Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon gáz így...

Szerintetek nagyon gáz így minden? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy én 26 éves lány vagyok és van egy komoly kapcsolatom már. Saját egzisztenciám is van úgymondd (néha azért besegítenek a szülők is a dolgokba).

Nos az a lényeg, hogy szeretnék egyetemre menni továbbtanulni, mert én fordítva csináltam a dolgokat. Érettségi után elmentem dolgozni, hogy tudjak élni. A másik szempont meg az, hogy művészeti karra szeretnék menni trombita szakra és emiatt kell még ez a pár év. Sajnos ott nem úgy megy, hogy egyszerűen csak felvételizel. Le kell "gyakorolni" pár évet, hogy felgyenek mert magas a követelmény. No meg én nem gyerekkorom óta zenélek, így nagyon sok év kimaradt és én meg lemaradtam. Szóval emiatt csúszik minden.


Ha minden jól megy, akkor én 29-30 évesen tudok felvételizni az egyetemre, ami a nagy álmom. Viszont fusztrált vagyok amiatt, hogy mindenki gáznak tart, mert ilyen öregen akarok majd tanulni a sok 19 éves fiatal között. S ott leszek majd mint egy öreg ló. A másik meg az, hogy a művészeti szakok nem olyanok, hogy esetleg egy gyerek mellett leülsz és tanulsz. Itt napi több órát kell harsogni a hangszerrel = semmi időd nem lesz arra hogy esetleg gyereket tervezz meg ilyesmi.


Nem mondom azt hogy most gyereket akarok, csak azért elcsúsztam és egy kicsit bánt. A családomnak, páromnak se nagyon tetszik ez. Én meg úgy gondolom, hogy ez a hivatásom és nem tudok meglenni diploma nélkül. Nekem kell a diploma és szeretnék tanítani, előadóművész lenni.



Nektek mi erről a véleményetek? Tényleg nagyon öreg vagyok?


Ha ebbe majd belevágok, akkor tényleg "diákélet" lesz megint...


nagyon öreg vagyok?


:(


Előre is köszi!


2011. jún. 2. 11:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez nagyon jól esik, amit írtok nekem! Az az igazság, hogy tényleg ez az álmom és egyszerűen nem tudok letenni róla.


A zenetanári szakot azért nem tudom megjelölni, mert ott az alkalmassági vizsga még nehezebb és ahhoz is kell pár év, hogy "beálljon" nálam pl. a diktandók megoldása stb. stb.


A mesterem lát bennem "tehetséget" és azt mondja, hogy mennyek erre a pályára. Szóval ő vár már nagyon engem az egyetemen...


nem akarom elcseszni a dolgokat, de nagyon vágyom arra, hogy már tanulhassak ott. Engem az se érdekel, ha minden időt elvesz. Én naponta szeretnék több órát gyakorolni, hogy a legjobb legyek és akkor még nem is beszéltünk a töltelék és szigós tárgyakra való készülésről sem...


Szóval nehéz, nehéz...

2011. jún. 2. 11:45
 12/20 anonim ***** válasza:
Nappalis egyetemi szakba ennyi idősen én már biztos nem vágnék bele, de te érzed. 25 vagyok egyébként.
2011. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
hogyhogy most 26 évesen jutott ez eszedbe?
2011. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az a része nem baj, hogy "nem tudok elhelyezkedni" mert munkám majd később evvel kapcsolatban lenne, mert van némi "protekcióm". De ha nem is helyezkednék el, az sem érdekel, csak szeretném már elvégezni a sulit...illetve bekerülni...
2011. jún. 2. 11:50
 15/20 A kérdező kommentje:

Mármint mi 26 évesen jutott ez eszembe? Pfff...


talán úgy, hogy egy olyan családban nevelkedtem, ahol még egy k..szott kotta se volt a kezembe és eléggé elzárt környezetben voltam, ahol semmit nem láttam még egy fél hangszert se közelről. Az indíttatás a zene iránt már gyerekként bennem volt, de nem volt rá alkalmam, hogy kipróbáljam. Se pénzünk nem volt rá, se olyan környezet. Csak huszonX évesen jutottam, jutottunk el odáig, hogy hozzáérhessek egy hangszerhez. Nem a hazdag szülők gyereke voltam, aki azonnal kaphat 15 évesen egy 3 millió forintos hangszert...


talán így.

2011. jún. 2. 11:53
 16/20 anonim ***** válasza:

Amúgy megértelek, én mindig rajzra jártam, meg mozogni is kellett, úgyhogy a zene totál kimaradt... :( Hiányzik, de én már nem fogok bele, mert a tehetségem, céljaim másfelé vittek. De a párom nagy zenerajongó, és vele rengeteget járunk operába, hangversenyre. Mellette felfedeztem - legalább hallgatóként - a zene csodálatos világát. És rajtad keresztül köszönöm a zenészeknek, hogy újra és újra megajándékoznak az élménnyel. :)


Ki tudja, egyszer talán Téged is hallak majd játszani, nem tudunk majd róla, de azért lehet... :)

2011. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Palm! Köszönöm! Biztos, hogy fogtok hallani...:)
2011. jún. 2. 12:02
 18/20 anonim ***** válasza:
Én nem ebbe vágnék bele, inkább valami más szak, ami mellett élhetem a családi életet annak minden velejárójával: pl baba.
2011. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
én most vagyok 28, jövőre fogok felvételizni. egyáltalán nem érzem öregnek magam hozzá, ráadásul gyökeres ellentéte lesz a szak annak amivel most foglalkozok. igaz nekem levelező lesz, de elmennék nappalira is simán, ha lenne időm munka mellett. szóval hajrá. tanulni sosem késő és pláne nem gáz.
2011. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ráadásul művész szakon különösen nem rossz, ha nem 18 évesen kezded. Gondolj bele, a művészetet a maga mélységében és magasságában megérteni nem középiskolai feladat. 25 évesen, érettebb fejjel teljesen más művészettel foglalkozni.
2011. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!