Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon gáz így...

Szerintetek nagyon gáz így minden? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy én 26 éves lány vagyok és van egy komoly kapcsolatom már. Saját egzisztenciám is van úgymondd (néha azért besegítenek a szülők is a dolgokba).

Nos az a lényeg, hogy szeretnék egyetemre menni továbbtanulni, mert én fordítva csináltam a dolgokat. Érettségi után elmentem dolgozni, hogy tudjak élni. A másik szempont meg az, hogy művészeti karra szeretnék menni trombita szakra és emiatt kell még ez a pár év. Sajnos ott nem úgy megy, hogy egyszerűen csak felvételizel. Le kell "gyakorolni" pár évet, hogy felgyenek mert magas a követelmény. No meg én nem gyerekkorom óta zenélek, így nagyon sok év kimaradt és én meg lemaradtam. Szóval emiatt csúszik minden.


Ha minden jól megy, akkor én 29-30 évesen tudok felvételizni az egyetemre, ami a nagy álmom. Viszont fusztrált vagyok amiatt, hogy mindenki gáznak tart, mert ilyen öregen akarok majd tanulni a sok 19 éves fiatal között. S ott leszek majd mint egy öreg ló. A másik meg az, hogy a művészeti szakok nem olyanok, hogy esetleg egy gyerek mellett leülsz és tanulsz. Itt napi több órát kell harsogni a hangszerrel = semmi időd nem lesz arra hogy esetleg gyereket tervezz meg ilyesmi.


Nem mondom azt hogy most gyereket akarok, csak azért elcsúsztam és egy kicsit bánt. A családomnak, páromnak se nagyon tetszik ez. Én meg úgy gondolom, hogy ez a hivatásom és nem tudok meglenni diploma nélkül. Nekem kell a diploma és szeretnék tanítani, előadóművész lenni.



Nektek mi erről a véleményetek? Tényleg nagyon öreg vagyok?


Ha ebbe majd belevágok, akkor tényleg "diákélet" lesz megint...


nagyon öreg vagyok?


:(


Előre is köszi!


2011. jún. 2. 11:26
1 2
 1/20 napietus ***** válasza:
76%

szerintem pont a művészeti szakoknál, és pont azért, amit írtál nem egyedi az eseted. mi lenne, ha addig is felvételiznél zenetanári szakra? mégis valami szakma lenne a kezedben, és akkor csak másoddiplomára kellene már menned.


29/N (öregló :P:D)

2011. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem elkeseríteni akarlak, de művészeti diplomával elég nehéz elhelyezkedni, és ha ott leszel 3x évesen mint pályakezdő, gyermektelen nő (ugyebár a munkáltató gondol arra hogy te lassan szülni akarsz majd), hát gondolhatod, hogy a huszonpár éves fiatalt fogja választani. :(


Nem késő a diploma, sosem az, de valami élhetőbb szakot kéne elkezdeni, a zene meg maradna hobbi.


Tudom, hogy szar, de szerintem ezzel már elkéstél :(

2011. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ne bezsélj ilyeneket!

én 18 évesen mentem egyetemre, most 20 vagyok és a csoporttársaim mind 25en felül vannak. Ők is előbb kezdtek el dolgozni és most jött ösze annyi pénz hogy megengedhessék. Az egyik jó barátom 45 éves, nagyon jó fej "srác"

Tehát ez nem lehet probléma :)


Nappalin végeznéd el vagy levelezőn?


Szerintem ha ez az álmod akkor valósítsd meg. Sok sikert hozzá!

2011. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Mindenesetre fura. Nálunk a suliban volt egy 40 éves nő, akinek már volt 2 gyereke,férje és bejárós volt emiatt a 60km-errel odébb lévő fősulira. Ha neked ez az álmod, csináld, bár én nem tenném már ilyen idős fejjel, inkább keresnék valami mást, ami mellett már a családon is gondolkozhatnék. De ez csakis a te döntésed, úgy lesz ahogy te akarod.
2011. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi! Hosszú az élet, minden belefér.


Én is 26 vagyok, építész karon végeztem, de még előttem van két év tanulás, most felvételizek. Mire tervező építész lehetek (ami szeretnék lenni 12 éves korom óta), bőven 30 felett leszek. Eleinte fájt a csúszás nekem is: fiatal anyuka akartam lenni, fiatalon karriert csinálni, de az élet így hozta. Megbarátkoztam vele, boldog vagyok így.

Tudom, hogy pár dolog csúszni fog nekem is - főleg a baba - de azt hiszem, hogy pont jó lesz, ha már "kitanultam" mindent és a munkában való hajtásból is elegem lesz. Akkor tudok majd nyugodtan foglalkozni a kisbabámmal, és nem azon rágódni, hogy még tanulnom-dolgoznom kéne. Akkorra már belefáradok az állandó határidőkbe, stresszbe, hajtásba. Le lehet majd lassítani, éjszakázni nem idegbeteg megrendelők és elszúrt tervek miatt kell majd, hanem egy kis pelyhes fejű, csillogó szemű baba miatt, ledőlhetek napközben is és lesz időm végre megcsinálni azt a sok zöldséges finomságot, amit mindig is szerettem volna kipróbálni. :D

2011. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem tanulni soha nem késő, az agyat egyébként is folyton edzésben kell tartani. Én 35 vagyok, de még nem zártam ki ,hogy tanulok valamit. Ja és igen! Nagyon öreg vagy :-) Te vén szatyor! Bár csak én volnék ilyen öreg :-)
2011. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként művész szakon meg pont nem 19 évesek közt leszel, a többieket se vették fel első évben érettségi után... legalábbis nem tipikus!


Nyugi, és ne törődj a fanyalgókkal! Ha emiatt letennél az álmodról, azt örökre bánnád, és egyenes az út a céltalan, besavanyodott, boldogtalan nő figurájához...

2011. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
"jó pap holtig tanul" van aki 50-60 évesen jár egyetemre. Ismerek is ilyet. Ne érezd magad rosszul, senkinek semmi köze hozzá mikor kaptál kedvet a tanuláshoz, vagy mikor van rá időd és pénzed.
2011. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

ahogy olvastalak, olyan érzésem volt -érzed, hogy mi a dolgod a világban

Albert Schweitzer jutott eszembe,38 évesen és három diplomával a tarsolyában indult el Afrikába.

Orgonaművész, filozófus és teológus volt, mikor 30 évesen elkezdte az Orvosi Egyetemet - mert így érezte, ez segíti, hogy azt tegye, amit szeretne a világban.

Ajánlom, ezt a 2 könyvet (végig sírtam, olyan gyönyörű, értékvesztett, elbulvárosodott világunkban)


[link]

meg ezt: [link]

-könyvtárakban megvan


azután: gyerek,család

erről meg Erdélyi Zsuzsanna néprajzkutató, tudósasszony beszélt egyszer: vannak, amik nem várhatnak. Amikor szerelmes volt és jöttek a gyerekek- az volt a legfontosabb-pár évig, mindent meg tudott csinálni, amit akart - nem akadályozta a család.


Kívánom, hogy álmaid valóra váljanak!

2011. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is inkább a szakkal van a gond, magyar országon semmit nem ér :S sajnos már nagyon kicsi korodban vagy olyan családi háttérrel kellet volna indítani ahol mindenki zenész :( Így nagyon esélytelen, a korral semmi gond vannak a suliban 40-50 éves tanulók is, a tudást bárki megszerezheti. ha esetleg kinevetnek ez őket minősíti, én a helyedben tovább tanulnék de nem ilyen szakon
2011. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!