Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan maradjak épeszű?

Hogyan maradjak épeszű?

Figyelt kérdés
Szüleim sokat veszekszenek, verekedni is szoktak. Annyira elegem van már. Nem tudok semmit tenni. Mégis mire gondoljak, mit csináljak, hogy ne őrüljek bele?
2011. jún. 2. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Hàny éves vagy? Igazad van,szörnyû lehet igy élni. Talàn az elköltözés segithet.
2011. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Hasonló családban nőttem fel, vagyis állandó fenyegetettségben /kiugrok az ablakon, megiszom a hypót, stb./ Alig vártam, hogy önálló legyek és huss, elszálljak. Szerencsére hamar férjhez mentem és külön család lettünk. Azóta tudom, hogyan NEM szabad egy családban élni és viselkedni főleg akkor, ha gyerekek vannak. Hány éves vagy? Ha még kiskorú, a családgondozó segíthet, ha meg nagykorú, valahogyan önállósítsd magad.
2011. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mindenki azt szokta írni, hogy önállósítsd magad, költözz el. Igazából ez az egyetlen mód, tényleg. Sajnos a szüleid már nem fognak megváltozni. De, sose értettem, hogy miért kell így lennie ennek az egésznek. Rengeteg család van így. És utálom, hogy nekem is elkéne költöznöm de nem tudok még jelenleg, és ezt kell hallgatnom.
2011. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amikor nem veszekednek, mondd el, h ez neked így nem élet, mert mindig azt látod, hogy azok, akiknek példát kéne mutatni mindig veszekednek....a testi erőszak azért már téll brutális...ha nem mersz eléjük állni, akkor írj egy papírdarabra és rakd oda, ahol biztos megtalálják,sokat járnak arra, jól látható helyre....nagyon rossz lehet :/
2011. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itthon ugyanez a helyzet, de erősnek kell lenned: Én magamtól eldöntöttem, hogy nincs értelme sírnom, nem ér annyit. Ülök és nézem ahogy veszekednek, de nem szólok bele, és nem sírok!! Legyél erős!!


13/L

2011. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
12 fiú vagyok
2011. jún. 2. 17:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyum és Apum ugyanezt csinálta. Amióta az eszem tudom, csak azt hallgattam, hogy "felvágom az ereimet, ha kilépsz azon a kurv@ ajtón", vagy "kinyírom magamat is, meg a 3 gyereket, ha..." és a többi... Sokszor megverték egymást. 2 öcsém van. Amikor ezek történtek, mindig bekapcsoltam a tv/rádiót, és társasoztam velük, hogy legalább ők ne értsék miről van szó. Nehéz gyermekkorom volt, és sokáig depressziós voltam emiatt. Igazán még most sem gyógyultam ki belőle. Nincs önbizalmam, és szinte minden ember kevésbé kedves megjegyzésétől sírva fakadok, és napokig rágódom rajta. Lett egy párom (és neked is lesz majd egy szép feleséged:)), aki kihúzott a gödörből. Most boldog vagyok, de a régi sebek nehezen gyógyulnak! Vigasztaljon, hogy nem vagy egyedül. Mindig foglald el magad, dugd be a füled és hallgass zenét, ha veszekednek! Pár év múlva lesz majd barátnőd, akinek, ha olyanok a szülei, akkor ott aludhatsz nála! Szerelmes is leszel, azzal lehetsz akit szeretsz, nem kell hallgatnod a szüleidet, és lehet, hogy a lány szüleiben "pótapára","pótanyára" lelsz!

Sok Sikert a továbbiakhoz!

20/L

2011. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem tűrni kell! Barátnőm is ilyen családból jött. Szólni a családsegítőnek, osztályfőnöknek, iskolai gyerekvédelmisnek!

Az a baj, hogy az emberek azt hiszik, hogy a család egy megbonthatatlan szentség, ha szar" akkor tűrni kell. NEM!

Ne tedd ennek a méregnek ki magad, mert megöl!

Javaslom minden bántalmazottnak, hogy olvassa el a Mérgező szülők c. könyvet!

2011. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hali!



Először is, nyugodj meg, még akkor is, ha most a kialakult helyzet miatt feszült vagy! :-o

Pár kérdést engedj meg, hogy feltegyek, amelyek segíthetnek nekünk abban, hogy segíthessünk!

_ Hovávalósi vagy?

_ Mióta csinálják ezt a szüleid?

_ Vannak testvéreid? (Koruk és nemük (F/L)? Pl. te vagy 12/F)

_ Másvalaki (pl. rokon, nagyi, barátaid vagy azok szülei, ofő... bárki más) tud arról, amit a szüleid csinálnak egymással? Van valaki (bárki), aki képben van a családi helyzeteddel?

_ Van a sulidban ifjúsági védőnő, iskolapszichológus, vagy bárki, akihez úgy érzed, fordulhatnál (ofő, diri...bármely tanár...)?

_ Van valaki, akihez elköltözhetnél? (Rokon, nagyi, legjobb barát, ismerősök... stb.)


_ Megosztod velünk, pontosan MIT csinálnak egymással a szüleid?

_ Külön-külön ők milyenek amúgy?

_ Látsz valamiféle rendszert abban, hogy mivel kezdődik, és hogyan folytatódik a veszekedés, verekedés? Mi váltja ezeket ki?

_ Milyen rendszeresek ezek az otthoni perpatvarok?

_ Szóltál már a szüleidnek az érzéseidről, és a félelmeidről?


_ Emeltek már kezet rád ill. testvéreidre? (Rád támadtak, meg- vagy agyonvertek, sérülést okoztak neked, (akár maradandót), vagy csak megfenyegettek? Ha igen, van ennek/ezeknek a testeden vagy a testvéreid testén valami nyoma, ill. vki tud erről? (Pl. seb, heg, sérülés, duzzanat, véraláfutás,... bármi!?



Előző hszólóval a 22:52-essel maximálisan egyetértek abba, hogy ezt nem kell, és NEM is SZABAD TŰRNÖD!!! :-o Hülyeség megvárni, míg 20 leszel és bnőd lesz, mert addigra lelkileg tönkremész, és a legrosszabb, ami történhet, hogy majd te is hasonlóan fogsz viselkedni a szeretteiddel, ha majd felnősz, mert a rossz közeg beléd rögzíti az erőszakot a tudatalattidba.

Most még gyerek vagy. A létező legrosszabb, ha ott maradsz, mert ha a gyerekkorod elvész, a felnőtt életed boldogtalan lesz, lásd előző előtti 20/L-t, akinek még ma is fájnak a lelki sebei.

Ezt senki sem akarhatja, hogy így nőj fel, éppen ezért nem szabad elnézni a szüleid tettei fölött, a fejedet a homokba dugni struccpolitikát folytatva, hanem AZONNAL EL KELL KERÜLNÖD ONNAN! :-o



*****

Először is, légy szíves, RÉSZLETESEN válaszolj MINDEN fenti kérdésemre, úgy, ahogy én azt neked feltettem. Ne hagyj ki egyet sem, hogy beleláthassunk abba, hogy te mit látsz otthon, hogy így próbáljuk felmérni, mit csinálhatsz, hogyan kerülhetsz ki ebből a patthelyzetből!? Rendben? :-)


Próbálj megnyugodni, Pajtás, és... :-)

FEL A FEJJEL! Oks? ;-)



Üdv: EE

2011. jún. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!