Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, hogy folyton...

Elegem van, hogy folyton beleszól az életembe. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nagyon öszevesztem anyummal és érdekelne a véleményetek.

Még mindig úgy gondolja, hogy 5 éves vagyok és neki kell elrendezni mindent és irányítani az életem.

Fél éve nem találok munkát, folyamatosan küldöm az önéletrajzaimat és érdeklődök ismerősöknél, de mégsem jön össze. Bár biztos vagyok benne, hogy nemsokára lesz mert addig nem adom fel. (És már végre szeretnék elköltözni itthonról)

Anyu következővel talált meg " Aki tényleg dolgozni akar, az talál munkát és hogy már nagyon unja, hogy engem kell eltartania én meg nem csinálok semmit és a hozzáálásommal van a baj... ő már ennyi idősen...."

Azt mondta induljak el az önéletrajzommal és menjek el minden nagyobb-közepes vállalathoz hátha akad munka."

Mondtam neki, hogy ezt felejtse el nem fogok házalni munkáért olyan helyere, ahol nem is hirdetnek, illetve azért van az internet.

Ő erre azt reagálta, hogy ilyen hozzáálással ne csodálkozzak, hogy nem találok munkát.

Ti erről mit gondoltok?

(24/N; Közgazdász diploma; Nincs munkatapasztalat)


2011. jún. 1. 14:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy most szinte mindenhol stop van. Viszont az sem túl jó, hogy felnőtt nő létedre még mindig anyukád tartson el. Érdemes lenne olyan állásokban is gondolkodni, amik annyira nem vágnak a szakmádba (tudom sokat tanultál a diplomádért...hidd el én is, ennek ellenére mégis személyi asszisztensként dolgozom, nem abban, amit tanultam). Hiszen anyud nem tarthat el a végtelenségig, abszolút nulla tapasztalattal meg nem fogsz kelleni sehova. Még ha nem pénzügyi tapasztalatot szerzel akkor is van munkatapasztalatod, ami ki tudja mikor és hol jön jól (én sem gondoltam volna, hogy pl. a speditőr vagy a pályázatírói tapasztalataimat és kapcsolataimat tudom ebben az állásban kamatoztatni és mégis... :) ). Anyudnak meg könnyebbség lenne, hogy pénzkereső vagy.

Amúgy ez a házalás sem rossz ötlet. A H-esünk is naponta kap ilyen e-maileket, és ilyenkor ha felmerül az igény van, hogy fel sem adnak az adott munkakörre hirdetést, mert abból már van néhány önéletrajz és első körben őket hívják be... :)


24/N

2011. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

pedig amig nem találsz szakmába vágó melót,igenis el kellene menned máshova


figy,mérnökként végeztem

Utolsó éven minimálbérért melóztam kisegitőként egy multinál,közöm nem volt hozzá.De mivel látták,h szorgalmas vagyok,igy átvettek mérnöknek...

sosem volt hirdetve itt munka,nagyon jó hely,de mindenki ismerős által kerül ide vagy mert látják h alsóbb beosztásban kevés pénzért is szorgalmas vagy

2011. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A munkavállalók legnagyobb része ismerősönkön keresztül talál munkát. A második helyen áll az, hogy bemegy az ember az utcáról. A legtöbb vállalat valóban nem is hirdet, csak körbekérdez, van-e valaki az ismeretségi körben. De ha éppen akkor besétál egy ideális jelentkező...


Hirdetéseket böngészve nem valószínű, hogy találsz munkát, mert sokan böngésznek ugyanígy, és minden helyre van 100 jelentkező. Vagyis valószínűleg igaza van anyukádnak, hogy ezt látva nem túlságosan bízik a sikeredben. A másik dolog, hogy ha nem valami Isten háta mögötti faluban élsz, hanem mondjuk a fővárosban (ezt nem írtad), ott valóban talál munkát, aki akar. Igaz, mondjuk csak bolti eladóként dolgozhatsz két műszakban és minimálbérért, de dolgozhatsz és kereshetsz pénzt, ha akarsz. Vagyis ha rosszul álltok anyagilag, de te csak diplomás állást vagy hajlandó elvállalni, akkor megint csak igazat kell adjak anyukádnak.


Még egy dolog: a munkaadók nem szívesen alkalmaznak olyan embereket, akik huszonéves korukig még semmit nem dolgoztak. Lehet akármilyen csillivilli diplomád, a legtöbb munkaadó alapból a kukába hajítja az olyan önéletrajzokat, ahol a munkatapasztalat csak néhány egyetemi kötelező gyakorlatra korlátozódik. Ez még egy okkal több, hogy elmenj hozzájuk, éa személyesen próbáld őket meggyőzni.


A másik lehetőség, hogy ha elmész valami kevésbé előkelő helyre dolgozni, attól még később válthatsz. Az önéletrajzod is jobban fog mutatni, ha kiderül belőle, hogy nem esik ki a kapa a kezedből, és anyukáddal is jobb lesz a viszonyod.


Részemről ezt gondolom.


N32 (18 éves kora óta dolgozik, 20 éves kora óta nem lakik otthon, második diplomáját szerzi levelezőn)

2011. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek és mindenki más is jó tippeket adott.

A férjem is állás nélkül maradt. Kerestem már előre neki, nyomtam az önéletrajzokat a neten, de vissza sem hívták. Aztán tényleg megtörtént amit már tudtunk. Egy szép napon kirúgták, de úgy hogy "holnap már nem kell menni".

Akkor vettem egy helyi újságot. Volt benne 2 állás. Az egyik ráadásul a mi cégünknek melózott mint alvállalkozó, protekciót is tudtam volna ezáltal.

A másik azt írta CSAK debreceni lakosút vesz fel. Mi 20 km-el arrébb lakunk.

Mégis felhívta, elbeszélgettek és annyira szimpi volt a főnöknek, hogy 3 óra múlva már az irodájában alkudták ki az órabért. Rá 1 hónapra meg meg is emelte neki, mert tudta azt nyújtani amit elvártak tőle.

Tudod beküldtek erre az állásra kb. 120-150 önéletrajzot a neten de egy sem hívta fel, hogy megvan még ez az állás vagy mi van?! A net ebből a szempontból nem túl jó, mert személytelen. Egy önéletrajt csupa adattal, hogy ki meg mi vagy, de a kisugárzásod nem adja vissza. Szerintem ez fontos. Miben vagy jobb amiért neked kellene ezt az állást megkapnod,. Ezen is érdemes elgondolkodni.

Sok sikert!

2011. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van, jó munkát is lehet így találni. Találd ki, hogy hol akarsz dolgozni, melyik cégek tetszenének a legjobban, és edd be magad, tudjanak rólad legalább, ha munkát nem is tudnak adni most! A kapcsolatépítés is nagyon fontos ám, benne leszel a szakmabeliek fejében, gondolni fognak rád, ha tudják, hogy érdekel valami! Tarts kapcsolatot olyanokkal akik a szakterületeden dolgoznak.
2011. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!