Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy dilemmában vagyok, ti...

Nagy dilemmában vagyok, ti mit tennétek a helyemben? Más is feláldozza saját életét a családja miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hárman élünk, apám, húgom, és én. Apukám már nem is tudom mióta, kb 3 éve munkanélküli, pont azóta amióta én elkezdtem dolgozni. Kapja a rendelkezésre állásit, plusz melózik feketén, de nem keres vele olyan sokat. Én keresek átlag 80000 Ftot, plusz 17300 kajajegyet kapok. A helyzet az, hogy mindent odaadok neki, kivéve a kajajegyet. Nagyon sok hitelünk van, plusz ott az autó, amit eladni nem akar, mert már csak 1 évig kell fizetni, hogy a miénk legyen. Tesóm fél éve dolgozik, de nem adja le, csak kb a fizetése felét, amit meg is értek. De az a szép ebben, hogy szinte nem is lakom otthon. Páromnál vagyok általában, 1 éve nem aludtam otthon, 2 naponta kb hazamegyek ruhákért, ilyesmi, nem eszek, nem fürdök otthon. (Nem élősködöm a páromon, ne értsétek félre, olyan munkám van, amiből jön azért borravaló, a kaját közösen vesszük, és mindig segítek neki, amiben tudok.) És most szeretnénk rendesen összeköltözni, egy másik lakásba. de egyszerűen nem tudom megtenni, hogy otthagyjam apát, nem akarom szarban hagyni. Pedig megérdemelné, mert talán kicsit összeszedné magát, ugyanis nem vállal el akármilyen munkát. Csak ami a szakmája. De abból se jó neki mindegyik. Annyi álláslehetőséget kapott már, de mindet elutasított valamilyen ürüggyel. Mert még ha mindent megtenne, akkor azt mondom oké... De ő nem megy gyárba 3 szakba, stb. Nem akarom örökké eltartani őt, a saját életemet akarom élni a párommal. De közben meg bűntudatom van, mert most azt mondtam neki, hogy jövő hónaptól 40000 Ftot adok. Szeretem a családomat, nem akarok velük rosszban lenni, nem akarom, hogy a híd alá menjenek, de egyáltalán nem tudom mi ilyenkor a jó megoldás.


23L


2011. jún. 1. 18:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy amit itt leírtál, elmondod nekik szépen higgadtan. Max. annyi engedményt tégy, hogy adsz nekik mondjuk még 1, vagy 2 hónapot - ha van hozzá türelmed - amíg áthangolják az életüket arra, hogy a saját szükségleteikre maguknak kell megkeresni a rávalót. Szerintem a 40 ezer is nagyon gáláns összeg, ha valóban szinte otthon sem laksz. Miközben a testvéred a töredékét adja be a közösbe, apukádnak meg az autó miatt fáj a feje, de dolgozni nem akaródzik.

Ha nem összeköltöznél a pároddal, hanem - mondjuk - egy másik városban kapnál nagyon jó munkalehetőséget, akkor is a markukat tartanák a fizetésedért?

2011. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Adhatsz nekik 40 ezret, de csakis kölcsön! Ugyanis semmiképpen nem kötelességed neked eltartani őket! Jól gondolod, ha hagyod tovább így élni, akkor sosem fog apád "megfelelő" munkát találni.
2011. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

mark86


a saját életeddel foglalkozz! neki kéne tiltakozni a segítséged ellen és támogatni abban hogy előrelépj az önálló életben! ráadásul válogat a munkák között meg ilyenek! az apád,de ezt nem szabad a saját életed útjába állítani vagy előtérbe helyezni! tedd a dolgod,meglesz ő nélküled is! ha nem lesz aki támogassa majd elvállal bármit...

ne legyen bűntudatod,nem a gyereked!

2011. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Pár hónapja kapott egy másik városban egy munkát a szakmájában. Kapott volna 120000 Ftot kézbe, de nem akarták fizetni a benzinköltséget, ami lett volna kb 30000 havonta, ezért apa nem ment el első nap dolgozni. Mert hogy ez így rossz, mert csomó pénz elmenne a benzinre. De mondtam, hogy a 80000-90000 Ft is több mint a 0. És akkor annyira mérges lettem, hogy mondtam hogy kész, ennyi volt, mostantól ne számítson rám. Mit kaptam erre? "Akkor majd megyek a híd alá, vagy sőt, megyek és felakasztom magam". Érzelmileg zsarolt, és bevált...
2011. jún. 1. 18:19
 5/23 A kérdező kommentje:
Mondtam már ezt is neki, hogy ebben a korban, amikor építeni szeretném a jövőmet, nekem is szükségem lenne minden fillére. És erre azt mondta, hogy 18 évig ő tartott el engem. De én akartam, hogy megszülessek?
2011. jún. 1. 18:20
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

mark86


oké akkor ez nem apa hanem egy önző patkány aki kihasznál!!!

bocsi de ez van!

szégyellje magát! én szájonverném! és magamat is,ha a lányommal így viselkednék!

2011. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Más is mondta már ezt :( Hogy kihasznál. De nincs szívem arra, hogy otthagyjam a rengeteg hitellel.
2011. jún. 1. 18:23
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy szülő létére ő segítene téged elindulni...


Ne engedd, hogy zsaroljon, mert egyrészt mindig lesz valami, ami miatt ezt fogja tenni, másrészt az ő tetteiért (hitelfelvétel-visszafizetés pl.) ő a felelős, nem pedig te vagy más.

2011. jún. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagy döntés! A pároddal is beszéld meg, hogy van egy ilyen önként vállalt kötelezettséged apukád felé!Megérti-e, hogy nem 100%-osan szállsz be a közösbe?

Apukádnak meg mondd, hogy nem fogsz otthon fogyasztani, tehát csökkentened KELL a juttatást.Ennyivel tudsz egyelőre támogatást vállalni. Ha nem tetszik neki, akkor el kell gondolkodnia. Meg a tesódnak. Ketten lesznek egymásért felelősek.

2011. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
És ezek után még neked van bűntudatod? Maj réjön, hogy munkát kéne vállalnia, ha elmész otthonról!! Nem zsarolhat!! Hogyha egy éve "nem laksz otthon", ne fizess neki, eddig se kellett volna, nem a te dolgod, elég durvának tartom ezt az egészet!! Iszik?
2011. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!