Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy dilemmában vagyok, ti...

Nagy dilemmában vagyok, ti mit tennétek a helyemben? Más is feláldozza saját életét a családja miatt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Hárman élünk, apám, húgom, és én. Apukám már nem is tudom mióta, kb 3 éve munkanélküli, pont azóta amióta én elkezdtem dolgozni. Kapja a rendelkezésre állásit, plusz melózik feketén, de nem keres vele olyan sokat. Én keresek átlag 80000 Ftot, plusz 17300 kajajegyet kapok. A helyzet az, hogy mindent odaadok neki, kivéve a kajajegyet. Nagyon sok hitelünk van, plusz ott az autó, amit eladni nem akar, mert már csak 1 évig kell fizetni, hogy a miénk legyen. Tesóm fél éve dolgozik, de nem adja le, csak kb a fizetése felét, amit meg is értek. De az a szép ebben, hogy szinte nem is lakom otthon. Páromnál vagyok általában, 1 éve nem aludtam otthon, 2 naponta kb hazamegyek ruhákért, ilyesmi, nem eszek, nem fürdök otthon. (Nem élősködöm a páromon, ne értsétek félre, olyan munkám van, amiből jön azért borravaló, a kaját közösen vesszük, és mindig segítek neki, amiben tudok.) És most szeretnénk rendesen összeköltözni, egy másik lakásba. de egyszerűen nem tudom megtenni, hogy otthagyjam apát, nem akarom szarban hagyni. Pedig megérdemelné, mert talán kicsit összeszedné magát, ugyanis nem vállal el akármilyen munkát. Csak ami a szakmája. De abból se jó neki mindegyik. Annyi álláslehetőséget kapott már, de mindet elutasított valamilyen ürüggyel. Mert még ha mindent megtenne, akkor azt mondom oké... De ő nem megy gyárba 3 szakba, stb. Nem akarom örökké eltartani őt, a saját életemet akarom élni a párommal. De közben meg bűntudatom van, mert most azt mondtam neki, hogy jövő hónaptól 40000 Ftot adok. Szeretem a családomat, nem akarok velük rosszban lenni, nem akarom, hogy a híd alá menjenek, de egyáltalán nem tudom mi ilyenkor a jó megoldás.


23L


2011. jún. 1. 18:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

mark86


meg ennek nem lesz vége soha! ha lejár a hitel majd kitalál mást! a párodnak mi a véleménye???

2011. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Tesóm legszívesebben még ennél is kevesebbet adna, ő egyáltalán nem akar segíteni. De ő otthon lakik, reálisabb lenne, hogy ő ad többet. De vele nem lehet nagyon beszélni, mérges apára amiért elutasít minden munkát, ami nem a fogára való. Meg is értem, én is az vagyok.
2011. jún. 1. 18:27
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Mond meg neki hogy álljon talpra, jövő hónapban már csak 60000-e kap utána már csak 40000-et következő hónapban már csak 20000-et az után pedig nullát..

Nem is laksz otthon ergó nem is csinálsz költséget.

Ilyen indokkal, hogy nem fizetik a benzint nem fogadni el egy munkahelyet nagy felelőtlenség.

És igazad van nem te akartad, hogy tartson 18 évig és a z teljen más.

2011. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem iszik. Egy jó ember egyébként, mert igazából kaptam ruhát, stb... a fizumból, ha elfogyott a borravalóm a hónapban kaptam kajára pénzt. De én már magam szeretnék gazdálkodni, félretenni ilyesmik...

Párom nagyon megértő, nagyon szerencsés vagyok ebben a helyzetben. Ő is azt szeretné persze, ha nem adnám oda, és együtt tudnánk bérelni egy lakást. Ezért határoztuk el most, hogy júliusban összeköltözünk. De én így adok apának 40000-et és kb ugyanennyi lesz az albérlet fele, úgyhogy ugyanott leszek. De legalább vele élhetek, és nem érezném úgy, hogy élősködök. de nem tudom, meg tudnám-e tenni, hogy ne adjak apának semmit.

2011. jún. 1. 18:33
 15/23 anonim ***** válasza:
82%
Bolond vagy? Fejezd be apád támogatását, kihasznál. Szerintem egy ilyen apa nem is szeret. Kihasználni a lányát, amikor már dolgozol, ott se laksz és add a fizetésed, álljon azért le. Kezd el az új életed a pároddal. És ne adj neki pénzt. Ha ezért nem akar látni meg is érdemli, ne foglalkozz vele, egy ilyen ember kihasznál!!!!
2011. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Ő a rendes, h a saját fizetésedből ad ruhára kajára, hol élsz? Úristen.
2011. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

mark86


na akkor kimondom! ha le leszek pontozva akkor is!

nem apádat sajnálod te hanem magadat! félsz hogy mi lenne ha nem támogatnád és nem tudnál elszámolni a lelkiismereteddel! FELNŐTT EMBER MINDKETTŐ!munkaképesek!

a pároddal szúrsz ki akit szeretsz,meg a jövőddel!

amúgy is nehéz megélni nem hogy ha élősködik valaki rajtad! fiatal vagy és naiv! majd rájössz...

2011. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam.

Lehet, hogy igazad van. Sőt, tudom. Mondták már páran, hogy miért hagyom, hogy kihasználjon? Mert szeretem, mert az apám. De közben meg tudom, hogy egy idióta vagyok. Ezért olyan nehéz.

2011. jún. 1. 18:55
 19/23 A kérdező kommentje:
De köszönöm mindenkinek a válaszokat. Majd csak lesz valahogy.
2011. jún. 1. 19:15
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
ne hagyd magad hogy zsaroljon!azt mondja hogy felakassza magát,de ne hidd el neki!ugyan már,ez csak blöff,amiről tudja hogy elhiszed!ne adj neki pénzt,aztán 1-2 hónap alatt úgyis elmegy dolgozni!addig meg ne is beszélj vele,mert csak a fesztivált csinálná!mond meg neki hogy júliustól elköltözöl,addig van ideje összeszednie magát,utána gondja sora!nehéz lesz,de mindenképp lépned kell!!
2011. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!