).Szinte minden nap járok a munka ügyi kp.-ba,adok be önéletrajzokat,voltam többször próba munkán,de még csak vissza sem hívtak.örülnék már egy takarítói állásnak is ,de sehol semmi.

Gondolom te is így vagy vele,hogy minél előbb szeretnél már dolgozni,hogy önálló élete tudj kezdeni.

Nekem két gyerekem van,nem jó mindenre azt mondani,hogy nincs.....és én akarom,nekem kell nekik mindent elő teremteni.

2011. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!